Tip pro ekzematickou pokožku dětí i dospělých

S příchodem podzimu mě vždy začínají intenzivně trápit obtíže související s ekzémy a alergickými projevy. Je to změnou počasí, venkovní teploty a také výskytem alergenů. A tím stejným probémem trpí i moje děti. Pokožka je více suchá, svědí, inklinuje k začervenání. Proto používám kosmetiku, která je právě na tyto obtíže ideální. Pokud řešíte to samé, mrkněte na mou následující recenzi, mám pro vás jeden tip. ;)

S nejrůznějšími projevy ekzému a alergiemi bojuji sama už od dětsví. Nejdřívě se u mě projevovaly alergické obtíže coby atopický ekzém. Ten s věkem vymizel a nastoupila alergická rýma a také lehčí forma astma.

Ovšem, citlivou pokožku mám dodnes a bohužel, to stejné po mně zdědili i mí synové. Starší syn trpěl hodně na atopický ekzém, je to už dnes lepší, ale má stále víc citlivou kůži, která ho často svědí.

Problémy který s tímto souvisí, se u nás vždy zhorší s nástupem jara a pak i podzimu, jak je tomu teď. Právě na podzim je ve vzduchu dost alergenů – zejména plísní, které nám potíže zhoršují. Pokožka svědí, je víc červená, u mě se objevuje opět i lokální ekzém, nebo lišej v obličeji.

Proto v této době používáme i adekvátní kosmetiku pro péči o celé tělo.

Velice se mi osvědčila řada Atoderm od Biodermy – vyzkoušela jsem už více produktů a sedly obvykle dobře, a to jak mně, tak i dětem.

Super jsou Atoderm tělová mléka! Ta používám jak pro sebe, tak i pro děti, hlavně po každém koupání. Jsou speciálně vytvořené pro velmi suchou pokožku a pokožku se sklonem k alergiím.

Naposledy jsem zkoušela novinku, Atoderm Intensive Gel-Creme. Jedná se o lehounký gelový krém, který je určený pro péči o celé tělo.

Je bez parfemace, alkoholu, pokožku intenzivně zklidňuje a také zamezuje nutkání postižená místa škrábat – eliminuje svědí.

Má příjemnou texturu na bázi gelu, která nelepí a rychle se vstřebává do pokožky. Tím, že má tento přípravek lehounkou a nemastnou texturu, tak je ideální i do horkého počasí, kdy se mastným výrobkům vyhýbáme.

Mně se osvědčil skvěle, a to i pro děti, kterým postižená místa vždy zaručeně zklidní. Super věc pro nás, alergiky – za sebe vřele doporučuji!

Koupíte v Chytré lékárně.

ODKAZ: Chytrá lékárna / webfacebook