Tip na výlet – zastavte se do kouzelné vinárny a kavárny Lavander v Mikulově!

Moc ráda vám zde přináším tipy na jedinečná a zajímavá místa v blízkosti Brna, která stojí za to navštívit! Dnes vás na jedno takové pozvu a věřím, že vás nadchne! Udělejte si výlet do krásného Mikulova a zde se zastavte do nové, kouzelné kavárny a vinárny Lavander! Toto místo má až pohádkovou atmosféru, je přímo jako dělané na posezení u kávy, nebo se sklenkou vína… Krásný je i zdejší sklep, který je v konceptu baru a mimochodem, můžete se zde i ubytovat v některém ze stylových apartmánů! Zkrátka, právě mikulovský Lavander si rozhodně zaslouží, abyste o něm věděli – na mě to zde udělalo opravdu velký dojem. Víc v následujícím článku…

Mikulov je mou přímo „srdeční záležitostí“, mám toto malebné jihomoravské město moc ráda a směřují sem i mé mnohé výlety. Procházky po náměstí, k zámku, ke Kozímu hrádku, se zastávkami ve zdejších vinářstvích… to zkrátka nikdy neomrzí. A mimo to, v Mikulově je stále i co objevovat – vznikají zde nové podniky, restaurace, vinárny i příjemná ubytování…

Jak vím i podle vašich milých reakcí, Mikulov máte také v lásce – i proto věřím, že uvítáte mé pozvání na jedno zdejší, krásné nové místo!
Na ulici Alfonse Muchy 17, jen kousek od centra města, najdete stylovou novinku – apartmány, kavárnu & vinárnu Lavander!

Já si právě tohoto místa všimla poprvé při mé květnové návštěvě Mikulova a už tenkrát to zde na mě udělalo veliký dojem. Už jen samotné umístění s výhledem na zámek, krásně upravený, zrekonstruovaný dům osázený květinami…zkrátka, Lavander vás zaujme na první pohled a rozhodně toto místo neminete!

Ke vstupu vás lákají i dřevěné dveře vedoucí na letní zahrádku, kde je to tak nádherné!

Co je důležité – tak přijít sem na kávu, víno, něco dobrého, posedět venku, nebo i ve sklípku může kdokoliv! Kavárna a vinárna rozhodně není jen pro ubytované hosty, naopak – vítán je kdokoliv!

Zahrádka plná květin, popínající se vinné révy, s mnoha zákoutími, lavičkami, s krásným posezením…budete se tu cítit příjemně „vytrženi z reality“, téměř až jako v rajské zahradě. Bude se vám zde sedět tak příjemně! Můžete nerušeně rozjímat, relaxovat, povídat si partnerem, přáteli…

Dáte si tu dobrou kávu připravenou tak, jak ji máte rádi, domácí limonády a samozřejmě – a to hlavně, dobré víno! Jsme přece v Mikulově, vinařském to kraji. :)

Víno zde můžete vybírat z široké nabídky menších a regionálních vinařství, zmínit musím skvělé Vína Baláž, vína z vinařství Košulič, z vinařství Mlýnek zde mají i vína z limitované edice Davida Kollera.

Vína (ale samozřejmě i další nápoje a oblíbené drinky) si tu můžete vychutnat i v příjemné sklípku, který je konceptem spíše „vinným barem„. Prostředí je zde opravdu nádherné, nové, příjemné… a také, panuje tady chládek, což nyní v létě rozhodně oceníte!

Mimochodem, je možné se zde domluvit i na řízených degustacích – dle vašeho přání a objednávky!

K dobrému pití a hlavně, k vínu tu rozhodně oceníte i něco „dobrého na zub“! Dáte si tu třeba vynikající paštiky od regionálních dodavatelů, připraví vám obložená prkénka, v nabídce jsou i panini, tousty…

…a samozřejmě, také sladké dezerty – vlastní výroby!

Zkrátka, toto místo má opravdu velké kouzlo, jsem si jistá, že jak jednou Lavander navštívíte, budete se vždy moc rádi vracet… A jak píšu, můžete se tu i ubytovat, pro hosty tu jsou k dispozici celkem 4 stylové pokoje!

Kavárna a vinárna Lavander má otevřeno od středy do neděle, v čase od 10. do 22. hodiny.

Mimochodem, majitelům Lavanderu patří i jiný výjimečný objekt – chalupa v nedaleké Klentnici, kde je možnost ubytování – pronájmu. Já vám víc právě o této chalupě napíšu už brzy, ovšem pokud vás zajímá víc, mrkněte na web apartmánů Lavander – pod tento odkaz.

Apartmány, kavárnu a vinárnu Lavander najdete v Mikulově na ulici Alfonse Muchy 17.

ODKAZ: APARTMÁNY LAVANDER MIKULOV / web
ODKAZ: APARTMÁNY LAVANDER MIKULOV / facebook
ODKAZ: APARTMÁNY LAVANDER MIKULOV / instagram