Dovolenou v Nízkých Tatrách si užijí zamilované páry i rodiny s dětmi!

Plánujete již dovolenou na příští rok nebo na zimní měsíce? Slovensko je od nás velmi blízko, domluvíte se tam a zažijete nové věci, které nezapomenete do konce života. Nízké Tatry jsou oblíbenou destinací pro turisty, protože toho nabízí pro své návštěvníky skutečně hodně. Uvidíte nádhernou přírodu, můžete vyrazit na kolo a prozkoumat místní muzea.

Výběr ubytování je klíčový

U každé dovolené vybíráme v první řadě ubytování. Na Slovensku máte mnoho jedinečných možností. Díky tomu, že se nachází většina ubytování v lesích a na horách, mnoho z nich vypadá nádherně. Dřevo je zde hlavním prvkem, takže se budete cítit velmi příjemně. Navštívit hotel Jasná bude skvělou volbou. Nabízí vynikající jídlo, krásný výhled do lesa a ekologický přístup k provozu.

Dovolenou si užijí milovníci přírody, historie i sportu

Slovensko je nádherná země, kterou můžete zkoumat celé roky. Místní příroda je jedinečná. Navíc si Slovensko užijete v zimě i v létě. Jestli si chcete užít dotyk čisté přírody, máte zde nespočet možností na výlety s dětmi i bez nich. Mezi nejkrásnější místa Nízkých Tater patří:

  • Demänovská jeskyně svobody, Demänovská ledová jeskyně, Demänovská dolina,
  • Vrbické jezero,
  • Jeskyně Mrtvých Netopýrů,
  • Kral’ova hol’a.

Při cestování s dětmi v létě budete chtít zaručeně navštívit nějaké místo, kde se budou moci vykoupat. Navštívit můžete například Aquapark Gothal Liptovská Osada, který vás potěší v létě i v zimě. Další dětskou atrakcí je zaručeně Bobová dráha Žiarce nebo Park MINI Slovensko. Milovníci historie mohou zavítat do artikulárního Kostela Svätý Kríž nebo do skanzenu Vlkolínec.

Při cestování myslete hlavně na pohodlí

Málokdo se chce pustit na cestu do zahraničí s vědomím, že budou neustále v nepohodlí. Při cestě s dětmi to platí dvojnásob. Při cestování autem, vlakem i autobusem oceníte hračky pro děti, které je zaručeně zabaví na celé hodiny. Vybírejte podle věku a zájmů svého dítěte. A hlavně je nezapomeňte sbalit s sebou, abyste se cestou ani při pobytu netrápili.

Zdroj obrázku: Vojtech.Postulka / Shutterstock.com