Představuji: květinové království Atelier Kvetu

Mám upřímnou radost, že vám zde mohu představit další výjimečnou novinku v Brně, která nadchne a potěší zejména milovníky úžasných květin, kytic, květinových dekorací, věnců… V centru Brna v Pasáži Rozkvět je od září otevřeno doslova květinové království – Atelier Kvetu! Právě zde najdete jedinečné květiny, kytice – hotové a můžete si tu nechat i uvázat podle přání – dále pokojové rostliny,  věnce, ale i dekorace a doplňky. Tomuto kouzelnému místu vládne talentovaná a kreativní Bára Šmídová, která si Atelier Kvetu s pomocí svého manžela otevřela. Bára má, jak bych já sama řekla, velký dar estetického vnímání, dokáže vytvářet dechberoucí květinové nádhery, které vám budou dělat radost. A nebo tomu, na kom vám záleží! Až budete mít kolem Pasáže Rozkvět cestu, zastavte se, pojďte se pokochat krásou… Určitě se právě do tohoto květinového ateliéru budete rádi vracet!

Už jakmile do Atelieru Kvetu vstoupíte tak pochopíte, že se v tomto případě rozhodně nejedná o „obyčejné květinářství“. Právě toto místo dokonale vystihuje pojem „atelier“ – tedy tvůrčí prostor, kde vznikají až umělecká díla, v tomto případě nádhery z květin.
A jak mi jistě dáte za pravdu, uvázat jedinečnou kytici, připravit květinovou vazbu, vyrobit věnec… na to musíte mít cit, nadání, kreativního ducha. A to Bára Šmídová, která si Atelier Kvetu nedávno v Pasáži Rozkvět otevřela, tedy rozhodně má!

V čem je právě Atelier Kvetu výjimečný a proč stojí za návštěvu? 
Rozhodně samotnou nabídkou květin! Bára do sortimentu květin, se kterými pracuje, vybírá zejména sezónní, lokální květiny, co se týká dodavatelů, tak sází hlavně na regionální a malé květinové farmy. Jde v tomto i cestou ekologie, kdy se snaží pracovat s takovými květinami, které aktuálně rostou a které je vhodné zpracovávat.
Květiny bere Bára z květinových farem Zahradní kvítí a z Květinové louky na Nových Sadech. Nebrání se ale i novým spolupracím s eko dodavateli.

Mě osobně tu velmi potěšily i luční, drobné květiny, které miluji! Květiny z přírody si Bára i sama do atelieru zajišťuje, setkáte se tu s mnoha krásnými – pro nás, laiky – i ne tolik známými květinovými druhy.

Ovšem v sezónách daných květin tu Bára pracuje i s oblíbenými druhy, jakými jsou třeba jiřiny, chryzantémy…

Vybírat tu můžete jak z hotových, uvázaných kytic, tak Bára vám vždy ráda uváže i jakoukoliv kytici na přání. Stačí sdělit preferovanou velikost, cenu, nebo i barvy, druhy květin… Kytice je hotová i na počkání!

Coby milou pozornost, třeba pro kamarádku, maminku, nebo paní učitelku…tu jsou k mání i menší kytičky za fajn ceny. Udělají určitě velkou radost!

Opravdu nádherné jsou i nejrůznější věnce – jak k zavěšení, tak i k dekoraci na stoly, nebo kamkoliv do interiérů a exteriérů.

V Atelieru Kvetu najdete i pestrý sortiment mnoha pokojových rostlin! Některé jsou dokonce i z vlastního, domácího Bářina pěstování! :) 

Mimochodem, Bára zde nabízí i květinové řízky k pěstování – a ty si sem můžete přijít i zdarma vyměnit! Stačí donést svůj květinový řízek, který zde zanecháte a vezmete si jiný. 

Nabídka Atelieru Kvetu se mění i v návaznosti na danou sezónu – můžeme se samozřejmě těšit i na krásné vazby a dekorace v duchu Vánoc.

Doplňkovým sortimentem Atelieru Kvetu jsou pak i květinové obaly, ale i další produkty a doplňky. Bára zde nabízí keramiku, sójové svíčky, obrázky…vše vybírá zejména od malých, regionálních značek, které si zaslouží pozornost.

Krásné tu jsou i polštáře v mnoha designech – Bára je vlastnoručně šije a vyrábí!

Otevřeno je v Atelieru Kvetu od pondělí do pátku od 9. do 18. hodiny, v sobotu od 9. do 12. hodiny.

Zastavte se sem, určitě nebudete litovat!

Květinový ateliér Atelier Kvetu najdete v centru Brna na nám. Svobody v Pasáži Rozkvět v přížemí.

ODKAZ: ATELIER KVETU / web
ODKAZ: ATELIER KVETU / facebook
ODKAZ: ATELIER KVETU / instagram