Domácí hygge atmosféra

Zcela narovinu, leden nemám vůbec ráda. Studený měsíc, kdy po vánoční euforii a novoročních oslavách vše utichlo, vrátilo se do normálu a do zaběhnutých kolejí. Ladovská pohádková zima se spoustou sněhu se poslední roky také nekoná, většinu dní vládne šedivé, ponuré a chladné počasí. Kde je nejlépe? Přece doma, v teple, s hrnkem dobrého čaje, zachumlaní do deky, u televize, knížky… A přesně tuto pohodovou domácí atmosféru vystihuje pojem „hygge“. Hygge – to je kouzlo domácí pohody, založené na jedinečnosti každého okamžiku. Je to umění si vychutnávat svůj čas, zpříjemnit si ho jak jen to je možné. Jak si tu pravou “hygge atmosféru” doma vytvořit? Inspirujte se v mém článku…

Věřím, že si domácí pohodu rádi vychutnáte všichni. Chvíle, kdy můžeme relaxovat v prostředí, které máme rádi a trávit čas pohodovou činností, to má skutečně hodně co do sebe! A nemusíte nutně „jen ležet“, volné chvilky můžete užívat u dobrého filmu, četbou oblíbené knížky, hraním s dětmi… Zpříjemněte si takové okamžiky jak to jen jde, uvařte si dobrý čaj, kávu, zapalte si vonné svíčky, aroma lampy a připravte si tu pravou hygge atmosféru – u vás doma!

Mám pro vás inspiraci právě na skvělé produkty, které k „hygge chvilkám“ rozhodně patří – jsou jimi vonné svíčky, nebo katalytické lampy. Právě katalytické lampy vám úžasně provoní interiér domu, bytu a jsou i nádherným a designovým doplňkem.

Vonné svíčky dodají tu pravou, intimní a příjemnou atmosféru a rovněž prosytí vzduch nádhernou vůní.

Chci vám dát tip na božsky voňavé svíčky – já si nyní oblíbila Paddywax Eco Green Eucalyptus & Sage. Vůně eukalyptu je svěží, intenzivní, pokud trpíte třeba i rýmou, nebo respiračním onemocnění, bude se vám díky takové vůni i lépe dýchat.

Svíčky Paddywax jsou rovněž velmi šetrné k životnímu prostředí, obsahují sójový vosk a také bavlněný knot.

Oceníte i krásný design, po vyhoření svíčky vám pak zůstane praktická skleněná nádobka, která se bude hodit.

Úžasné jsou i katalytické lampy, které jsou rovněž stylovým a designovým doplňkem. Mimochodem, hodí se i coby hezký dárek pro někoho blízkého!

Jak katalytická lampa funguje?
Jedná se o skleněnou / keramickou nádobu, do které nalejete vonnou esenci, cca do 2/3 objemu. Ponoříte knot a počkáte, až se esencí nasákne. Uzávěř lampy je tvořený malým kamínkem, ke kterému je připevněný tento knot.

Kamínek zapálíte a necháte cca 2-3 minuty hořet. Plamen následně sfouknete, kamínek překryjete ozdobným víčkem. Rozehřátím kamínku se spustila katalytická reakce, která bude uvolňovat do prostoru vůni. Po dosažení požadované úrovně vůně v prostoru kamínek překryjete zhášecím víčkem – tím se proces ukončí.

Opravdu nádherné jsou katalytické lampy Ashleigh & Burwood London, já si vybrala lampu Ashleigh & Burwood London Peacock Tail.

Tato značka samozřejmě k lampám nabízí i mnoho druhů vonných esencí – já nyní vyzkoušela Ashleigh & Burwood London Lamp Fragrance Jasmine & Damson. Je to svěží, květinová, ale zároveň kořeněná vůně, velmi intenzivní. A nádherná!

Užijte si doma tu pravou „hygge pohodu“ – i lednové dny jde trávit hezky a příjemně!

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz.