Svět bez lepku – znáte?

Pokud se z jakéhokoliv důvodu vyhýbáte lepku v potravinách, mám pro vás dnes zajímavé doporučení v rámci mé reportáže. ;) Znáte značku – obchody & eshop Svět bez lepku? V Brně najdete kamenné prodejny se širokou nabídkou bezlepkových potravin, pečiva, zákusků…na Vídeňské a také na Kosmově v Králově Poli. Pořídíte zde opravdu vše, co pro bezlepkovou dietu potřebujete a navíc i další zajímavé a zdravé potraviny. Víc informací & fotek v následujícím článku!

Začnu u sebe – protože téma bezlepkového stravování je mi opravdu blízké. Sama se totiž lepku vyhýbám od svých asi 16 let. Netrpím celiakií (nesnášenlivostí lepku), ovšem, jak jsem si dávno vyzkoušela, pokud se lepku v potravě vyhýbám, cítím se lépe. Jak jsem na to přišla?

Moje maminka měla dřív obchod se zdravou výživou a vždy jsme se u nás doma zajímali o trendy v ohledu zdravého životního stylu. Právě asi v 16 letech jsem se rozhodla vyzkoušet stravování dle krevních skupin, což je pro tělo skutečně přínosné. Pro mou krevní skupinu (0) není vhodný právě lepek – a tak jsem jej zkusila z potravy vyřadit. Efekt byl ten, že jsem okamžitě zhubla cca 2kg a to hlavní, začala jsem se cítit lehce, bez nafouklého břicha a občasných zažívacíh problémů. Lepku se proto vyhýbám dodnes, nejím žádné pečivo (občasně tedy žitné), těstoviny hlavně rýžové…zkrátka, bez lepku se cítím lépe.

Je samozřejmě také mnoho lidí, kteří se lepku vyhýbají ze zdravotních důvodů – trpí celiakií, tedy alergií na lepek. Pokud i pro vás není lepek žádanou potravinou – věřím, že by vás mohl oslovit můj dnešní článek.

Chci vám totiž představit značku Svět bez lepku – jsou to kamenné obchody, ale i eshop s širokou nabídkou potravin, pečiva, dezertů…bez lepku. V Brně najdete rovnou dvě kamenné prodejny Svět bez lepku, a to na Vídeňské 1018/18a a také na Kosmově 6 v Králově Poli. Nakupovat ale můžete také přes jejich eshop

Svět bez lepku nabízí opravdu velice pestrou škálu nejrůznějších potravin, které neobsahují lepek. Já už několik let znám prodejnu právě v Brně na Vídeňské, kde jsem vám nedávno nafotila spoustu fotek nabídky – ať máte přehled!

V první řadě, koupíte zde mnoho druhů bezlepkového pečiva, které v klasických pekárnách neseženete. Ať už to jsou různé druhy chleba, rohlíky, housky, dalamánky, bagety, bezlepkové sladké pečivo – bábovky, buchty, koláče, loupáčky…Vyběr pečiva mají skutečně obrovský.

Vyhledáváné jsou zde také bezlepkové zákusky a dezerty! Pořídíte zde bezlepkové sladké řezy, větrníky a věnečky, různé druhy dortů, dezerty… Opět tyto sladké dobroty bez lepku v běžných cukrárnách najdete jen velmi těžko.

Oblíbené jsou v sortimentu také nejrůznější bezlepkové mouky – například slovenskou značku Lianu má Svět bez lepku exkluzivně a právě tyto mouky jsou vysoce kvalitní a mezi zákazníky vyhledávané.

Na pečení tu pořídíte různé bezlepkové směsi – ať už na přípravu chleba, sladkých buchet, koláčů…

Super jsou i nejrůznější bezlepkové těstoviny! Mají zde nejen mé oblíbené rýžové, ale i těstovinové speciality, jako jsou těstoviny čočkové, quinoové, kukuřičné…

Nechybí tu různé sušenky, oplatky, sladké tyčinky, krekry, müsli, piškoty, cereálie pro děti – zkrátka absolutně vše, co nabízí jiné obchody, ovšem zcela bez lepku.

Mnoho lidí dnes bezlepkovou dietu drží, z celé řady důvodů a vím, že je pro ně stále obtížné bezlepkové potraviny shánět. Na sortiment prodejen Světa bez lepku se opravdu můžete spolehnout, seženete zde totiž skutečně absolutně vše – bez lepku. ;)

Na více fotek nabídky brněnské pobočky Světa bez lepku na Vídeňské mrkněte také do fotogalerie. ;)

V Brně najdete prodejny Svět bez lepku na Vídeňské 1018/18a a také na Kosmově 6 v Králově Poli, nakupovat lze i přes eshop.

ODKAZ: SVĚT BEZ LEPKU / web
ODKAZ: SVĚT BEZ LEPKU / facebook
ODKAZ: SVĚT BEZ LEPKU / instagram