Tipy pro zdravě opálenou pokožku a pleť

Moje další kosmetická recenze bude mít ryze letní téma – které zní „jak na zdravě opálenou pokožku“? Vybrala jsem pro vás pár kosmetických produktů, které jsou pro mě v rámci opalování a celkové letní péče o pokožku nezbytné. Jsou to jednak přípravky pro hydrataci, která je obzvlášť teď, v létě, nutná, ale také skvělá mlha na opalování s ochranným faktorem a samoopalovací koncentrát na obličej. Inspirujte se v mém článku! ;)

Jak určitě sami víte, v létě naše pokožka vyžaduje speciální péči. Ať už se sluníčku vystavujete méně, či více, je rozhodně dobré zvolit adekvátní produkty, které naši pokožku chrání, hydratují ji a zároveň umožňují se zdravě opalovat.

Zcela upřímně, nejsem osobně příznivcem hutných krémů na opalování s vysokým ochranným faktorem. Věřím tomu, že sluneční paprsky jsou – v určité míře – pro nás prospěšné, sluníčko nám dodává důležitý vitamín D, který je pro naše zdraví absolutně nezbytný.

To ale neznamená, že nepoužívám ochranné produkty s SPF, ovšem vybírám místo krémů raději lehké mlhy a SPF je vzhledem k typu mé pokožky dostačující ve výši 30. Což je samozřejmě naprosto individuální – každý musí zvolit takové SPF, jak citlivou má pokožku.

Obličej si neopaluji ale vůbec, ten si chráním krémy s ochranným faktorem 50. V obličeji sluníčko zvyšuje vznik pigmentových skvrn, vrásek a také způsobuje dehydrataci. Fajn alternativou, jak být opálení v obličeji, jsou samoopalovací produkty.

V létě také nezapomínám na hydrataci! Velká tepla pokožku hodně vysušují, proto je vysoká hydratace zásadní.

Bez kterých produktů pro letní opálený vzhled se neobejdu? Víc vám je představím níže!

Naprosto výborná věc, která vám poskytne požadovanou ochranu snadno, rychle a bez potřeby roztírání je tato Bioderma Photoderm Opalovací mlha.

Pokud si nepotrpíte na bílé, hutné opalovací krémy, je tato věc ideální volbou. Opalovací mlha od Biodermy je čirá, nemastná, nelepí, na pleti nezanechává žádné stopy. Praktická je aplikace ve spreji, zkrátka jen nastříkáte tam, kam potřebujete a hotovo. :)

Mlha pleti poskytuje střední ochranu, má ochranný faktor SPF 30. Krásně, svěže voní – milé dámy, pro nás, myslím, naprosto ideální produkt.

Jak jsem napsala, v obličeji se opalování vyhýbám. Proto jsou skvělou volbou samoopalovací produkty – naposledy jsem vyzkoušela Coolistar Self Tanners – jedná se o samoopalovací koncentrát na obličej.

Stačí pár kapek a do hodiny máte krásné, zlatavé opálení, které působí naprosto přirozeně, opravdu, jako byste se právě vrátili z dovolené. :) Super je, že tento koncentrát nezpůsobuje fleky, jako mnohé jiné samoopalovací přípravky.

Navíc pleť hydratuje, posiluje, obsahuje vitamín E.
Nanáší se přímo na suchý obličej, krk, dekolt. Po aplikaci si nezapomeňte umýt ruce! :)

V létě se také neobejdu bez těchto dvou přípravků pro hydrataci pleti. Mám je už roky vyzkoušené a dám za ně ruku do ohně!

Skvělá volba pro dehydratovanou pokožku – hydratační micelární voda od Biodermy –  Bioderma Hydrabio H2O.
Tuto hydratační řadu Biodermy mám celkově moc ráda – super jsou i hydratační krémy a séra – pleť se po nich vždy krásně vypne a působí svěže.

Hydratační “micelárku” jsou vyzkoušela jako alternativu ke své milované micelární vodě Sensibio – taktéž od Biodermy, která je primárně určená pro péči o citlivou pleť.

Micelární vodu Hydrabio H2O ovšem skvěle snáším – i ve vztahu k mé citlivé pleti, zcela bez problémů. Neštípe do očí, dobře odličuje, příjemně voní, nedráždí. Pleť po odlíčení vypadá moc hezky, svěže, bez tolik patrných vrásek, které jsou častokrát způsobené právě nedostatečnou hydratací.

BIODERMA HYDRABIO Perfecteur SPF 30 – Sjednocující hydratační péče – tento krém od Biodermy je účinný pro hloubkovou hydrataci pleti, navíc pomáhat vyhlazovat vrásky a díky ochrannému faktoru SPF 30 chrání pleť před projevy předčasného stárnutí.

Krém má lehounce narůžovělou barvu a příjemnou, spíše lehčí konzistenci. Parfemace není teměř znatelná, opravdu jen lehounká, velmi jemná – ostatně, pokud používáte produkty z řady Hydrabio, tak vůně je totožná, jako u jiných přípravků právě z této řady.

Pleť krém okamžitě absorbuje – tedy tak tomu je alespoň v mém případě, což možná svědčí právě o dehydrataci pokožky. Po aplikaci je pleť hezky pružná a hladká, je vidět, že jí tento krém zkrátka evidentně prospívá:)

Navíc krém obsahuje SPF 30 – na léto je tedy super volbou.

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz