Inspirace pro rodiče – řešíte, kam dát v Brně svou ratolest do školky?

Mám pro vás opět článek ze své „rodičovské rubriky Mámou v Brně“! Tentokrát přináším inspiraci zejména pro všechny rodiče, kteří aktuálně řeší otázku, kam dát svou ratolest do školky. I z vlastní zkušenosti vím, že toto rozhodování není zrovna jednoduché – tak třeba vám svým článek situaci ulehčím. ;) V Brně totiž působí soukromé školky a jesle Elánek, které již několik let nabízí dokonalé místo pro předškolní děti, a to v lokalitách Bystrc, Královo Pole, Žabovřesky, Řečkovice, Bohunice, Brno střed a nově v lokalitě Sadová – Královo Pole, kde se pro velký zájem otevřely hned dvě třídy s rozdělením dle věku dětí od 2 do 3 let a od 3 do 6 ti let, kde ještě najdete volná místa!  Elánek v současné době provozuje 11 školek a jeslí a přijímá děti již od 1 roku. Všechny školky si zakládají na novém, moderně vybaveném, a přesto zcela rodinném prostředí, světlých prostorech, zahradách, velmi pestrém programu pro děti a úžasných vychovatelkách, které mají k dětem zcela individuální přístup, kdy na jednu pečující osobu připadá 4-8 dětí, což je rozhodně velký benefit. V čem je právě školka Elánek také skvělá? Čtěte dál! ;)

Vzpomínám si na dobu, kdy jsme se doma s manželem rozhodovali, do jaké školky dát našeho staršího syna. Neměli jsme v tomto směru žádné zkušenosti, nevěděli jsme, zda vybrat školku státní, nebo soukromou, zda je lepší větší, či menší počet dětí ve třídě, zda školku s angličtinou…

Nakonec jsme se rozhodli pro školku soukromou, kde je méně dětí ve třídě, s angličtinou a pestrým programem pro děti. A řeknu vám – když do dnes zpětně zhodnotím, bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsme kdy udělali.

Ač vám to možná nyní tak nepřijde, je právě správná volba školky pro dítě velice důležitá. Dítě i ve velmi útlém věku získá ve školce pestrou škálu vědomostí, dovedností – a tím myslím i ty v ohledu správného chování. Navíc, určitě je skvělé učit děti v nízkém věku cizí jazyk, malé děti se učí cizí jazyky velice snadno a rychle.

Mým synům dala právě soukromá školka skvělý základ do života a tomu, co se moje děti naučily, včetně plynulé angličtiny, vděčím právě soukromé školce. Zkrátka, byla to rozhodně správná investice.

Takže za sebe rozhodně doporučuji školku soukromou. V Brně jich je několik a za pozornost stojí rozhodně školky Elánek – těch je zde několik, na různých místech.
Nyní se nově otevřela také pobočka Elánku na Sadové – právě Sadová je místem, kde je mnoho nových bytů a domů, takže i školka zde rozhodně najde své uplatnění.

Proč právě školka Elánek? Když jsem si o této školce četla, přišla mi pro děti jako naprosto perfektní! A když bych se dnes měla znovu rozhodnout, do jaké školky dát svoje děti, Elánek by byl určitě skvělou volbou.

Hlavní výhodou školek Elánek je menší počet dětí ve třídě a také, individuální přístup k dětem. Každá pečovatelka má na starost 4-8 dětí. Nejčastější věk nástupu do Elánku je ve 2 letech, kde možnost vychovatelek věnovat se dětem jednotlivě, vytvoří naprosto plynulý přechod, mezi tím, kdy je dítě jen s maminkou, nebo nejbližšími, a kdy by šlo například do státní školky, kde je často i 28 dětí na 1 učitelku, nebo rovnou do školy, kde je situace obdobná

Hlavním heslem Elánku je: „aby s námi děti objevovaly svět,“ což znamená, že pro děti zde mají připravený pestrý a různorodý program po celý den. Myšlenkou je, aby děti zábavnou formou každý den zažily něco nového, něco viděly, vyzkoušely, vyrobily, popovídaly si, naučily se básničku, nebo taneček, jsou tu pro ně výchovné i vzdělávací aktivity, nechybí angličtina, sportovní, nebo výtvarné činnosti. V Elánku jen v uplynulém roce navíc uspořádali výlet 24 hodin s Elánkem, Dětský den s Elánkem, na který přišlo přes 1200 lidí, jeli na farmu, do bludiště, do muzea, na výstavu, na dopravní hřiště, pořádali canisterapii, dentální prevenci, autorské čtení, pyjamo party, maškarní ples, spartakiádu, táborák, navštívilo je divadlo i mobilní planetárium, oni zase navštívili rytíře a šli do zoo. Pro rodiče a děti zorganizovali lampionový průvod, vánoční tvoření, mikulášskou besídku a oslavu dne matek i otců, nechybělo letní a zimní focení a pro utužení zdraví chodili do solných jeskyní.

Dětem se zde pozitivně rozvíjí kreativita a obecně jejich schopnosti – i díky zmiňovanému individuálnímu přístupu.

Vzhledem k věku dětí se učí i běžné činnosti samoobsluhy, jako je oblékání, či stolování a pečující osoby neváhají pomoci s odplenkováváním, či hygienou.

Ovšem, velký prostor je v těchto školkách věnován také zábavě a hrám, což malé děti samozřejmě potřebují úplně nejvíc – a to je mi také sympatické. :)

Navíc pokud bych chtěla své dítě ještě více rozvinout, tak přímo v Elánku se nabízí i odpolední kroužky,jako je angličtina, logopedie, tanečky či výtvarka, takže nemusím spěchat a trávit čas převážením na jiné místo.

Důležité jsou i prostory školky – ty jsou ve všech případech školek Elánek krásné, moderní, ale mají zároveň příjemnou, rodinnou atmosféru, tak, aby se tu děti cítily dobře.

“Tety”, které tu jsou coby vychovatelky, jsou důkladně proškolené a co je zásadní, dělají svou práci rády, s nadšením a úsměvema děti se tak do školky budou určitě těšit. :) Navíc, pečovatelky v Elánku mají k dispozici propracovaný vzdělávací systém a neustále se rozvíjí a zdokonalují i ony samy.

Samozřejmostí jsou projekty, jako je „Podpora zdraví dětí,“ která zahrnuje nejen pohyb, čerstvý vzduch a podpůrné aktivity, ale hlavněvyváženou a zdravou stravu po celý den. ;)

Jak jsem zmínila, školka Elánek má po Brně již několik poboček – v únoru se bude otevírat pobočka již jedenáctá a během roku se školky Elánek dostanou i do dalších měst mimo Brno formou franchisových poboček, takže je najdeme například ve Zlíně, v Ostravě, Jablonci, Hořovicích, Slavkově u Brna a dalších (přesný seznam školek Elánek v Brně najdete ZDE)

Konkrétně v nové školce v Králově Poli – Sadové jsou stále volná místa! ;) Mimochodem, budova právě této školky je zcela nová, k dispozici jsou zde dvě třídy pro děti od 2 do 6 let, nechybí zde herní místnost, jídelna, koupelna, výdejna stravy, zázemí šatniček a krásná, prostorná zahrada s venkovními hracími prvky. Parkovací místa se nachází přímo před budovou a slouží ke klidnému předání dětí.

Zkrátka, právě školky Elánek jsou pro děti rozhodně tou dobrou volbou, které nebudete litovat a přečtení všech kladných referencí od rodičů, ať už na webu, nebo na facebooku, mě v tom ještě utvrdilo. Opravdu, školka je ten důležitý základ do života, který může být vašemu dítěti velkým přínosem! 

ODKAZ: ŠKOLKA ELÁNEK / web
ODKAZ: ŠKOLKA ELÁNEK / facebook
ODKAZ: ŠKOLKA ELÁNEK / instagram