Představuji: viniční dům Husí plácek v Dolních Věstonicích

Často vám zde přináším tipy a inspiraci na zajímavé výlety v blízkosti Brna – dnes tu jeden takový mám. ;) Nedávno jsem navštívila Dolní Věstonice a zde viniční dům Husí plácek – a můžu vám říct, toto krásné místo si rozhodně zaslouží, abyste o něm věděli! Husí plácek je viniční dům s penzionem a kavárnou – ubytovat se zde můžete v krásných pokojích, nebo originálně – na slámě! Ovšem to hlavní! Pod Husím pláckem se nachází nejstarší a největší vinné sklepy v Dolních Věstonicích, jejichž základy byly vybudovány už kolem roku 1533 Habány. Husí plácek opravdu stojí za návštěvu, kterou ocení hlavně všichni milovníci dobrého vína. :) Víc v mé dnešní reportáži.

Nádherných míst, která si zaslouží vaši pozornost, je kolem Brna opravdu spoustu – a nejvíc jich najdete v překrásné oblasti Pálavy, která je oblíbeným cílem mnoha výletů. Ať už si zajedete k novomlýnské vodní nádrži, na Dívčí hrady, do Pavlova, nebo právě do Dolních Věstonic, je tu krásně a rozhodně se zde nebudete nudit.

Tato oblast je zvláště oblíbená mezi milovníky dobrého vína – je tu mnoho vinařství a hlavně, vinných sklepů, do kterých rádi jezdí lidé z celé naší země.

Můj dnešní tip je právě z Dolních Věstonic – věřím, že právě tuto obec všichni dobře znáte, vážou se k ní vůbec nejstarší dochované zmínky o osídlení země Slovany, kteří zde založili hradiště a pohřebiště. Najdete zde dokonce zbytky kostela z 11. století. Dolní Věstonice jsou oblíbeným místem mnoha historiků, archeologů a všech, kdo se zajímají o doby dávno minulé v naší zemi.

A právě zde, v Dolních Věstonicích, se nachází viniční dům Husí Plácek, o kterém vám chci dnes napsat. Sama jsem si sem nedávno udělala výlet a mohu potvrdit, je to moc příjemné, útulné místo, kde jsou výjimečné vinné sklepy, jejichž základy vybudovali kolem roku 1533 Habáni.

Jak jsem zmínila, Husí plácek je viniční dům – jedinečné jsou zde totiž právě ony vinné sklepy, které jsou nejstarší a také vůbec největší vinné sklepy v Dolních Věstonicích.

Sklepy jsem zde také navštívila a povím vám, je to zážitek – opravdu zde na vás dýchá kus historie.
Tyto sklepy jsou skvělým místem pro pořádání vinných degustací, narozeninových oslav, rozluček se svobodou, firemních večírků a posezení – z Brna je to sem jen cca 30 minut autem, takže jste tu za chvíli!

Husí plácek je také vyhledávaným místem pro pořádání netradičních svateb. Kombinace vinného sklípku a obřadu ve vinicích je v posledních letech velmi oblíbená. Obřad však může být i přímo u penzionu, na klidném náměstíčku nesoucí stejný název – Husí plácek.

Ochutnáte zde ta nejlepší vína z regionálních vinařství a od místních producentrů – majitelé vybírají to nejlepší, co může okolí Pálavy nabídnout. ;)

Husí plácek funguje také jako penzion, i když kapacita ubytování zde není velká – což mám já osobně naopak ráda, vyhledávám více příjemné penziony rodinného typu.

Ubytovat se zde můžete v některém ze tří pokojů – každý je trochu jiný, ovšem všechny jsou moc útulné, stylově zařízené, na mě zde působila skutečně hřejivá, domácí atmosféra.

Nejkrásnější je Romantické apartmá v horním patře s vanou přímo v prostorách pokoje. A navíc, je odtud překrásný výhled na Děvičky.

Ovšem, ubytovat se zde můžete i netradičně a originálně! Je zde pokoj (v blízkosti vstupu do sklepa ;), kde se vyspíte na slámě! A tento pokoj je vhodný i pro větší skupinu lidí – přátele, cyklisty, ale je také vyhledávaným „útočištěm“ při rozlučkách se svobodou – při plné kapacitě se zde vyspí až 16 osob!

Penzion nabízí samozřejmě také snídaně, a to i pro neubytované hosty, zastavit se můžete i do zdejší příjemné kavárny, ať už na kávu, nebo sladkou i slanou specialitu.

Posezení uvnitř kavárny je opět moc příjemné, teď, v létě určitě využijete i posezení venku.

Mrkněte na fotky – já myslím, že Husí plácek je tím místem, kde se budete při jakékoliv příležitosti cítit skvěle. A věřte, zdejší Habánské sklepy stojí za to vidět, zažít a ochutnat některá z vín!

Viniční dům Husí Plácek najdete v Dolních Věstonicích na Pálavské 172.

ODKAZ: VINIČNÍ DŮM HUSÍ PLÁCEK / web
ODKAZ: VINIČNÍ DŮM HUSÍ PLÁCEK / facebook
ODKAZ: VINIČNÍ DŮM HUSÍ PLÁCEK / instagram