Tip na výlet i s ubytováním v kouzelných Beskydech – Kovárna Cafe Baar & Rezidence Baar!

Ráda vám zde předávám inspiraci na krásná místa i mimo Brno, která stojí za to navštívit, na výlet, nebo i pár dnů – kde můžete strávit romantický víkend, nebo třeba i celé jarní prázdniny. Dnes vás „virtuálně zavedu“ do mých milovaných Beskyd, konkrétně do Nového Jičína, kde najdete moc příjemnou kavárnu, bistro & vinárnu – Kovárnu Cafe Baar. K tomuto podniku patří i kouzelné apartmány Rezidence Baar, kde se můžete ubytovat – a odtud pak vyrazíte na výlety do okolí! Sama jsem tu také byla a mohu potvrdit, je to zde ve všech ohledech dokonalé! POZOR – v apartmánech Rezidence Baar jsou stále volná místa na jarní prázdniny a platí pro vás zajímavá akce 5 + 2 noci zdarma!

Věřte, i mimo Brno najdete moc zajímavá místa, která si zaslouží, abyste o nich minimálně věděli. A co lépe – třeba je i navštívili! Sama pokud cestuji, vždy ráda objevuji krásné kouty naší země – a svou inspiraci vám pak ráda předávám i zde.

Tentokrát bych vás chtěla pozvat do Nového Jičína, hezkého městečka, o kterém se říká, že je „vstupní branou do Beskyd“. Z Brna to sem není daleko, počítejte tak hodinku a půl jízdy. Ovšem, ta příroda zde, možnosti vyžití, výlety – ať už v zimě, nebo v létě, to opravdu stojí za to!
Beskydy miluji, zdejší panenská příroda, kultura, gastronomie…to vše je mi už dlouhé roky velmi blízké. O Beskydech říkám, že je to „čistý a stále ještě opravdový kus naší země.“

A právě zde, v Novém Jičíně, najdete zmiňovanou Kovárnu Cafe Baar a apartmány Rezidence Baar! Pokud je vám název prvního uvedeného minimálně povědomý, ano, nemýlíte se – jedná se o „sesterský podnik“ oblíbené Kovárny v Čeladné. Mimochodem, do Čeladné, do Kovárny, se můžete stavit na kávu, snídani, sendviče, dezerty, nebo sklenku kvalitního prosecca – je to odtud kousek!

Zpátky do Nového Jičína – právě zde najdete zmiňovanou Kovárnu Cafe Baar & Rezidenci Baar! Ty se nachází v historickém domě, který nechal postavit známý malíř Hugo Baar – a právě po něm nese toto místo i své jméno.

Kovárna Cafe Baar je stylová kavárnička, kde vám bude moc příjemně kdykoliv během dne. Prostory jsou v nádherném designu, který navrhovala sama majitelka – a musím říct, že má úžasný vkus!
Posedět zde můžete jak uvnitř, tak i venku, ke kavárně patří i útulný cihlový dvorek, kde najdete soukromí a vládne tu velká pohoda, a to jak ve dne, tak i večer – dvorek je romanticky nasvícený, máte pocit, že jste opravdu přímo v Itálii!

Co si zde dáte? Samozřejmě dobrou kávu, na mlýnku mají jak klasickou Itálii, tak i výběrové Arabiky. Snídaně jsou zde jejich doménou, ať už míchaná vajíčka s kvasovým chlebem, nebo avokádový krajíc, nebo cokoliv jiného. Samozřejmostí jsou domácí dezerty a další speciality. Vše se peče a připravuje přímo v kavárně, v cukrářské dílně, takže koláč ráno dostanete ještě teplý! Ochutnejte i vína a hlavně prosecco – to tu mají opravdu úžasné, dováží si kvalitní italská prosecca, která mají nižší hladinu cukru, nejsou sířená a pijí se opravdu dobře.

Ve stejném domě pak najdete i stylové apartmány Rezidence Baar! Jsou přímo jako stvořené pro romantický víkend ve dvou, pro „dámskou jízdu“, ovšem prožijete tu hezké dny i s celou rodinou. Šest designových apartmánů v domě, kde voní káva a pro koláč a prosecco si dojdete klidně i v bačkorách! :)

O design apartmánů se postarala opět majitelka s manželem, každý s apartmánů je v minimalistickém stylu, prostory jsou vzdušné, světlé, nechybí zde kvalitní nábytek. Součástí každého z apartmánů je pak samozřejmě i sociální zařízení. Je možné se zde ubytovat celkem v šesti apartmánech.

Apartmány jsou plně vybavené, najdete zde vybavenou kuchyňku, obývací část, koupelnu, ložnici… Apartmány mají i terasy, ze kterých je krásný výhled do okolí.

Právě i díky Kovárně Cafe Baar & Rezidenci Baar můžete poznávat Beskydy zase trochu jinak, než třeba obvykle, kdy se ubytujete ve velkých hotelích. Má to zde výjimečné kouzlo, styl a velkou výhodou, zvláště v této době, je intimita apartmánového domu, pokud přijedete s přáteli, hotel obsadíte celý a jste jako na chalupě! Je to jedinečné místo, přímo jako dělané pro výlety v párech, s rodinou, nebo s partou přátel. Do hor a divočiny kousek, ale servis, káva a prosecco jako v Brně! :)

Mimochodem, blíží se jarní prázdniny – a pokud stále hledáte, kam vyrazit – Beskydy jsou naprosto ideální! A ubytovat se můžete právě v překrásných apartmánech Rezidence Baar, stále jsou zde volná místa. POZOR – do 31. března zde platí i výjimečná sleva na ubytování 5 + 2 noci zdarma.
Po celý únor tu navíc platí speciální valentýnská akce s překvapením pro vás! :)

ODKAZ: KOVÁRNA CAFE BAAR / facebook
ODKAZ: KOVÁRNA CAFE BAAR / instagram

ODKAZ: REZIDENCE BAAR / facebook
ODKAZ: REZIDENCE BAAR / instagram