Tip z brněnské ZOO! Nový stánek s mini lívanečky „poffertjes“ – KAFE V ZOO!

Tipy na téma „kde si dát něco dobrého“ – ty patří k mým vůbec nejoblíbenějším! Aby ne, ráda jím, jsem gurmán a hlavně, ještě raději ochutnávám zajímavé a netradiční novinky! Jste na tom stejně? Pak si rozhodně přečtěte tento můj článek! Chci vám představit a doporučit jednu skvělou novinku – stánek v brněnské Zoo! Jmenuje se KAFE V ZOO – čím je jedinečný? Zejména netradiční pochoutkou, kterou tu připravují – jedná se o mini lívanečky „poffertjes“ a povím vám, jsou přímo božské! Víc info & fotek v následujícím článku…

Stánek Kafe v Zoo je na brněnské gastro scéně zajímavou novinkou – je otevřený vůbec první sezónu přímo v prostorách brněnské Zoo (a druhý „sourozenec“ je pak v Zoo jihlavské).

Tento stánek najdete v horní části Zoo, narazíte na něj po cestě, která vede k pavilonu krokodýlů a plazů – jsem si jistá, že ho určitě neminete, line se odtud totiž přímo božská vůně!

Stavit se sem – to opravdu „přímo musíte“! Proč?

Tak za prvé – dobré „kafe“. Co si budeme povídat, možností, kde si dobrou kávu v Zoo dát, opravdu doposud moc nebylo. Stánek Kafe v Zoo má kávu skvělou, pochutnáte si na ní tak, jak ji máte rádi.

Ať už jde o klasické espresso, macchiato, lungo, latté, kávy s ledem…určitě si vyberete.

Co se pak nápojů týká, mají moc dobrou domácí limču…

…a dokonce i zmrzlinový shake!

Ovšem to hlavní – jejich specialitou jsou „poffertjes“, mini lívance připravované dle unikátní holandské receptury, s podílem špaldové, nebo pohankové mouky.

Lívanečky jsou maličké – vlastně takové sladké jednohubky. Připraví vám je čerstvé, podávají se teplé – s posypky a ozdobami dle vašeho výběru.

Ozdobit si lívanečky můžete nechat lentilkami, oříšky, čokoládovou polevou, kokosem…

…za mě absolutní top byly karamelové se sušenkami Lotus!

Lívanečky poffertjes jsou neuvěřitelně dobré a odolá jim opravdu málokdo. I já, ač nejsem na sladké, jsem si libovala, že nic tak dobrého jsem dlouho nejedla. :)

Mimochodem, tuto pochoutku si dáte v rámci celého Brna a dokonce i Moravy pouze v brněnské Zoo!

Ve stánku Kafe v Zoo si pak dáte třeba i dobrý párek v rohlíku – s kvalitním párkem s vysokým podílem masa. To kdybyste náhodou neměli úplně chuť na sladké…

Ovšem poffertjes tu dělají občasně i ve slané verzi s mozzarellou… Ty sladké si ale dopřát musíte, nebudete litovat! A jsem si jistá, že se právě na tyto malé sladké dobroty do brněnské Zoo budete i pravidelně vracet. :)

Stánek Kafe v ZOO najdete v horní části brněnské Zoo, po cestě směrem k pavilonu krokodýlů a plazů – určitě neminete! :)

ODKAZ: KAFE V ZOO / facebook
ODKAZ: KAFE V ZOO / instagram