Pronikněte do tajů fotoknih a staňte se v jejich výrobě mistry

Milujete zaznamenávání okamžiků pomocí fotografií a chtěli byste si tyto zážitky uchovávat i ve fyzické podobě? Skvělou formou uchování vašich fotografií jsou fotoknihy. Poradíme vám, jak se v nich orientovat a stát se v jejich výrobě mistry.

Formát fotoknihy podle vašeho vkusu

Při výběru a tvorbě fotoknihy se musíte zaměřit na několik věcí. První z nich je formát. Jaké jsou vaše preference? Obvykle existují dvě varianty:

 

  1. fotokniha ve formátu A4,
  2. fotokniha ve formátu A5.

Obě velikosti mají své výhody. Fotokniha A4 je sice větší a zabere vám více místa v polici, ale v této velikosti vaše fotografie lépe vyniknou. Fotokniha ve formátu A5 je skvělá při různých příležitostech, kdy chcete fotoknihu darovat například k výročí či narozeninám.

Pevná vazba, kroužkovaná nebo sešitová?

Druhým důležitým rozhodnutím, kterému se při výrobě fotoknihy nevyhnete, je volba vazby. Na výběr máte z tradiční pevné vazby, flexibilní sešitové anebo praktické kroužkové. Fotokniha s pevnou vazbou vám bude připomínat skutečnou knihu, sešitová vazba je lehká, ale snadno se poškodí. Nejlepším typem je ale určitě kroužková vazba. Víte proč? Fotokniha s kroužkovou vazbou a vaše kvalitní fotografie jsou totiž dvojicí, s jejíž pomocí vytvoříte skvělé portfolio, které bude vypadat profesionálně a díky kroužkové vazbě bude velmi odolné.

Šířka versus výška

Posledním krokem je vhodně zvolený vzhled knihy, který spočívá v tom, zda bude kniha orientovaná na výšku či na šířku. Zde přizpůsobte orientaci fotoknihy fotkám, které chcete do knihy umístit. Fotografie focené širokoúhlým objektivem vyniknou mnohem lépe na šířku ve velkém formátu než na výšku.

Pokud vás vytváření fotoknih zaujalo, neváhejte si své kreativní dovednosti vyzkoušet na FotoZeus.cz. Při vytváření fotoknihy se nebojte zkoušet různé formáty fotek, velikosti knih a mějte na paměti také to, že čím více knih s fotkami vytvoříte, tím lepší v jejich vyrábění budete.

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com