THAI FOOD v Brně

Milujete thajskou kuchyni a tak trochu v Brně tápate, kde ji zde najdete? Tak čtěte! :)

Pokud si já na něčem vyloženě gastronomicky „ulítávám“, je to thajská kuchyně. Miluju používané suroviny, kokosové mléko, thajský lilek, ryby, mořské plody, koření – koriandr, thajskou bazalku, citronovou trávu, galangal… Kombinace těchto pochutin mi totiž přijdou jako naprosto geniální a kdykoliv si cokoliv thajského dám, mé chuťové buňky prožívají něco neskutečného:)

V Brně bohužel moc vyloženě thajských restaurací nenajdete, což je škoda. Je fakt, že thai food je stále ještě pro mnoho lidí něco nového a předsudky vůči nevábně vypadajícím mořským plodům z něj zatím oblíbenou kuchyni nedělají. Klasický Čech si prostě raději dá gulášek se šesti, než nějaké dosud neprobádané novoty.

Je také ale dost lidí, kteří rádi zkouší nové věci, cestují po světě a s oblibou ochutnávají místní speciality. Já mezi ně patřím a právě thajská kuchyně mi moc přirostla k srdci. Poté, co jsem se přistěhovala do Brna, jsem tady žádnou thajskou restauraci ale nenašla… Nevzdala jsem to a jelikož má touha po těchto specialitách byla silnější, než moje vlastní kuchařské dovednosti, přihlásila jsem se na kurz vaření thajské kuchyně (více info pod článkem). Zde jsem se naučila vařit několik thajských specialit a navíc, seznámila jsem se se stějně zapálenými lidmi, kteří mi poradili, kde najít super thai food v Brně. Z vlastní zkušenosti doporučuji tedy dvě restauracace – Pad Thai a Sabaidy (linky opět pod článkem).  Vaří tam skvěle přímo rodilí Thajci, poradí vám s výběrem a doporučí to nejlepší, podle vašich představ.

Pokud ovšem spoléháte na kvalitu vlasních výtvorů a tápete, kde v Brně sehnat exotické suroviny – mám super tipy: čerstvé ryby, plody moře, seženete v Makru nebo v „rybárnách“ (jedna je třeba v OC Letmo). Veškeré další věci, jako autentickou kari pastu, kokosové mléko, thajskou rýži, bylinky (galangal, koriandr, thajskou bazalku, citrónovou trávu…) koupíte v obchůdcích s potravinami ve vietnamské tržnici v Brně na Olomoucké. Je zde pár mrňavých krámků s mnoha kolikrát šíleně vypadajícími potravinami a právě tady sežete všechny potřebné ingredience k vaření thajské kuchyně. Vše je zde skutečně levné (svazek bylinek cca 30,-). Já to řeším tak, že veškeré čerstvé bylinky a koření nasekám a dám do mrazáku. Na chuti jim to nic neubere. Přikládám taky pár fotek – právě z nákupu těchto specialit:)

Thajské restaurace v Brně:

Pad Thai Restaurace

Sabaidy

Kurz vaření thajské kuchyně: Divoká vařečka / thajská a laoská kuchyně