Řízkové hody v Pivnici U Čápa

Dnes opět něco z brněnské gastronomie! :) Mám pro vás totiž tip na zajímavou akci, která právě probíhá v oblíbené Pivnici U Čápa – v březnu jsou tu totiž „řízkové hody“! A protože řízek je klasika, kterou snad nikdo neopovrhne, ba naopak, musíte o něčem takovém přece vědět! Řízků na mnoho způsobů tu mají pestrou nabídku a řeknu vám, ty, které jsem ochutnala já, byly naprosto boží! Tak mrkněte na článek, inspirujte se a pak hurá „k Čápovi“! :)

Co si budeme povídat, řízek, to je naprosto oblíbená klasika, kterou máme rádi snad všichni. Relativně obyčejné jídlo, jako řízek, jde připravit naprosto skvěle – zvláště, když použijete zajímavá masa, náplně, přílohy, či omáčky – to je pak z řízku naprosto vyladěná, gurmánská záležitost!

A věřte, že právě v Pivnici U Čápa si s recepty řízkových jídel neskutečně pohráli! Právě teď, v březnu, tu totiž probíhají „řízkové hody“ – takže v rámci této speciální a časově limitované nabídky si můžete vybrat skutečné řízkové delikatesy – však mrkněte níže na nabídku! ;)

Věřím, že není těžké si vybrat! Já tu ochutnala smaženou vepřovou panenku plněnou listovým špenátem a mozarrellou a bylo to vynikající!

Kombinaci špenátu a mozarrelly mám obecně ráda a v této podobě to bylo opravdu moc dobré.

Můj manžel si zde dal smažený porthaus z hovězí roštěné, maso bylo měkoučké a také to chutnalo výborně.

Co bylo ovšem na tomto jídle to nejlepší – bramborový salát! Tak úžasný jsem dlouho nikde neměla – a to bramborové saláty obvykle moc nevyhledávám. :)

Lehčí variantou je zde pak kuřecí řízek obalovaný v corn flakes, ten si tu dám ještě příště, určitě sem do konce řízkových hodů zajdu. :)

Lákavě zní i kančí řízečky, nebo řízek Ondráš – což je také oblíbená klasika ve světě řízků. :)

Zkrátka, tato gurmánská březnová akce se U Čápa opravdu dost povedla! Tak se stavte ochutnat, já věřím, že nebudete litovat.

Řízkové hody budou v Pivnici U Čápa cca do 25. března, tak si to nenechejte ujít! Víc si pak o této akci můžete přečíst i na webu Čápa – pod tímto odkazem.

Na víc fotek mrkněte také do fotogalerie! ;)

Pivnici U Čápa najdete v Brně na adrese Obilní trh 10.

ODKAZ: PIVNICE U ČÁPA / web
ODKAZ: PIVNICE U ČÁPA / facebook

ODKAZ: CON GUSTO BRNO / instagram