Recenze: kniha plná vůní – Tajemné cesty parfémů od Cristiny Caboniové

Nedávno se mi dostala do rukou skutečně velmi zajímavá knížka, která potěší hlavně nás, ženy, milovnice jedinečných parfémů. Příběh plný vůní, lásky, romantické nálady, by se vám mohl líbit. Přináším vám svoji recenzi!

Román Cristiny Cabonioné Tajemné cesty parfémů vydalo před několika málo dny brněnské nakladatelství JOTA a bylo mi potěšením být jednou z prvních, která jsem právě na tuto knihu mohla napsat recenzi.

Kniha je doslova potěšením pro vaše smysly. Hlavními tématy jsou samozřejmě láska, ovšem – jak i sám název napovídá, parfémy. Parfémy a jejich složení, výroba, jejich vliv na naše emoce, vnímání, touhy. Příběh představuje vůně coby prostředky k utváření pocitů, nálad, emotivních situací… Povím vám, během čtení se do celého světa parfémů zamilujete ještě mnohem více – alespoň, já sama mám dokonce i pocit, že parfémům nyní také mnohem více rozumím. Navíc – po přečtení si rozhodně budete chtít pořídit i nějakou novou vůni, která vás, respektive její komponenty, během čtení osloví.

O čem kniha je? 
Nebudu prozrazovat celý děj – ať si ho můžete do detailu vychutnat i VY. Nastíním jenom – kniha je romantickým příběhem o síle vůní, o lidské touze, odhodlání, víře a samozřejmě, také o lásce.

Hlavní hrdinkou je Elena, dívka, pro kterou svět parfémů znamená opravdu mnoho. Na začátku cesty svého příběhu je Elena, ode dne, kdy ji opustila vlastní matka, odkázaná opravdu jenom sama na sebe. Navíc, překonává těžké životní období, nepříjemný rozchod – poté, co svého vyvoleného našla s jinou. Změní prostředí a vrátí se k práci, která  byla její součástí už od mala – výroba parfémů.

Elenu fascinuje svět vůní, vytváření parfémů, zajímá se o jejich komponenty a hlavě, sama si dobře uvědomuje, jak moc ji, respektive, její pocity, dokáží vůně ovlivňovat. Pouze ve chvíli, kdy vůně vytváří, se cítí sebejistě, odhodlaně.

V příběhu si Elena plní svůj sen a dostane se až do Paříže, která je, jak se obecně dobře ví, kolébkou parfumérského řemesla. Vůně dle svých vlastních receptur začne připravovat v jedné z největších parfumerií právě v Paříži, kde se ještě parfémy stále připravují dle tradičních receptur a postupů.

Parfémy, které Elena v této pařížské parfumerii vytváří, se postupně těší obrovskému zájmu lidí – Elena má totiž neuvěřitelnou schopnost zhmotnit do parfému touhy lidí – a tím tak prostřednictvím pro ně určených vůní například získat ztracenou lásku, nebo překonat ostych. Elena tak vůněmi dokáže ostatním lidem pomáhat a zároveň, sama se pokouší najít svoje vlastní, ztracené štěstí a lásku.

Kniha má i romantický podtext  – Elena v příběhu potkává novou, velkou lásku, díky které překonává i mnohé další strasti, které jí život přihrává do cesty.

Na této knize je doslova fascinující, jak moc si během čtení sami dokážete představovat jednotlivé vůně, opravdu je cítíte, přenášíte se v představách do uliček Paříže, procházíte se do parfumerií… Na téměř každé stránce dokáže autorka velice poutavě a barvitě přibližovat čichové vjemy hlavní hrdinky, což si vás rozhodně získá.

Tento román, s poutavým příběhem plným vůní, vás doslova vtáhne do děje, budete se těšit z každé chvíle, kdy budete číst. A představovat si ty nádherné vůně…

Partnerem vydání knihy je NOTINO.CZ – v knize najdete také vzorky vůní, jejichž komponenty se právě v této knize objevují. Navíc, pokud se vám některá z těchto vůní zalíbí, získáte ji na eshopu Notino.cz se slevou / slevový kupón je součástí knihy.

Knihu Tajemné cesty parfémů od Cristiny Caboniové koupíte v knihkupectvích a také na eshopu www.jota.cz.

ODKAZ: NOTINO.CZ / web, eshop
ODKAZ: NOTINO.CZ / facebook