Uvažujete o bytě v Praze? V těchto dvou lokalitách stojí bydlení za to

O pořízení bytu v Praze přemýšlí poměrně velké množství lidí. Někteří si jej chtějí koupit k bydlení, jiné jako investici. Ať už patříte mezi jakoukoli ze dvou zmiňovaných skupin, určitě byste si měli velmi důkladně promyslet, jakou lokalitu v hlavním městě zvolíte. Alternativ se pochopitelně nabízí spousty, ne všechny ale úplně stojí za to. Podívejme se tedy mnohem podrobněji na dvě místa, kde můžete mít skvělé bydlení za solidní peníze.

Karlín a Libeň

Naším prvním tipem je jednoznačně Praha 8. V městských částích Karlín i Libeň se vytváří nové rezidenční projekty a dynamický rozvoj je tady patrný na každém kroku. Vynikající jsou zdejší byty především jako investice do luxusu. I přes nové objekty Karlín nedokáže zapřít svůj půvab a původní atmosféru. Doba, kdy žil spisovatel Bohumil Hrabal, na vás jednoznačně dýchne svým specifickým charakterem. Malebné malé hospůdky jsou kouzelné. Co se týká bydlení, volit tady lze jak menší byty, tak i luxusní penthousy. Jinak se jedná o čtvrť protkanou přírodou, takže ani o zeleň nebudete okradeni. Výbornou volbou jsou bezesporu byty na prodej v Praze 8 nacházející se na Rohanském nábřeží hned u cyklostezky lemující Vltavu.

Tradiční Žižkov

Mezi klasické součásti hlavního města se řadí bezesporu Žižkov. Ten představoval v minulosti hlavně dělnickou čtvrť, což se postupem času značně změnilo. Jakousi dominantou této Žižkova je určitě televizní vysílač. Jinak se tady také můžete projít k soše Jana Žižky na Vítkově. Mezi ostatní známé lokality se řadí také náměstí Jiřího z Poděbrad nebo Olšanské hřbitovy. Byty na prodej v Žižkově jsou také k dispozici ve spoustě podob od malých jednopokojových po velké mezonetové. Vynikající je na Žižkově také občanská vybavenost. Využít tady lze také kulturních institucí, mezi něž patří například divadlo Járy Cimrmana. Vybrat si nemovitosti nejen v rámci těchto městských pražských částí můžete v bohaté nabídce společnosti Homeland.