Tip na skvělé knihy na Vánoce – pro děti!

Hezká knížka pro děti by rozhodně neměla chybět mezi dárky „od Ježíška“! Hledáte tip, jakou knihu letos pod stromeček dětem nadělit? Mám pro vás svůj tip! Oba mí synové byli nadšení z knižní série Zahrada od brněnského autora Harnacha. Jedná se o napínavé, dobrodružné fantasy příběhy, které děti zaujmou a budou je bavit. Knížky Zahrada a legenda o zachránci i druhý díl, Zahrada a hlasy z temnoty jsou zaručeně skvělým dárkem na Vánoce. Víc v mém následujícím článku.

I v dnešní době, kdy děti často baví hlavně technické vymoženosti, by mezi dárky pod stromečkem rozhodně neměla chybět hezká knížka. Sama se také snažím své dva syny vést ke čtení, protože jak jistě víte, je to pro ně v mnoha ohledech prospěšné. Čtení dětem pomáhá utvářet vlastní fantazii, zlepšuje jejich slovní zásobu, kreativitu, paměť…

Zkrátka, kniha je hezkým dárkem, který bychom měli dětem dopřát – a rozhodně i na Vánoce! Na trhu je obrovské množství knih pro děti, kdy pokud nemáte vyloženě doporučení, je těžké najít a zvolit takovou, která děti osloví a nadchne.

Já pro vás jedno své doporučení mám – možná si vzpomínáte, již jsem vám zde představila dvě krásné knihy pro děti od brněnského autora Harnacha.
Jedná se o sérii Zahrada, konkrétně o knihy Zahrada a legenda o zachránci a o její pokračování, Zahrada a hlasy z temnoty.
Žánrově knihy spadají do řady dobrodružných fantasy příběhů, kde ale není nouze i o napětí a detektivní zápletky. I z tohoto důvodu příběhy děti jistě osloví a nadchnou.
Obě knížky jsou vhodné pro děti od cca 8 let věku.

Autor Jiří Harnach, vystupující pod literárním pseudonymem „Harnach“, je aktivní v umělecké sféře již mnoho let, kdy působil od mládí jako herec MdB, skladatel, nebo stand-up komik. 

Autorem nádherných komixových ilustrací v obou knihách je rovněž Brňák, Jan Optik Duchoň, který má opět zajímavou uměleckou historii, působil dokonce jako sprejer, grafik, je rovněž spolumajitelem tetovacího studia.

Kniha Zahrada a legenda o zachránci je to napínavým příběhem o chlapci Martym. Ten při svých toulkách městem objeví tajuplnou zeď, ke které se začne – pro něj z neznámého důvodu – stále vracet. Zeď skrývá tajemství, obklopuje zahradu a prastarý zahradní národ.

Marty se za zvláštních okolností dostane dovnitř zahrady, kdy se spustí tok neuvěřitelných událostí, které ovšem pro Martyho, ale i jeho sestru Tezu, znamenají i velké nebezpečí.

Pokračováním pak je druhá kniha, Zahrada a hlasy z temnoty. A jak už sám název napovídá, o napětí v ději opět nebude nouze!
Stejně, jako v předchozím díle se setkáváme s hlavními hrdiny Martym a jeho sestrou Tezou, kteří se opět vydávají do tajemné Zahrady.

Do světa nebezpečí, kouzel, ale i pořádných záhad tak vstupují díky kotěti, které objevili u jejich bazénu.

V ději se pak záhy objevují další zvířata, která volají o pomoc – stanou se Marty s Tezou jejich zachránci? Kdo je „velesestra Sophie“, která prý nešťastná zvířata v podzemí vězní? A jak se zvířata vůbec do podsvětí Zahrady dostala? To vše se dozvíte!

Obě knihy děti budou zaručeně bavit, můj starší syn je dokonce použil i coby povinnou četbu do školy, kterou pak zpracoval i do svého čtenářského deníku. :) Coby vánoční tip na dárek pro děti rozhodně skvělá volba!

Kde knihy ze série Zahrada koupíte?

Mrkněte na web www.seriezahrada.cz, kde si knihu můžete objednat, a to jak v tištěné, tak i v audio verzi.
Knihy ze série Zahrada koupíte také ve všech eshopech (např. ZDE), k dostání je i v kamenných obchodech. Více informací pak najdete na stránkách www.seriezahrada.

ODKAZ: SERIE ZAHRADA / web
ODKAZ: SERIE ZAHRADA / facebook