Recenze: zubní pasty Splat

Mám pro vás další zajímavou kosmetickou recenzi, která bude dnes možná tak trochu odlišná, než obvykle. Nepředstavím Vám totiž produkty pro tělovou, vlasovou, nebo obličejou péči, ale speciální zubní pasty, které fakt stojí za pozornost… Přečtěte si moje dojmy a hodnocení zubních past SPLAT!

Upřímně, značku zubních past SPLAT jsem doposud, než jsem je nyní testovala, neznala. Co se péče o ústní dutinu týká, sázela jsem doposud buď na klasickou nabídku drogerií, nebo jsem produkty pořizovala dle doporučení svého zubního lékaře. Díky bohu, mám poměrně zdravé zuby, tudíž žádnou speciální péči nepotřebuji.

Z Chytré lékárny jsem dostala nabídku otestovat zubní pasty Splat, které tu jsou k dostání – ráda vám je tedy touto recenzí představím.
Značka Splat pochází z lotyšské Rigy a nabízí inovativní a vysoce kvalitní produkty pro péči o ústní dutinu. Vyvíjí vlastní a nové receptury a výrobky jsou chráněné mezinárodními patenty.

Unikátní inovativní systém bezpečného a účinného bělení Sp.White system®, který je součástí zubních past, zanechává povrch zubů dokonale čistý, hladký a lesklý, nedochází k poškozování zubní skloviny ani dásní.

Produkty Splat také obsahují ve svém složení unikátní přírodní složky, esenciální oleje a výtažky z léčivých rostlin. Pasty jsou zcela bezpečné, netoxické, vynikající je i řada pro děti, která neobsahuje sodium lauryl sulfát – SLS a sodium sacharin, pro děti nevhodné.

Tady jsou moje dojmy ze tří past, které jsem vyzkoušela:

· Blackwood – sytě černá zubní pasta 

Tato pasta je unikátní už při prvním pohledu, když ji otevřete – její barva je totiž sytě černá, což je, zcela narovinu, pro zubní pastu poměrně neobvyklé.

Pasta totiž obsahuje aktivní uhlí a extrakt z jalovcových bobulí – tyto extrakty zaručují silný antibakteriální účinek, svěží dech a krásně lesklé, čisté zuby.

I chuťově je pasta příjemná, má silnou, bylinkovou chuť a opravdu dokonale osvěžuje dech. Zmiňované účinné látky zajišťují zdravé dásně a také odstraňují nežádoucí zápach z úst.

Co mě překvapilo – tak právě toto černé zabarvení pasty má bělící efekt! Opravdu, po cca 14 denním používání jsem vnímala zuby lesklejší a přirozeně bělejší. Navíc, pasta vyrovnává pH v ústech.

Z těchto testovaných past můj naprostý favorit!

· Ginger – hřejivá zubní pasta

Tato pasta mě překvapila velice příjemnou chutí – má, jak už sám název vypovídá, opravdu silnou zázvorovou chuť. Pokud máte zázvor rádi, tato pasta vám bude rozhodně vyhovovat, stejně, jako mně.

Pasta Ginger má hřejivý efekt – nabízí pocit tepla – olej z kořene zázvoru zlepšuje krevní oběh v ústech a je velmi prospěšný pro zdraví dásní.

Pasta kromě výtažku ze zázvoru navíc obsahuje zinek, který je známý svým antibakteriálním účinkem – pokud trpíte na záněty v dutině ústní, tato pasta bude skvělá volba.

Obecne je pasta hojivá, antibakteriální, osvěžuje dech – obsahuje také extrakt z bobulí rakytníku, který má rovněž hojivé účinky.

· Splat KIDS – dětská zubní pasta s příchutí ovocné zmrzliny

Moji dva synové otestovali také dětskou zubní pastu, určenou pro děti od 2 – 6 let – vhodnou tedy zejména pro mléčné zoubky. Pasta má příchuť „Ovocná zmrzlina“ a jak jsem se i já měla možnost přesvědčit, je chuťově opravdu příjemná, lehká, nedráždí, nepálí (což hlavně můj mladší syn nemá rád – pasty pálit nesmí. :)

Pasta obsahuje komplex mléčných enzymů, které se podílí na tvorbě imunity v dětské dutině ústní, chrání před bakteriemi. Další účinnou látkou je extrakt z lékořice, který zabraňuje tvorbě plaku a zubního kazu.

Pasta je z 98% přírodní, hypoalergenní, neobsahuje fluor, mentol, parabeny.

Pro malé děti naprosto ideální volba!

V Brně koupíte v Chytré lékárně.

ODKAZ: CHYTRÁ LÉKÁRNA – web facebook