Travel Diary: Toskánsko

Po delší době mám pro vás další článek ve své cestovatelské rubrice „Travel Diary“ – kde s vámi sdílím své dojmy, zážitky, tipy & doporučení z cest, ze zemí a míst, které jsem navštívila. Dnes vás „zavedu“ do nádherného italského Toskánska, kde jsme s rodinou, přáteli a našimi pejsky strávili téměř tři týdny. O dovolené v Toskánsku jsem snila už dlouho a moje očekávání tato místa naplnila, v mnohém dokonce i předčila. Pokud cestu sem zvažujete – čtěte dál, věřím, že pro vás bude můj článek inspirací. :)

Cestování je pro mě jednou z životních radostí a náplní, miluji poznávat nová místa, kultury, kraje – a když jsme letos vybírali, kam na dovolenou, rozhodnutí nakonec padlo právě na Toskánsko. Už jsme o cestě sem uvažovali dříve, ale letos, kdy jsme se rozhodli jet autem a vzít s sebou i naše pejsky, Jeníčka a Mařenku, bylo jasno. :)

Mimochodem, nápad vzít s sebou i pejsky, se ukázal jako naprosto skvělý. Oba, Jeníček i Mařenka, cestu zvládli perfektně a hlavně, užívali si všechna dobrodružství, koupání v moři, výlety, zkrátka naprosto vše. Pokud vás k cestování s domácími mazlíčky cokoliv zajímá, klidně mi napište, ráda vám odpovím.

Zpátky k cestě do Toskánska. Řešili jsme samozřejmě vhodné ubytování, nechtěli jsme klasický hotel, jednak z důvodu pejsků, pak i proto, že za námi přijeli známí a chtěli jsme bydlet společně. V minulosti jsme několikrát bookovali ubytování přes Airbnb, bohužel zde jsme tentokrát nenašli nic vyhovujícího, takže jsme nakonec zvolili konkrétní stránky, nabízející pronájem prázdninových domů a usedlostí.

Vybrali jsme velký dům kousek od městečka Forte dei Marmi, v horách, v nadmořské výšce asi 300m. Najít ubytování přímo u moře je poměrně těžké, my to měli k moři z domu asi 10 minut autem, což bylo úplně v pohodě. Dům jsme měli v nádherné přírodě, uprostřed lesů a byl odtud dechberoucí výhled do okolí, na moře, na města.

Ubytování bylo opravdu úžasné, nic nám tu nechybělo. K domu patřila i veliká oplocená zahrada, bazén, pejsci tady mohli běhat, zkrátka to zde nemělo chybu.

Samotné městečko Forte dei Marmi, kam jsme jezdili na pláž, na výlety, nákupy, je nádherné. Je to známější italské letovisko, je tu mnoho obchodů, restaurací a krásné pláže. Jsou tu i přímo pláže, kam můžete se psy, což bylo super.

Z těchto míst můžete podnikat celou řadu výletů do okolí, po toskánském venkově, do ostatních přímořských letovisek, asi 35km odtud najdete městečko Pisa se známou šikmou věží – výlet sem jsme si také nenechali ujít.

Ovšem za mě nejkrásnějším koutem těchto míst je Cinque Terre, pobřežní oblast nad městem La Spezia (které mimochodem také stojí za výlet).

V těchto místech najdete pět malebných vesniček, které tvoří pestrobarevné domečky na útesech. Je to doslova úchvatný pohled, tyto vesničky rozhodně stojí za to navštívit. My si udělali výlet do Manaroly, kde najdete spoustu příjemných kavárniček, obchůdky, procházky nad útesy, odkud je krásný výhled.

Toskánsko nabízí spoustu možností, jak si čas strávený zde užít. Aktivně, v přírodě, na kouzelném venkově, v horách, i u moře. Procestovali jsme těchto míst celou řadu a už teď víme, že se sem jednou opět vrátíme. :)

Ještě k cestě – náš cíl byl cca 1200km z Brna. Po cestě tam jsme si naplánovali dvě zastávky s přespáním, viděli jsme krásnou Florencii, která je plná památek, je tu i známý most zlatníků Ponte Vecchio, který stojí za to vidět.

Po cestě zpět jsme si udělali zastávku s ubytováním v rakouských Alpách, ve vesničce Magdalensberg – je tu na vrcholku úchvatný hotel Gipfelhaus. Fotky vám určitě řeknou víc. :)

A co vy? Jezdíte do Toskánska? Máte nějaké své tipy, co zde vidět, zažít, nenechat si ujít? Podělte se! ;)