Travel Diary: Kréta

Na konci loňských prázdnin jsem se podívala na jeden z řeckých ostrovů – na Krétu. Nicméně, vyrazily jsme jen ve složení maminky & děti s jasným cílem – užít si hotelový rezort vhodný pro děti a hlavně, MOŘE! Proto vám moc turistických a cestovatelských tipů týkajících se Kréty nepřinesu… Ale i tak – mám pár postřehů, dojmů, které vás třeba v souvislosti s cestou do Řecka, na Krétu, budou zajímat… Tady jsou! :)

Na Krétě už jsem před pár lety s dětmi byla a co se mi tu opravdu líbilo – nádherné a čisté moře. A proto, když jsme s kamarádkou hledaly vhodnou destinaci – „kam na dovolenou s dětmi“ – bylo právě Řecko jedním z míst, nad kterým jsme přemýšlely. Chtěly jsme něco v rozumné doletové době z ČR, odlet ideálně z Brně, hezké moře, hotelový rezort s vyžitím pro děti a samozřejmě, bezpečí dané destinace.

Nakonec jsme vybraly právě Krétu, konkrétně letovisko Yerapetra, které se nachází na jiho-východní části Kréty. Letěly jsme s cestovní kanceláří – upřímně, já sama nemám tento druh cestování ráda, ale vzhledem k usnadnění cestování jsme takto nakonec dovolenou koupili.

Byli jsme v hotelovém rezortu Sunshine Crete Beach – upřímně, na fotkách z cestovky se hotel tvářil o dost lépe, než jaká byla realita… :) Zkrátka, bylo vidět, že hotel „už měl svoje za sebou“. Ale vše bylo čisté, jídlo dobré a pro děti tu bylo vyžití – a to bylo přesně to, co jsme potřebovali.

Hlavní výhodou tohoto hotelu bylo to, že dětský bazén se skluzavkami a tobogány a dětské brouzdaliště, se nacházely v podstatě v bezprostřední blízkosi pláže. Takže jsme měli lehátka na pláži a odtud se chodili koupat buď do moře, nebo do bazénu.

Děti si to tu uživaly náramně! Tobogány, skluzavky, vodní atrakce a hlavně to, že tu jsou spolu – takže děti se bavily opravdu na maximum a každý den. A o to nám přesně šlo. :)

Co můžu potvrdit – moře v Řecku je opravdu krásné, potvrdilo se mi to tu při každé návštěvě. Moře na Krétě, kde jsme byli, bylo neuvěřitelě čisté a teplé.

Pláž byla z drobounkých oblázků – což jsme ocenili, protože to bylo lepší, než doslova „písek všude“. Mušličky bohužel, ale v moři rybičky, tak se bylo zase na co dívat. :)

Závěřem, myslím, že Řecko, Kréta, je a bude stále oblíbenou destinací – se zárukou čistého moře, slunečného počasí a dobrého jídla. A upřímně, co víc si od fajn dovolené přát? ;)