Typografie na obrazech: Hra s písmeny prostě baví

Máte rádi písmena, slova a zkrátka vše, co souvisí s jazykem? Aby ne, lidská řeč je maximálně inspirující v mnoha různých podobách. Je jedno, jestli se jedná skutečně o mluvený projev, nebo grafické zachycení naší komunikace. Důkazem velké obliby písmen a typografie všeobecně jsou také mnohé moderní obrazy, které zachycují různý text. Pohled na ně je maximálně inspirativní a dokážou pobavit v každém detailu. Pokud si i vy pohráváte s myšlenkou, že byste si nějaký takový obraz pořídili domů, jste na správném místě. My se totiž v následujících řádcích zaměříme právě na ta nejznámější provedení, která bezesporu stojí za to a místo si najdou prakticky v jakékoli místnosti v interiéru bytu či domu. Jaký obraz typografie je tedy skutečně cool a stojí za to ho pořídit?

Klasický starý psací stroj na obrazu

Řadíte se mezi pamětníky psacích strojů? Pokud ano, rozhodně budete rádi, že existuje obraz typografie, který takovouto tématiku znázorňuje. Vyznačuje se klasickým starým psacím strojem, který měl jednotlivé klapky v kulatém provedení. Při pohledu na takový obraz se člověku vybaví vzpomínky na staré časy. Navíc se tento motiv dokonale hodí do jakéhokoli interiéru. Dá mu lehce punc retro atmosféry, což někdy neuškodí. Barevně je v tmavším provedení, a tak bude solidně kontrastovat se světlými bílými stěnami.

Shluk velkých písmen

https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/typografie/

Pamatujete si na dobu, kdy se vaše děti učily pracovat s písmenky? Možná si vzpomenete i sami na sebe. Písmenka se různě válela po lavicích a vy jste se snažili složit požadovaná písmena. Hodně zajímavá kompozice. Podívat se na takováto písmena, jež jsou v bílé barvě na hnědém podkladu. Písmena jsou uložena na sobě a vzájemně se překrývají. Kousek slova už může být poskládán. Zajímavá kompozice se hodí do jakéhokoli interiéru a pohled na ni bude bavit.

Citáty v mnoha variacích

https://myloview.cz/obrazy/

Jak se ideálně namotivovat? Třeba pohledem na oblíbený citát. Ten může poměrně rychle dodat sílu každému. Citátů se objevuje spousta. Mnohé z hlediska motivace určitě stojí za to. Když se navíc k citátu přidá ještě zajímavé písmo a barevně poutavý podklad, není co řešit. A jaké citáty jsou hodně oblíbené? Například motto hovořící o tom, že věřit v sebe je prvním krokem k úspěchu. Člověk by skutečně měl věřit sám v sebe. Jedná se fakticky o jakýsi základ pro další úspěch. Zajímavé je i heslo hovořící celkem výmluvně. Dotkni se hvězd. Opět zajímavý motivační citát. Hvězdy jsou sice daleko, přesto se dá dosáhnout vysoko. Stačí skutečně jen chtít, a to hodně. Ne vždy má ale člověk náladu. Citát ji může zlepšit. I kdyby se to podařilo jen trochu, stojí to za to.

Květinové variace písmen

Milujete květiny a líbí se vám jejich kombinace s typografií? Aby ne, třeba taková květinová písmena vypadají náramně a jedná se o naprosto originální vyobrazení písmen. Jde fakticky o malé květinky, které jsou složené do tvaru různých písmen. Ta mohou člověku doslova vyrazit dech. A jaká písmena pro obraz moderní typografie volit? Třeba ta, jež jsou součástí vašich jmen. Symbolizují toho, kdo v daném interiéru bydlí. Vybrat si lze písmena podle libosti. Vyvedena jsou na bílém podkladu, takže krása květinek stoprocentně vynikne.

Unikátní styl mehndi

Chtěli byste v interiéru obrazy písmen, které jsou hodně netradiční? Pak se nebojte vsadit na styl mehndi. Ten je zcela unikátní svým precizním provedením. Písmena jsou jednobarevná a doprovází je různé zajímavé a unikátní znaky. Moc hezké jsou v tomto provedení třeba dvoudílné obrazy. Na první pohled působí velmi jemně, nicméně prostoru umí dát zcela originální punc. Jaké písmeno už zvolíte, je pouze na vás podobně jako u jiných stylů. Perfektně se hodí obraz do obývacího pokoje.

Retro abeceda

Jestliže byste rádi do interiéru vnesli trochu minulosti, můžete sáhnout po retro stylu písmen. Nic moc náročného. Stačí si třeba pořídit variantu s retro abecedou psanou vektorovým písmem. Typem písma může být třeba Serif. Moc hezky tato bílá písmena vypadají na tmavém podkladu. I netradiční znaky se vyznačují velmi originálním a zajímavým vzhledem. Vašemu interiéru budou dokonale slušet.