Travel Diary: Paříž & Disneyland

Paříž a hlavně Disneyland bylo naše překvapení pro děti – až v autě po cestě na letiště se dozvěděly, že někam letí – a během cesty letadlem zjistili kam. Disneyland je nádherný svět plný pohádek, kde se i my, dospělí, vrátíme do dětství. Návštěvu bych doporučila každému, v jakémkoliv věku, stojí to zkrátka za to! Mám pro vás spoustu postřehů, dojmů a fotek z tohoto výletu!

Mám pro vás malé cestovatelské ohlédnutí za výletem do Paříže a hlavně, Disneylandu! Navštívit Disneyland je snem mnoha dětí – a my se rozhodli ho našim klukům splnit, hlavně tedy mladšímu synovi, který byl v Disneylandu dávno, coby malé miminko a nic se nepamatoval… :)

Proto, naplánovali jsme s manželem cestu, když měli kluci ve škole volno a byl zrovna prodloužený víkend. Děti jsme sbalili – ti žili v domnění, že jedeme na výlet na hory. Až po cestě na letiště se dozvěděli, co je čeká… :) Zkrátka, není nad pořádné překvapení! ;)

V rámci tohoto výletu jsme naplánovali dvě noci v hotelu v Paříži a pak přesun na dvě noci do hotelu v Disney Village přímo u Disneylandu. Disneyland je z centra Paříže cca 40 minut autem. Dá se jet i vlakem.

Než zhodnotím dojmy z Paříže – samozřejmě musíte i pro cestu splnit pravidla v ohledu covidových omezení. Pro cestu musíte být buď očkovaní, nebo je nutné mít PCR test ne starší než 72 hodin.

Všude ve Francii, tzn. na hotelích, v restauracích, při vstupech do muzeí, do Disneylandu…se prokazujete tzv. Health Pasem. Jedná se o QR kód, který si vždy všude skenují. Tento kód získáte buď na základě očkování, nebo platného testu. Pozor – pokud vám test z ČR vyprší (testy nesmí být starší než 3 dny), musíte si i ve Francii udělat test nový. Testuje se ale všude, například i v lékárnách a výsledky jsou na počkání, antigen test má výsledky do 10 min. Samozřejmě ale musíte za test platit (já si nechala dělat antigen, cena je kolem 40 eur).

Platný test, očkování – tedy platný QR kód – je nutný i pro vstup do Disneylandu.

Zpátky k Paříži… Zde jsme byli s manželem naposledy tak před 15 lety, tak jsme byli zvědaví, jak se toto město od té doby změnilo.
Paříž nás tentokrát moc mile překvapila. Je to kouzelné město, kde na vás snad na každém kroku dýchá dávná historie, tolik památek opravdu jen tak někde neuvidíte.

Chodit po památkách tu můžete i několik dnů, my si prohlédli jen ty nejznámější, a to z autobusu Hop-On Hop-Off, který nám udělal okružní jízdu.

Prohlédli jsme si Eiffelovu věž (vstup nahoru je nutné rezervovat s velkým předstihem), prošli jsme se po Champs-Élysées, kde je spoustu obchodů a také jsme navštívili muzeum Louvre, kde si na své přijdou hlavně milovníci umění.

My sem šli s jasným cílem – vidět Monu Lisu, což jsme si splnili. Pokud vás umění zajímá, vyčleňte si na prohlídku muzea klidně i 5 hodin, ale stojí to za to.

Na Paříži mě fascinovaly hlavně ty romantické hospůdku, kavárničky, restaurace, kterých je všude bezpočet. Mají obrovské kouzlo, ať už si tu sednete na snídani, nebo oběd a večeři.

Co se jídla týká, mě tu nadchlo pečivo, a to ho u nás vůbec nejím. Jakmile ale ochutnáte to pravé, francouzské, neodoláte! ;)

Z Paříže jsme se po dvou dnech strávených zde přesunuli do Disneylandu, na to se samozřejmě nejvíc těšili kluci. :)

Pokud sem cestu plánujete, určitě doporučuji se ubytovat v některém z hotelů přímo v blízkosti parku. Hotelů je zde spoustu, my tentokrát vybrali Marvel Disney Hotel, který byl celý v duchů známých superhrdinů – ti zde ráno také chodili a děti se s nimi mohli fotit.

Na Disneyland si určitě vyčleňte alespoň dva dny, park je obrovský, je zde spoustu atrakcí a u některých se bohužel čeká ve frontě, tak s tím počítejte. Určitě je fajn sem jet ve všední dny, kdy nápor lidí není takový (my byli neděle – to tu bylo opravdu hodně lidí a pondělí, to už byl klid).

Vstup do Disneylandu bývá v rámci ceny ubytování ve zdejších hotelích. Je možné si ale koupit vstup zvláště, vše přímo přes stránky Disneylandu. Na samotné atrakce v parku už pak vstupné neplatíte.

Celý Disneyland je obrovský a mimo samotný Disneyland Park jsou tu pak i Walt Disney Studios, což je další park, kde jsou další atrakce… Stojí za to projít parky oba dva.

Samotný Disneyland Park je pak rozdělený na několik tématických „světů“ – Fantasyland, Discoveryland, Frontierland, Adventureland… Každý z těchto světů je specifický jak vzhledem, tak i stylem nabízených atrakcí.

Na své si tu přijdou jak velmi malé děti, tak i ty starší. A i my, dospělí, si užijeme. :) Celá řada atrakcí je koncepcí i pro dospělé a věřte, nudit se nebudete. :) Já si tu několikrát sáhla na hranici svých možností, na několika horských dráhách a vyzkoušela jsem si i volný pád… vzpamatovávám se z toho doteď. :)

Mimo atrakce se pak v parku pohybují různé pohádkové postavičky, Mickey, Minnie, Donald a další, které znáte z oblíbených pohádek. Můžete se s nimi vyfotit, pro děti velký zážitek.

Nechybí tu spoustu stylových restaurací, obchody, zkrátka…je to tady ráj. Nejen pro děti! Pokud můžete, o výletě uvažujete…máte moje doporučení. Budete na takový zážitek vzpomínat celý život!

Ovšem, na světě najdete další jedinečné zábavní parky, které stojí za to navštívit! Mrkněte na další tipy!