Travel Diary: Filipíny

Poslední článek o mé lednové cestě po Asii bude o Filipínách! Na Filipínách jsme strávili pár dní, byli jsme na dvou místech – v regionech Ilocos a Subic. I když od sebe obě místa nebyla vzdáleností příliš daleko, naprosto diametrálně se lišila – v kultuře, vyspělosti, vybavenosti. Obě místa byla svým vlastním způsobem nádherná – a celkově, Filipíny udělaly velice příjemný dojem. Je to krásná země, s čistou, pannenskou přírodou, spoustou volně žijících zvířat… Víc o Filipínách v následujícím článku…

Filipíny byla poslední země, kterou jsme v rámci cesty po Asii navštívili, odtud jsme putovali přes Hong Kong a Dubaj, kde jsme zůstali ještě dvě noci, domů.

Na Filipíny jsem se moc těšila, byla to jedna z nejvíce vzdálených zemí, které jsem kdy navštívila. Obecně – je to nádherný kraj světa, kde najdete místa ještě zcela nedotčená a „nezničená“ moderní a rychlou společností… Není neobvyklé tu vidět například lidi na polích, jak orají pluhem, se zapřaženým volem. Zkrátka, naskytly se nám zde úkazy, které v dnešní době už jen tak často nespatříte… :)

Prvním místem, kde jsme se na Filipínách zastavili, byl region Ilocos. Právě to je ta část Filipín, která je skutečně stranou vyspělým civilizacím – vidíte zde, že lidé žijí i ve velmi chatrných a obyčejných obydlích…

I přes to, že je tu celkem znatelná chudoba a lidé tu žijí s málem, tak Filipínci působí jako nesmírně šťastní lidé. Usmívají se, jsou příjemní, milí… I vzhledově to jsou hezcí lidé, i když malí vzrůstem. Hlavně Filipínky jsou ve většině případu krásné ženy.

Na Ilocosu jsme navštívili i historické město Vigan, je zde nádherná historická část, kde najdete domy a ulice s původní architekturou, mimochodem, tato část je i chráněná organizací UNESCO.

Na Filipínách jsou i překrásné, písčité pláže, čisté moře se spoustou rybiček – takže pro milovníky potápění a šnorchlování doslova ráj. Ovšem pozor, žijí tu i jedovaté ryby – třeba perutýn.

Po oblasti Ilocos jsme zavítali do regionu Subic, který byl, ve srovnání s Ilocosem, už mnohem vyspělejší – mimochodem Subic Bay je bezcelní zóna, takže sem mnoho lidí jezdí i za nákupy.

V této oblasti jsme navštívili překrásné pláže, je zde i park Ocean Adventure, přímo na pobřeží, kde můžete vidět delfíny, želvy, žraloky – přímo v moři.

Když už píšu o zvířatech – těch je na Filipínách opravdu spoustu. Hlavně toulavých pejsků, což bylo něco na mě, bylo mi jich líto…i když je fakt, že pejsci zde vypadali poměrně dobře. :)

Při cestě do vnitrozemí nás překvapily i opice, seděly na silnici a vypadaly velice „kontaktně“. :) Čehož jsme využili, vystoupili z auta, ale samec z opičí party se na nás s docela hnusným výrazem vrhl, takže jsme utíkali, co to jen šlo… :)))

V oblasti Subic jsme si udělali výlet i do deštného pralesa, s místním průvodcem – tomu bylo asi 50 let a byl o něco menší než můj desetiletý syn. :) Průvodce, vybavený mačetou, s námi vyrazil do lesa – po chvíli nás informoval, že jsou v lese kobry, pavouci a bůhví jaká havěť, no nervy jsem měla, abych na nějakou potvoru nešlápla. :)

Nevýhodou Filipín rozhodně je, že tu poměrně často bývají různé přírodní pohromy, viz nedávný tajfun, nebo erupce sopky… Takže to je při cestě sem rozhodně nutné brát v potaz. ;)

Ale jinak – Filipíny jsou nádherná země, kde se tak trochu ještě zastavil čas. Ale to byla ta věc, která se mi zde vlastně asi nejvíc líbila… :)