Tip pro všechny rodiče ;) Mince Zoubkové víly pro vaše děti!

Můj dnešní článek bude patřit vám, rodičům… :) Vy, co máte doma děti, zejména ty menší, jistě znáte „Zoubkovou vílu“, která k dětem létá v noci, kdy jim vypadne první zoubek – ten si odnese a výměnou nechá dítěti nějakou maličkost, dáreček, něco na památku. U nás mladší syn na Zoubkovou vílu ještě věří a stejně, jako v případě Ježíška, nebo Mikuláše, jsou to ty krásné momenty fantazie, které se vážou k dětství. Dnes bych vám ráda dala tip na jednu zajímavou věc, kterou nabízí brněnská maminka Andrea Labajová – je to mince na památku právě od Zoubkové víly, která dítěti zůstane památkou na jeho první vypadlý zoubek. Hezký nápad, že? Víc v mém dnešním článku…

První krůčky, slova, později právě první vypadlý mléčny zoubek…zásadní a krásné chvíle, které čekají každého, kdo má děti.

Sama jsem maminkou dvou synů a moc dobře si na všechny tyto úžasné momenty vzpomínám. Pokud budu psát právě o prvním vypadlém mléčném zoubku, je to silný zážitek, nejen pro samotné dítě, ale i pro rodiče – z malého ďěťátka se stává už školák a začíná zcela jiná, nová etapa života.

I pro dítě je první vypadlý zoubek emotivní chvílí – mnohé děti mají strach z vytržení zoubku (pokud zoubek nevypadne sám) a až se pak povede, je to velká úleva, projev odvahy a hrdinství. Děti mají radost a s vypadlým zoubkem se cítí mnohem víc „dospěle“. :)

Jistě znáte i tradici „Zoubkové víly“. Ani nevím, kde se tento příběh vzal a odkud pochází – není to česká záležitost, Zoubková víla „navštěvuje“ děti v mnoha zemích na světě.

Dítě si dá svůj první vypadlý zoubek pod polštář a v noci, jak usne, přilétá Zoubková víla, která si zoubek odnese a dítěti za něj věnuje nějakou drobnost, malý dáreček.

Tou „Zoubkovou vílou“ jsme samozřejmě my, rodiče. :) A jak si sama vzpomínám, vymyslet a najít rychle vhodný dárek, díky kterému by si dítě tuto událost navždy pamatovalo, nebylo jen tak. :)

I proto mě moc zaujal nápad brněnské maminky Andrei Labajové, která na svém eshopu nabízí krásné, „zlaté“ památeční mince za první vypadlý zoubek, od Zoubkové víly. 

Andrea je maminkou tří dětí a právě její dcera si moc přála za vypadlý zoubek dostat minci na památku, tak, jako to viděla v pohádce. A nápad byl na světě.

Vznikla tedy mince od Zoubkové víly, kterou si mohou všechny rodiče pořídit, právě jako ten správný a ideální dáreček na památku za první vypadlý zoubek.

Mince jsou v krásném zpracování, ve zlaté barvě, vyrobené z mosazi. 
Na jedné straně mince je obrázek Zoubkové víly, na druhé je pak zoubek a text, aby děti o své zoubky dobře pečovaly – což je skvěle motivační (přece jen, když to řekně Zoubková víla, má to mnohem větší váhu, než když si to přejeme my, rodiče). :)

Myslím, že je to úžasný nápad, dát dítěti právě takovou minci na památku za vypadnutý zoubek – mnohem lepší, než věnovat třeba „jen“ sladkost, nebo hračku. Mince si bude dítě vážit a schová si ji na památku na celý život. Dobře si pak bude na den a pocity, kdy mu vypadl první zoubek, pamatovat. :)

Památeční minci od Zoubkové víly koupíte na eshopu, pod tímto odkazem.