Inspirace pro maminky & děti – představuji českou značku TARUA!

Moc ráda vám na svém blogu představuji menší české a hlavně brněnské značky, které mají co nabídnout a které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Jednou z takových je rozhodně i TARUA – o které vám napíšu něco víc. Značku Tarua založily dvě podnikavé maminky, navrhují a nechávají šít velmi kvalitní přírodní dětské oblečení, které je z perfektních materiálů, merina a bambusu. Dětské oblečení Tarua je funkční, má skvělé a dobře padnoucí střihy, kdy s dítětem oblečení doslova poroste – a to až tři velikosti! Víc info & fotek v následujícím článku!

Sama jako maminka dvou kluků vím, co je v ohledu dětského oblečení tím nejdůležitějším – pohodlí, kvalita, dobré materiály, střihy… Jak mi dáte určitě za pravdu, děti, zvláště ty menší, jsou neustále v pohybu a vhodně zvolené oblečení je zkrátka důležité. Důraz bychom měli klást hlavně na výběr materiálů, kdy je zásadní, aby dětem bylo teplo, aby se nepotily a aby jim v oblečení bylo příjemně.

To vše splňuje právě Tarua. Značku Tarua založily dvě maminky, jedna z Brna a druhá z Beskyd – a nabízí funkční přírodní oblečení pro děti, vhodné jak pro nošení na doma, na ven, do přírody, k vodě, pod stan – a jak samy majitelky značky říkají: „Oblečení Tarua je ideální na hory i do nory.“ Děti ho tedy užijí opravdu pro všechny příležitosti, během celého roku, za jakéhokoliv počasí.

Oblečení Tarua má celou řadu skvělých vlastností a benefitů, které vás přesvědčí, že právě tyto kousky jsou pro děti naprosto perfektní volbou. V první řadě to jsou praktičnost, variabilita a pohodlí!

To hlavní – použité materiály, merino a bambus. Oba tyto materiály jsou ekologické a na těle jsou nesmírně příjemné. Merino i bambus neabsorbují pach, takže není potřeba tak často prát (a to se v případě dětí víc než hodí, že? :), oba materiály mají i přirozenou UV ochranu a jsou vhodné i pro velmi citlivou pokožku, jakou mají právě malé děti. Merino a bambus také v horku chladí, v zimě hřejí. Merino hřeje i za vlhka (například propocené) a je přirozeně ohnivzdorné, pro oblečení Tarua se používá vůbec nejjemnější merino na trhu, s certifikací bluesign a mulesing free.

Merino, se kterým pracuje značka Tarua, se dá také běžně prát v pračce.

Oblečení Tarua se šije v malé dílně pod Beskydami, což je samo o sobě také sympatické, zvláště, pokud rádi podporujete menší české a lokální značky, a to i v rámci udržitelnosti módy.

Musím také zmínit super střihy, které jsou propracované a navržené tak, aby všechny věci dětem dobře seděly, nevyhrnovaly se, daly se vrstvit a dobře kombinovat. Mimochodem, díky skvělým střihům i použitým materiálům je oblečení Tarua doslova „rostoucí“ – dětem vydrží dokonce až tři velikosti – maminky tuto skutečnost rozhodně uvítají! :)

Věřím, že se vám bude líbit i design oblečení v minimalistickém stylu, v krásných barvách, s autorskými potisky. Tuto značku si zkrátka musíte zamilovat!

Oblečení Tarua je nyní dostupné na eshopu www.tarua.cz, v Brně pak také v kamenné prodejně Place Mimi na Veveří 8.

ODKAZ: TARUA / web, eshop
ODKAZ: TARUA / facebook
ODKAZ: TARUA / instagram