Inspirace na vánoční dárek pro děti – skvělá kniha!

Už jste pořídili všechny dárky pro vaše děti? Mám pro vás jeden tip, který by právě děti mohl oslovit. Vhodným dárkem, jehož jsem sama zastáncem, je určitě hezká knížka. Děti by měly číst co nejvíc – a jak sama vím, v dnešní době je občas těžké je k tomu přimět. Proto vsaďte na poutavou publikaci, příběh, který děti nadchne a pohltí. Jednu nádhernou dětskou knihu vám dnes představím – jmenuje se Zahrada a legenda o zachránci, napsal ji brněnský autor Harnach. Jedná se o „dětský thriller“, což samo o sobě zní skvěle, že? Pro víc informací mrkněte na následující článek…

Sama jakožto maminka dvou dětí vím, že sehnat dárky pro děti obvykle není takový problém. Jde vždy o to ovšem sestavit vhodný výběr – věcí, které děti budou nejenom bavit (a o které si zpravidla napsaly Ježíškovi), ale které je budou třeba i rozvíjet, posouvat dál.

Rozhodně souhlasím s tím, že mezi dětskými dárky pod stromečkem by se měla vždy objevit kniha. V dnešní době děti obecně čtou velmi málo, vidím to i u svých synů. A to je obrovská škoda, protože právě čtení děti obohacuje, zlepšuje slovní zásobu, paměť, představivost… Zkrátka, ač je doba do velké míry digitalizovaná a elektronika je v zájmech dětí obvykle na prvním místě, na knížky bychom zapomínat neměli. Je to hlavně o nás, rodičích, abychom děti ke čtení vedli a motivovali je k tomu.

Proto, chci vám doporučit jednu poutavou knihu, která by děti mohla zaujmout, bavit je a celkově je vtáhnout do děje.
Jedná se o novinku autora Harnacha – kniha se jmenuje Zahrada a legenda o zachránci a pozor, jedná se o „dětský thriller“! Což myslím, by děti samo o sobě mohlo oslovit – které z dětí by nemělo rádo špetku napětí a adrenalinu?

Autor Jiří Harnach, vystupující pod literárním pseudonymem „Harnach“, je aktivní v umělecké sféře již mnoho let, kdy působil od mládí jako herec MdB, skladatel, nebo stand-up komik. Kniha Zahrada a legenda o zachránci je jeho knižní prvotinou, zároveň se jedná o první díl ze série Zahrada.

Autorem nádherných komixových ilustrací v knize je rovněž Brňák, Jan Optik Duchoň, který má opět zajímavou uměleckou historii, působil dokonce jako sprejer, grafik, je rovněž spolumajitelem tetovacího studia.

Zpátky ke knize Zahrada a legenda o zachránci. Kniha je vhodná pro starší děti, od cca 8 let věku. Je to napínavý příběh o chlapci Martym, který při svých toulkách městem objeví tajuplnou zeď, ke které se začne – pro něj z neznámého důvodu – stále vracet. Zeď skrývá tajemství, obklopuje zahradu a prastarý zahradní národ.

Marty se za zvláštních okolností dostane dovnitř zahrady, kdy se spustí tok neuvěřitelných událostí, které ovšem pro Martyho, ale i jeho sestru Tezu, znamenají i velké nebezpečí.

Jedná se přesně o ten typ knihy, která nadchne všechny malé dobrodruhy, děti, které milují tajuplné příběhy, záhadné situace a napětí. Jako vánoční dárek naprosto skvělá volba!

Kde knihu Zahrada a legenda o zachránci koupíte?

Mrkněte na web www.seriezahrada.cz, kde si knihu můžete objednat.
Knihu Zahrada a legenda o zachránci koupíte také ve všech eshopech (např. ZDE), k dostání je i v kamenných obchodech. Více informací pak najdete na stránkách www.seriezahrada.

ODKAZ: SERIE ZAHRADA / web
ODKAZ: SERIE ZAHRADA / facebook