Proč vsadit na oděv vyrobený ze softshellu? Je odolný, prodyšný a nepromokavý

Rádi vyrážíte na čerstvý vzduch a víkendy pravidelně trávíte s rodinou a kamarády v přírodě? Při toulkách přírodou je nutné počítat s tím, že počasí se může z minuty na minutu radikálně proměnit. Během mrknutí oka se ze slunečného teplého dne může stát den deštivý. Aby vás na cestách nic nezaskočilo, spolehněte se na kvalitní oděv, který vás udrží v suchu za jakékoliv situace.

Softshell aneb měkká skořápka vhodná do nevlídného počasí

Příkladem skvělého materiálu, který se používá k výrobě outdoorového oblečení, je softshell. Jak již jeho název napovídá, jedná se o měkkou skořápku. Slovo soft totiž znamená měkký a slovo shell označuje skořápku. Právě toto označení softshell dokonale vystihuje.

Izolace a ochrana vhodná do deště i do větru

Softshell funguje jako skvělá izolace i ochrana v deštivém a větrném počasí. Zatímco bavlněné látky jsou vhodné do slunného a teplého počasí, protože nadbytečný pot skvěle pohltí, jakmile se slunce schová za mraky, nastává ideální čas na softshell. Ten totiž dotěrný vítr nepustí k vaší kůži a případné dešťové kapky neprojdou skrz jeho horní vrstvu.

Nejoblíbenější softshellové výrobky a tip pro šikovné ručičky

Jak je již z popisu softshellu patrné, nejčastěji se využívá právě k výrobě bund a outdoorových kalhot. Ovšem pozor, pokud jste zruční a máte šikovné ručičky, lze si ze softshellu vyrobit také praktická pouzdra na elektroniku a další přístroje, které nesmějí přijít do kontaktu s vodou.

Nenechte si pokazit výlet nevlídným počasím a podnikněte výšlap i v případě, že venku padají trakaře a vítr si pohrává s listy stromů. Pokud si totiž oblečete kvalitní softshellový oděv, nic vás nezastaví. Nevlídný vítr se nedostane k vaší pokožce a déšť bude dopadat na oděv, aniž by pronikl skrz.

Zdroj obrázku: Maram / Shutterstock.com