Průvodce světem vánočních ozdo

Není nad to, když se váš domov s příchodem prosince začne pomalu proměňovat. Vzduchem se nese vůně vanilky, cukru a perníkového koření z kuchyně a domov se pomalu přeměňuje na místo plné světelných řetězů a věnců. Hlavní hvězdou celého aranžmá je samozřejmě vánoční strom. Jak z něj vytvořit hlavní dominantu celého bytu?

Široký výběr tvarů, velikostí i materiálů vánočních ozdob

Aby byl vás vánoční stromek opravdu velkolepý, zaslouží si ty nejlepší vánoční ozdoby. Při výběru ozdob máte pestrý výběr.Vánoční ozdoby se totiž vyrábí snad ve všech tvarech, velikostech i z všemožných materiálů. My se ale zaměříme na ty nejtradičnější a poradíme vám, s čím je snadno zkombinovat a vytvořit tak výbornou vánoční atmosféru. Vždy se držte dvou, maximálně tří, barev.

Skleněné vánoční ozdoby vyžadují péči

Máte-li rádi klasiku a ve vaší domácnosti se nevyskytují malé děti a zvědaví čtyřnozí mazlíčci, kteří rádi prozkoumávají každou novou věc ve vaší domácnosti, dopřejte si luxusní vánoční dekorace a vsaďte na skleněné vánoční ozdoby. Nejčastějším provedením jsou klasické koule. Když si je koupíte v bílé barvě, můžete je snadno zkombinovat s tradičními slaměnými ozdobami a vykouzlit příjemnou vánoční atmosféru, která kombinuje tradici s modernou.

Plastové ozdoby a umělé květiny

Do domácností s dětmi a zvířaty je praktičtější pořídit si plastové ozdoby, které i při opakovaném pádu z vánočního stromku zůstanou v jednom kuse. Moderní jsou i umělé květiny, které se vyrábějí speciálně na vánoční stromky. V nabídce najdete mnoho barevných provedení i typů květin. Vánoční hvězda tak nemusí zdobit pouze váš stůl, ale její umělá kamarádka vynikne i na vašem vánočním stromě. Co takhle vyzkoušet letos kombinaci zlatých koulí a umělých vánočních hvězd v červené barvě?

Vykouzlete si doma vánoční atmosféru a nad zdobením stromku se pořádně zamyslete. Je to totiž z velké části právě vánoční stromeček, který vaší domácnosti vdechne skutečnou vánoční atmosféru.

Zdroj obrázku: Ewalds.cz