Travel Diary: Japonsko – Okinawa

Mám pro vás druhé pokračování článku z mé třítýdenní cesty po Asii, dnes vám napíšu pár dojmů a zážitků z další země, kterou jsme navštívili, z Japonska. Úvodem – Japonsko, coby země, si mě naprosto získalo. Je tu obecně taková zvláštní, všudypřítomná pozitivní energie, nádherná příroda, usměvaví lidé, klid… Vím, že se do této země ještě rozhodně chci vrátit. Japonsko je zkrátka úchvatné. Víc v následujícím článku.

V Japonsku jsme byli na na ostrově Okinawa – ostrov je známý i díky bitvě o Okinawu z roku 1945, ostrov byl dobyt americkýmo vojsky a Japonsku navrácen až v roce 1972.

Tím, že je Okinawa jižně položeným ostrovem, panuje zde příjemné subtropické, v létě tropické klima. I díky tomu je zde opravdu dokonalá a nádherná příroda.

V Okinawě jsme navštívili místní nádhernou botanickou zahradu, která pro mě byla synonymem opravdového „ráje na zemi“. Vše upravené, čisté, úžasná příroda, rostliny… to vše vytvářelo ve vzájemném souladu dokonalý obraz.

Obecně v Japonsku panuje naprostý klid – což byl proti předchozí návštěvě přelidněného Hong Kongu poměrně šok. :) Vše zde má svůj řád, nikdo nikam nespěchá, lidé jsou milí a vlastně se pořád všichni usmívají. Žádný stres, zkrátka z Japonců je cítit pohoda.

Opět zde byla trochu bariéra v rámci řeči – anglicky zde téměř nikdo nemluvil. Vysvětlit například řidiči v taxíku, kam chceme dovézt, byl často doslova nadlidský úkol. :) Dokonce nebyly výjimkou situace, že jsme místnímu taxikáři pomáhali s navigací. :)

Za návštěvu v Okinawě stojí i hrad Šuri, který byl také klíčovým bodem ve zmiňované bitvě o Okinawu. Hrad byl prakticky celý zničen, v roce 1992 byl pak znovuobnovený, ovšem na podzim minulého roku vyhořel a nyní se řeší, zda bude znovu postavený. Z hradu Šuri něktéré části zůstaly – i tak stojí za to vidět. Hrad se nachází ve městě Naha a je odtud nádherný výhled na celý ostrov Okinawa.

Zkrátka, Japonsko udělalo rozhodně velký dojem, a to jen v tom pozitivním slova smyslu. Určitě stojí za návštěvu – a i já doufám, že budu mít možnost procestovat jeho další části a více se tak seznámit s úžasnou japonskou kulturou.