Tip na výlet – i s dobrým jídlem!

Tipy na fajn výlety v blízkosti Brna, navíc kde v cíli můžete i něco dobrého ochutnat, ty věřím oceníte na mém blogu nejvíc! A právě dnes opět jedno takové doporučení mám – třeba ho využijete i jako hezký prázdninový program. Kemp ATC Merkur v Pasohlávkách jistě všichni dobře znáte, z Brna jste tu za půl hodinky. V areálu je mnoho možností vyžití, teď v létě tu nejvíc užijete koupání na krásné pláži, tobogán, nebo i jízdy na wakeboardu. A právě zde se můžete i dobře najíst! Já se zde nedávno stavila do moc příjemného bistra Kulaťák – dělají tu skvělé burgery, hot dogy, kukuřici na grilu… Vedle bistra je i stánek se zmrzkou a ledovou tříští a mimochodem, mají tu i dobrá vína z Vinařství Červinka. Až budete mít do ATC Merkur cestu, do tohoto bistra se rozhodně zastavte, nebudete litovat!

Autokemp ATC Merkur v Pasohlávkách je oblíbenou turistickou destinací, jezdí sem lidé z celé země – obvykle se i ubytují na několik dnů. Ovšem, do kempu, na pláž, za zdejšími atrakcemi…můžete zajet i „na otočku“, na jeden den – za koupáním. Zdejší pláž je hezká, čistá, oceníte zde i atrakce – tobogán, nafukovací skákadla ve vodě, wakeboard… Můžete si půjčit i šlapadla, děti si mohou zaskákat na celé řadě trampolín – ty jsou zde na více místech. Podniknout můžete i výlet parníkem!
Pro malé děti je zde animační program – přímo na pláži a hned za bistrem Kulaťák!

Do kempu také vede nová cyklostezka, která má dva okruhy – jeden je 15km, druhý 27km. Zkrátka, nudit se tu rozhodně nebudete!

Návštěva takového místa se rozhodně neobejde bez zastávky na něco dobrého – tak pokud chcete moje doporučení, kam se zde na jídlo stavit, rozhodně čtěte dál!
Přímo u pláže, u hlavního náměstíčka, kousek od tobogánu, najdete příjemné Bistro a zmrzlinu Kulaťák. Toto bistro je v ATC Merkur už déle, ovšem asi tři roky má nové majitele, kteří se to zde snaží dělat jinak, lépe – zkrátka, cílem je nabízet hostům kvalitní jídlo, v pestré nabídce.

Já si tu dala burger a povím vám, fakt byl skvělý! Maso dobře propečené, ochucené, vše tak, jak má být. Burgerů tu mají na výběr asi 5 druhů, určitě si vyberete takový, který vás osloví.

Na velký hlad doporučuji jejich mega hot dog – je faaakt velký, klidně se z něj nají i dva lidé. Opět mají hot dogy v nabídce více variant.

Mě tu potěšila i moje oblíbená grilovaná kukuřice s máslem.

Jinak tu mají jídel mnohem víc, takové ty klasiky, co znáte z občerstveních – ale jak píšu, burgery jsou fak top, i ty hot dogy! Veškeré jídlo si připravují přímo v bistru.

Že jde toto bistro trochu jinou cestou, než ostatní potvrzuje i nabídka kvalitních vín z Vinařství Červinka – prostě, žádné „krabicové patoky“, jak to někdy v bistrech bývá, však známe… :)

Když se sem stavíte ráno, dáte si ke kávičce i čerstvou buchtu, nebo koláč – mají domácí a fakt výborné!

Jo a mimochodem, kávu mají taky dobrou – jako jedni z mála v kempu používají pákový kávovar! A připraví vám ji tak, jak ji máte rádi. Pro milovníky sladkého doporučuji ledovou kávu s točenou zmrzlinou.

Na pití si tu objednáte i točený cider, letní limonády s ovocem, aperol, pivo…

Vedle bistra je i stánek se zmrzlinou – tu mají buď točenou z Opočna, nebo kopečkovou, na každý den vždy výběr mnoha druhů.

Ve stánku se zmrzkou si dáte i ledové tříště, zajímavostí a jejich specialitou je ledová tříšť s růžovým vínem.

Mimochodem, pokud se sem zastavíte o víkendu, můžete si dát i klobásky z udírny, mají od místního řezníka a prý vynikající!

Bistro a zmrzlina Kulaťák má otevřeno od 8:30 do 22:00 denně. Stavte se, jídlo mají fakt výborné! A dá se tu platit i kartou!

ODKAZ: BISTRO A ZMRZLINA KULAŤÁK / facebook
ODKAZ: BISTRO A ZMRZLINA KULAŤÁK / instagram