Tento týden ožije Brno zajímavým projektem: BRNO FAIR CITY! Zapojte se i vy, stojí to za to! ;)

Tento týden se v Brně koná Mezinárodní strojírenský veletrh, který letos poprvé doprovodí projekt BRNO FAIR CITY, který připravilo město Brno společně s Veletrhy Brno. Návštěvníci, vystavovatelé, ošem i Brňané, kteří se na veletrh přímo nechystají, budou moci využít širokou nabídku skvělých služeb a výhod z oblasti gastronomie, relaxace, dopravy a zábavy. Myslím, že toto rozhodně stojí za pozornost!

Co přesně vlastně projekt Brno Fair City nabízí? 
Díky tomuto zajímavému projektu, který je sice primárně určený pro návštěvníky a vystavovatele veletrhu, ale také pro širokou veřejnost, se lidé dozvědí o možnostech, jak v Brně trávit volný čas mezi pracovními povinnostmi na výstavišti.
Pointou projektu také je, aby Brňanům tento projekt opět připomenul dobu, kdy byl strojírenský veletrh pro Brno svátkem.

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh, který se na brněnském výstavišti uskuteční od 9. do 13. října, přivítá víc jak 1600 firem. Výstavištěm by mělo projít během pěti dnů asi osmdesát tisíc návštěvníků.

Autor fotografie: Pavel Gabzdyl

Do projektu se v pilotním ročníku zapojilo asi 50 partnerů. Tým projektu ve spolupráci s Turistickým informačním centrem vytipoval nejzajímavější aktivity, které chce návštěvníkům a vystavovatelům představit.

Mezi ty nejzajímavější pak patří například pivní degustace v krytu 10-Z od 10. do 11. října nebo „podzemní“ ochutnávky vína místních vinařů. Ty se budou konat od pondělí 9. do čtvrtka 12. října v Labyrintu pod Zelným trhem a v Mincmistrovském sklepě. Třetí místo bude „nad zemí“ na Staré radnici.

Speciální nabídku připravila také téměř dvacítka prestižních brněnských restaurací, barů a klubů, které jsou většinou také součástí gastronomického průvodce Gourmet Brno.

Lidé, kteří navštíví Mezinárodní strojírenský veletrh, budou také moci využít zvýhodněnou celodenní kongresovou jízdenku, kterou speciálně pro projekt vydal Dopravní podnik města Brna.

Autor fotografie: Zvara

Nabízené aktivity mohou využívat všichni návštěvníci a vystavovatelé veletrhu. Na výstavišti si mohou vyzvednout identifikační náramek, který je opravňuje k využívání výhod projektu BRNO FAIR CITY. Vystavovatelé náramky pro všechny své pracovníky dostanou automaticky, návštěvníci si je mohou vyzvednout na Info Pointu Turistického informačního centra, který bude na výstavišti na ploše mezi pavilony A a V.

Na stejném místě si budou návštěvníci moci koupit i kongresovou jízdenku a vstupenku na další aktivity v rámci projektu. Na stejném místě bude možné vyzvednout si i tištěného průvodce, nabídku návštěvníci najdou i v nové mobilní aplikaci BVV Trade Fairs.

Speciální programy mohou využít i ti, kteří na strojírenský veletrh nejdou. Většina speciálních programů a ochutnávek je přístupná veřejnosti, vstupenku bude možné zakoupit přímo na jednotlivých místech.

POZOR – závěrem mám pro vás soutěž o dva lístky na Pivní odpoledne (čeká vás prohlídka v pivovaru Starobrno, jízda Šalina pubem, degustace ve Zlaté lodi).

Další dva lístky, které můžete vyhrát, budou na jízdu Šalina pubem, který vyjíždí od výstaviště.

Soutěžní otázka zní: Brno je městem veletržním. Kolik návštěvníků zavítalo na Mezinárodní strojírenský veletrh 2016?

Váš odhad pište přímo do komentářů – buď zde, pod článek, nebo pod postem na Facebooku. Ti, kdo budou s odhadem nejblíže, vyhrávají… :)

Lístky jsou na středeční termíny a výherci si mohou vybrat libovolný středeční čas – informace ohledně jízdních řádů jsou ZDE.

ODKAZ: BRNO FAIR CITY / web
ODKAZ: BRNO FAIR CITY / událost na facebooku

Autor náhledové fotografie: Pavel Gabzdyl