Tip pro dětské čtenáře – kniha Zahrada a hlasy z temnoty od brněnského autora Harnacha

Milují vaše děti napínavé příběhy, detektivní žánry, poutavé zápletky – děj, který je vtáhne do jiného světa, který si utváří i svou vlastní představivostí? Přesně to mohou zažít i díky nové knize od brněnského autora Harnacha, který právě vydal pokračovaní velmi povedeného a úspěšného dětského dobrodružného fantasy příběhu Zahrada a legenda o zachránci. Novinka nese název Zahrada a hlasy z temnoty a dětské čtenáře zaručeně nadchne! Víc v mém následujícím článku!

Sama zastávám názor, že děti by rozhodně měly číst – a to i v dnešní době, které vládnou především „technické vymoženosti“. Čtení je zvlášť pro děti velmi přínosné – rozvíjí jejich vlastní představivost a fantazii, zlepšuje slovní zásobu a celkové vnímání stylistické i gramatické správnosti našeho jazyka.

Mimo to, čtení je přímo skvělá zábava, a to píšu i za sebe, jsem nadšenou čtenářkou. :) Miluji, když se mohu ponořit do zajímavého děje, který mě přenese do jiného světa, mimo mou každodenní realitu. Zkrátka – rodiče, veďte ke čtení i své děti, stojí to za to!

Zpátky ale ke knize, o které vám chci dnes napsat. Možná si někteří vzpomínáte, před rokem touto dobou jsem vám tu představila skvělou dětskou, dobrodružnou fantasy knihu Zahrada a legenda o zachránci, kterou napsal brněnský autor Harnach. Můj starší článek k této knize si můžete přečíst ZDE.
Autor Jiří Harnach, vystupující pod literárním pseudonymem „Harnach“, je aktivní v umělecké sféře již mnoho let, kdy působil od mládí jako herec MdB, skladatel, nebo stand-up komik.

Už tenkrát autor sliboval pokračování této knihy – a děti se jej nyní dočkaly v podobě volného pokračování, které nese název Zahrada a hlasy z temnoty. A jak už sám název napovídá, o napětí v ději opět nebude nouze!

Jak sama coby máma dvou kluků vím, děti napětí milují – proto věřím, že je i tato kniha nadchne!

Děj vám samozřejmě do detailu prozrazovat nebudu, nemůžu vás – pokud byste si knihu také chtěli přečíst – ochudit o vlastní dojmy a zážitky. Nicméně, pár vět přece jen napíšu…

Stejně, jako v předchozím díle Zahrada a legenda o zachránci, se setkáváme s hlavními hrdiny Martym a jeho sestrou Tezou, kteří se opět vydávají do tajemné Zahrady, ve které už zažili na začátku léta velké dobrodružství.

Ač Marty s Tezou sami návrat do Zahrady rozhodně neměli v plánu, sled událostí následujících dnů je nakonec přesvědčí o opaku. Do světa nebezpečí, kouzel, ale i pořádných záhad tak vstupují díky kotěti, které objevili u jejich bazénu.

V ději se pak záhy objevují další zvířata, která volají o pomoc – stanou se Marty s Tezou jejich zachránci? Kdo je „velesestra Sophie“, která prý nešťastná zvířata v podzemí vězní? A jak se zvířata vůbec do podsvětí Zahrady dostala?

To vše se dozvíte – stačí si jen knihu přečíst! Zahrada a hlasy z temnoty je vskutku napínavým dobrodružným fantasy příběhem – dokonce až „thrillerem“, Harnach umí příběhy podat opravdu mistrně, děti si rozhodně užijí kouzlo napětí a nerozluštěných záhad.

Autorem nádherných komixových ilustrací v knize je Brňák Jan Optik Duchoň, který má opět zajímavou uměleckou historii, působil dokonce jako sprejer, grafik, je rovněž spolumajitelem tetovacího studia. Stejný autor vytvořil ilustrace i pro první díl série, pro knihu Zahrada a legenda o zachránci.

Obě knihy ze série Zahrada vyšly i coby audio knihy, které namluvili Lucka Vondráčková a Mira Nosek, ve druhém dílu uslyšíte i skvělou Evu Holubovou.

Mimochodem – blíží se Vánoce a právě tato kniha, nebo i oba díly série Zahrada mohou být skvělým vánočním dárkem!

Kde knihy ze série Zahrada koupíte?

Mrkněte na web www.seriezahrada.cz, kde si knihu můžete objednat, a to jak v tištěné, tak i v audio verzi.
Knihy ze série Zahrada koupíte také ve všech eshopech (např. ZDE), k dostání je i v kamenných obchodech. Více informací pak najdete na stránkách www.seriezahrada.

ODKAZ: SERIE ZAHRADA / web
ODKAZ: SERIE ZAHRADA / facebook