Reportáž: na návštěvě ve výrobě modulárních domů Ekomodular

Před nedávnem jsem vám zde představila českou značku Ekomodular, která kousek od Břeclavi, ve Tvrdonicích, vyrábí velmi kvalitní modulární domy. Ty mají celou řadu benefitů, kdy mezi ty hlavní patří rozhodně nízký energetický provoz a také, velmi rychlé dodání – tedy ve srovnání se stavbou klasického domu. Jednotlivé moduly domu si můžete i sami různě navolit – tedy jak jejich velikost, tak i počet a systém, v jakém jsou do finální podoby sestavené. Mimo modulární domy pak Ekomodular vyrábí i nádherné modulární sauny, skvělé jak pro soukromé uživatele, tak i pro majitele ubytovacích kapacit. A protože mě samotnou zajímalo, jak se modulární domy vyrábí a chtěla jsem i vidět, jak vypadají v reálné podobě, zajela jsem se nedávno přímo do Tvrdonic do výroby podívat. Upřímně, tento typ staveb mě opravdu nadchl! Pokud řešíte otázku bydlení, i pro vás může být moje následující reportáž inspirací!

Jak jsem se sama mohla přesvědčit, modulární domy – dřevostavby – mohou být opravdu skvělou alternativou ke klasickým zděním stavbám. Výhod, které modulární domy svým majitelům nabídnou, je totiž mnoho. Dokonce, jak jsem se dozvěděla přímo od majitele firmy Ekomodular, těchto benefitů je daleko více, než jsem si doposud myslela… Ale k tomu se dostanu až za pár řádků… :)

Zpátky k firmě Ekomodular. O té jsem vám tu mimochodem už psala, pokud vám můj článek unikl, přečíst si ho můžete ZDE.

Česká firma Ekomodular sídlí jen kousek od Brna, ve Tvrdonicích, pár kilometrů od Břeclavi. Tato zavedená rodinná firma má za sebou mnoho velmi vydařených realizací a v oblasti právě modulárních domů patří k jedničce na českém trhu. 

Firma Ekomodular byla i vůbec jednou z prvních, která v naší republice začala modulární domy vyrábět – mají za sebou kolem 80 realizací. I to je určitě rozhodující pří volbě dodavatele modulárních domů – i zmiňované zkušenosti v tomto směru hrají důležitou roli.

Mimochodem, jednou z realizací firmy Ekomodular je i mateřská školka z modulů kousek od Brna.

Veškeré modulární domy vyrábí Ekomodular přímo ve své výrobní hale ve Tvrdonicích, kde jsem se také byla podívat. Vše vzniká poctivou a kvalitní prací. Jednotlivé moduly se kompletují v hale, ve venkovním areálu se pak v každém z modulů dodělávají vnitřní úpravy.

Modul si můžete koupit v podobě „hrubé stavby“, ale i kompletně vybavený, a to včetně nábytku! Ten si můžete vybrat – zejména tedy kuchyňské linky a přímo ve výrobě vám vše namontují.

Mimochodem, firma Ekomodular vás může propojit i s interiérovými studii, se kterými spolupracují – ti vám vytvoří i návrhy interiéru podle vašich představ.

Moduly si můžete nechat vyrobit v různých velikostech, není probém pak spojit i více modulů k sobě, případně je dát i na sebe a vytvořit si tak patrový dům.

Modulový dům se následně naloží, doveze a pak se umisťuje na vámi vybraný pozemek, zahradu…

To hlavní – zmiňované výhody! Tou první je bezesporu velmi rychlé dodání. Pokud se pro modulový dům rozhodnete, můžete už do osmi měsíců od podpisu smlouvy bydlet a spát ve vlastní ložnici!

Skvělé je, že se dům staví mimo váš pozemek. Odpadá starost s nepořádkem z klasické stavby.

Rozpočet na stavbu je pevně daný prostřednictvím smlouvy. Během stavby vás „nepřekvapí“ žádné náklady navíc, jak tomu bývá u jiných staveb…

Mezi nejvýraznější výhody modulárních domů pak patří jejich levný, ekonomický provoz – což v současné nestabilní době rozhodně oceníte. Modulární dům se velmi rychle vytopí a teplo si drží.

Pro zajímavost, u nejmenšího typu modulu se náklady za elektřinu pohybují kolem částky 500,- / měsíc. Až neuvěřitelné, že?

Mimo modulárny obytné domy pak Ekomodular nabízí i realizace luxusních saun a saunovacích domů – tyto sauny si můžete nechat postavit jak u svého domu, chaty, tak třeba i u ubytovací kapacity (hotelu, penzionu…), který vlastníte!

Tyto sauny je možné nechat postavit bez stavebního povolení, modulární sauna je hotová již za 4 měsíce!

Přímo v areálu Ekomodular jsem měla možnost několik modulárních domů i saun vidět, překvapila mě prostornost, komfort u saun, nádherné a luxusní zpracování.

Mimochodem, Ekomodular poskytuje na konstrukce 30 let záruku, ale věřte, dřevostavba bude sloužit i dětem vašich dětí. Mimochodem, uvádí se, že na dřevostavby platí zcela stejná životnost, jako na zděné stavby.
Pokud řešíte otázku bydlení, jsou modulární domy skutečně skvělou volbou!

Více informací – web Ekomodular, viz odkaz níže.

ODKAZ: EKOMODULAR / web
ODKAZ: EKOMODULAR / facebook
ODKAZ: EKOMODULAR / instagram