Recenze – vína z Kobylí

Není to tak dlouho, co jsem vám na Facebooku blogu psala o několika perfektních vínech, ideálních právě na léto. Jednalo se hlavně o Frizzante – a všechna vína byla z vinařství Víno z Kobylí. Mám vína z tohoto vinařství ráda už dlouho – a i vás právě příspěvky o nich zaujaly. Tak vám k nim dnes napíšu něco málo víc. ;)

Zcela upřímně, z alkoholu piju pouze víno. Pivo jen velmi výjimečně, tvrdý alkohol nepiju vůbec. Pocházím z Jižní Moravy, kousek od Znojma, z Moravských Budějovic a právě i u nás doma se vždy pilo jen víno, dokonce mí příbuzní měli i vinice a víno vyráběli.

Takže, k vínu mám zkrátka tak nějak blízko. :) Samozřejmě – ne přehnaně moc, abyste si nemysleli, ale sklenka dobrého vína je pro mě synonymem pohody, dám si ji ráda k dobrému jídlu, nebo večer, když uložím děti, coby příjemný relax.

V létě dávám přednost spíše bílým vínům, v zimě mám raději ta červená, působí více hřejivým dojmem. Ovšem –  právě teď, v létě, úplně nejvíc milují lehce perlivá vína, Frizzante – a ta z vinařství Víno z Kobylí jsou naprosto skvělá!

Na Facebooku jsem vám představovala dvě – bílé Frizzante Muškát moravský a pak také růžové Frizzante, Zweigeltrebe. Obě jsou opravdu vynikající!

Bile Frizzante je chuťově sladší, ale rozhodně ne nijak moc…

…ovšem na plné čáře u mě zvítězilo právě to růžové, chuťově vyvážené, vynikající!

Obě Frizzante piju vychlazená, je to pak výborné osvěžující pití, vhodné právě pro horké letní dny a večery.

Ovšem – mám pro vás tip ještě na jedno skvělé víno – zvláště oceníte vy, kdo máte rádi ta sladší. ;) Ochutnala jsem i Pálavu od Vína z Kobylí a ač sama ta vyloženě sladká vína nemusím, tak toto mi chutnalo opravdu moc.

Není úplně vyloženě sladké, jen zlehka, pije se skvěle, opět chuťově vyvážené a ideální právě na léto.

Takže – určitě ochutnejte i toto, mě si moc získalo.

A kde Vína z Kobylí koupíte? Mrkněte na web – ZDE. Jinak nejširší sortiment vín z Kobylí najdete v Kauflandu a Globusu, prodávají se ale i v Makru, Albertu a Tescu.

ODKAZ: VÍNO Z KOBYLÍ / web
ODKAZ: VÍNO Z KOBYLÍ / facebook
ODKAZ: VÍNO Z KOBYLÍ / instagram