Tip na originální sportovní vybavení (nejen) pro děti – o kterém jste možná ještě ani neslyšeli!

Říkáte si, že vaše děti už mají, nebo vyzkoušeli snad všechno dostupné sportovní vybavení? No, možná jste na omylu! I já sama objevuji sportovní vychytávky, o jejichž existenci jsem fakt nevěděla. :) Znáte třeba takový „slackline“? Je to super věc založená na poměrně jednoduchém principu. Na slackline děti – ale i dospělí – trénují balanc! A ti nejšikovnější se dokonce naučí na slackline i velké triky, třeba různé skoky. Slackline je rozhodně netradiční zábavou, kterou si děti zamilují. Navíc, slackline je naprosto bezpečný, protože jej kotvíte jen nízko nad zemí (jasně, můžete i pořádně vysoko, ale to už si koledujete o malér :). Mí kluci si tuto věc zamilovali – mrkněte na můj článek a inspirujte se!

Sama jsem překvapená, kolik nejrůznějších vychytávek – sportovního náčiní – existuje. A věřte, vynalézaví lidé vymýšlí stále nové věci, takže se v ohledu sportovních potřeb rozhodně nebudeme nudit ani do budoucna, tím jsem si jistá!

Mezi tyto novější sportovní potřeby rozhodně patří i zmiňovaný „slackline“. Už jste o něčem takovém slyšeli? Já – přiznám se – jsem se o tomto skvělém sportovním náčiní dozvěděla až asi před dvěma lety. A už tenkrát mě slackline zaujal, tedy – hlavně mé syny.

Co to tedy „slackline“ vlastně je?
Představte si provazochodce v cirkuse, jak balancuje na tenkém laně vysoko nad vašimi hlavami. Tak ve velmi nadnesené rovině – přesně toto je slackline! Akorát, vy balancujete jen kousek nad zemí a na speciálním laně, které je ploché a široké – od 2,5 do 5 cm.

Toto speciální lano jednoduše ukotvíte mezi dva statické body. Ideální jsou třeba stromy na zahradě… Zkrátka, vyberte dostatečně pevné a jisté ukotvení, které zatížení lana vaší vahou nijak neohrozí. Dobré je také, aby pod vámi byl třeba trávník, který je měkký pro doskok a případné pády.

Jak vysoko si toto lano upevníte je samozřejmě na vás. Ale jak jsem psala, ve velkých výškách si říkáte tak akorát o nějakou tu zlomeninu… Obecně se doporučuje upevnit slackline cca kolem 50 cm nad zemí. Je to tak ideální výška, ze které když skočíte, nebo v horším případě spadnete, nic se vám nestane.

Moji kluci mají Slackline SLACKERS CLASSIC 15m, je naprosto perfektní hlavně pro začátečníky. Ale užijí si na něm i pokročilí!

Tento set obsahuje 5 cm široký popruh pro balancování a také 2,5 cm popruh, který si napnete do vyšší výšky – ten je určený pro přidržení, jištění. Součástí balení jsou i sáčky pro uložení.

Napnutí je poměrně snadné, zabere vám opravdu jen chvíli a zvládne to hravě každý.

Velkou výhodou slackline je, že je malý, skladný – můžete si jej vzít na výlet, do parku, na dovolenou… nezabere moc místa, takže si můžete tuto zábavu dopřávat kdekoliv budete chtít.

Začátečníci, kteří se slackline nemají žádné zkušenosti, se budou nejdřív učit balanc a budou se snažit přejít od jednoho pevného bodu ke druhému. A věřte, i když to možná na první pohled vypadá snadno, není to jen tak!

Ti zkušenější a pokročilí pak mohou zkoušet i různé triky, skoky, nebo dokonce přemety.

Slackline je opravdu super vychytávka, kterou si vaše děti zamilují! Vyřádí se na ní ještě teď, když je hezké počasí – kdekoliv venku. Stačí najít jen dva pevné body, mezi které se slackline upevní.

Kde slackline sehnat?
Vyberte si slackline takový, jaký vám vyhovuje na eshopu www.mastersport.cz – mají mnoho typů, velikostí, délek lan… Jsou tu typy už i pro profíky, kteří mají s touto věcičkou své zkušenosti! A koupíte tu i zajímavé doplňky.

Na závěr – vím, že je ještě brzy, ale Vánoce…víte jak. :) Tipů na dárky není nikdy dost!

ODKAZ: MASTERSPORT.CZ / web, eshop
ODKAZ: MASTERSPORT.CZ / facebook
ODKAZ: MASTERSPORT.CZ / instagram

ODKAZ: MASTERSPORT.SK / web, eshop