Reportáž a inspirace z Papíren Brno!

Je tu začátek školního roku – což pro nás, rodiče, znamená mimo jiné i starosti s nákupem potřeb pro naše ratolesti. Mám pro vás dnes tip z brněnských Papíren Brno, které se zaměřují právě na výrobu školních a kancelářských potřeb.
Za zmínku rozhodně stojí právě školní sešity – ty Papírny Brno vyrábí v několika produktových řadách! Pozornost si zaslouží také novinky, letos to jsou například atraktivní voňavé sešity, jejichž obálky voní – po kokosu, pomeranči, nebo melounu. Dětem se něco takového bude rozhodně líbit! A osloví vás i sešity z ekologické řady Ecology. Podpořte při výběru a nákupu školních potřeb právě tradiční brněnskou značku – sešity a školní potřeby z Papíren Brno jsou k mání v mnoha papírnictvích! 
Já jsem se v areálu Papíren Brno byla nedávno podívat – mám pro vás reportáž i tipy – právě na krásné sešity pro vaše školáčky!

Jestlipak víte, že přímo u nás, v Brně, máme jedny z největších a nejdéle fungujících papíren v rámci celé České republiky? Jedná se o Papírny Brno, které sídlí téměř v centru Brna, ve velikém areálu na Křenové ulici. Papírny Brno se zaměřují zejména na výrobu školních a kancelářských potřeb, vyrobí zde dokonce více než 20 milionů sešitů ročně!

Papírny Brno jsou skutečně již tradiční značkou, svou činnost zahájily dokonce už v roce 1953!
Produkty z brněnských papíren můžete koupit v mnoha papírnictvích v rámci celé naší země a věřte, sortiment je to velmi pestrý!

Mimo Českou republiku se pak výrobky z Papíren Brno dostanou i na Slovensko, v rámci dalších spoluprací i na trh Německa, nebo dokonce Estonska!

Kromě výroby školních a kancelářských potřeb se v Papírnách Brno zabývají i kompletním zpracování knih.
Dále zde jsou schopni vyrobit papírenské produkty, včetně knih i pro individuální klientelu – vše samozřejmě od určitého počtu výtisků, v případě knih je to od 300 kusů výtisků.

Brněnské papírny loni vytvořily také svůj další brand – PAPER FACTORY! Jeho cílem je nabízet lidem skutečně exkluzivní papírenské produkty v jedinečném a netradičním zpracování. Paper Factory má také svůj vlastní eshop, kde můžete vše koupit. 
Mimochodem, značku Paper Factory jsem vám na svém blogu již představila, více ZDE

Byla jsem se v prostorách areálu brněnských papíren podívat a povím vám, je to opravdu zážitek! Opravdu zde na vás dýchá tradice značky i samotná historie – dokonce některé ze strojů, které zde jsou stále v aktivním provozu, pochází z doby mnoha let zpět!

Ovšem, do výroby se tu samozřejmě zapojují i nejmodernější technologie a přístroje, které jsou schopny vyrobit skutečně atraktivní produkty!

Patří mezi ně právě i letošní novinka, která osloví zejména menší děti školního věku. Jedná se o exkluzivní voňavé sešity – jejich obálky z vnitřní strany voní! Stačí přetřít určené místo prstem a papír se krásně rozvoní.

Tyto sešity z řady Fresh jsou ve dvou formátech, A4 a A5 a také ve třech druzích vůní. Liší se také typem tisku na papíru uvnitř.

Sešit vonící po kokosu je se čtverečky, vůně melounu s linkou a sešity s vůní pomeranče jsou s čistými stránkami. Všechny tyto sešity si můžete pořídit v obou výše zmiňovaných formátech.

Obálky sešitů Fresh jsou pro děti opravdu atraktivní, nejen, že krásně voní, ale i dobře vypadají – jsou lesklé, zdobené obrázky ovoce, po kterém daný sešit voní.

Prostor pro nadepsání sešitu je hned uvnitř, po otevření.

Zajímavé, designově vydařené a hlavně, ekologické jsou školní sešity z řady Ecology! Osloví i starší děti a studenty, obálky jsou s přírodními motivy, v jednoduchém stylu.

Papír na obálky sešitů Ecology se vyrábí v České republice, papír uvnitř sešitů vzniká s minimem odpadů a s velmi nízkým použitím nutné chemie.

Ty nejmenší děti zase ocení školní sešity s atraktivními obálkami s obrázky zvířátek! Jedná se o klasické desetilisté školní sešity s pomocnými linkami na papírech – pro nácvik psaní.

Určitě vás bude zajímat, kde tyto sešity z brněnských papíren koupíte – seženete je ve většině papírnictvích, a to nejen v Brně. 
Mimo to, můžete se stavit také přímo do areálu brněnských papíren na Křenovou ulici 186/60, kde probíhá od 29. do 30.8. a od 5. do 6.9.2022 vždy v době 12 – 18 hodin POP-UP akce – papírenské potřeby pro děti do školy pořídíte přímo i zde!

Podpořte při nákupu a výběru školních papírenských potřeb Papírny Brno, značku s mnohaletou tradicí – zaslouží si to! :)

ODKAZ: PAPÍRNY BRNO / web
ODKAZ: PAPÍRNY BRNO / facebook
ODKAZ: PAPÍRNY BRNO / instagram

ODKAZ: PAPERFACTORY / web, eshop
ODKAZ: PAPERFACTORY / facebook
ODKAZ: PAPERFACTORY / instagram