Proč se stravovat v režimu low-carb a co vám to přinese? Klíčové je pochopení, jak funguje náš metabolismus

Ve spolupráci s brněnskou low-carb cukrárnou BezCukru vám přináším sérii článků – právě o low-carb stravování, jeho výhodách a efektu na naše tělo. Pro porozumění, na jakém principu low-carb stravování a jeho benefity fungují, je klíčové pochopení toho na jaké bázi vlastně pracuje náš tělesný metabolismus. Napíšu vám k tomu něco víc v následujícím článku…

Klíčem k vytvoření správných stravovacích návyků je mimo jiné také porozumění toho, na jaké bázi vlastně funguje náš metabolismus. Zásadní jsou proto pojmy „příjem“ a „výdej“ energie. Pro snadnější pochopení jsem pro vás v následujícím článku metabolismus nadneseně přirovnala k ohništi, o které se musíme „starat“ a přikládat do něj, aby dobře hořelo a nezhaslo. Jak náš metabolismus – ohniště – udržovat a pečovat o něj?

Dobře fungující metabolismus je zcela zásadní nejen pro získání a udržení naší vysněné váhy, ale velmi důležitý je i pro celkové zdraví našeho organismu. Pro naše tělo je nutné dodávat mu energii – i jen proto, aby vůbec mohly pracovat naše tělesné orgány. Zjednodušeně řečeno, kdy přirovnáme náš metabolismus k ohništi – přikládat se musí.

Aby oheň hořel tak, jak má (tedy náš metabolismus dobře fungoval), musíme přikládat. Tím je obrazně míněn samotný příjem energie – laicky řečeno „jezení“. Oheň musíme udržovat, aby nevyhasnul a musíme přikládat, i když teplo nepotřebujeme – což je přirovnání k bazálnímu metabolismu, tedy energetickému výdeji těla, nutného pro udržení životních funkcí.

Hoření už je pak zpracovávání jídla a jeho využívání v podobě energie. Přesně tak funguje i naše tělo.

Důležité ovšem je „čím do ohniště přikládat“. Pokud zůstaneme právě u zmiňovaného metaforického přirovnání, tak musíme dobře vybírat palivo proto, aby náš oheň nejen nevyhasnul, ale i hořel právě tak velkým plamenem, jakým potřebujeme. Pro správnou velikost plamene je tedy potřeba vybírat to správné dřevo.

Když potřebujeme velký plamen, což je obvykle při intenzivním tělesném výkonu nebo bezprostředně po něm, je vhodné přiložit měkké dřevo. Žár bude vydatný, ale krátký. Měkkým dřevem jsou v našem příměru myšleny sacharidy, ty jednoduché, třeba cukry.

Z pohledu příjmu energie není ideální přikládat dřevem, které je málo hořlavé a moc nehřeje. Tím jsou míněny bílkoviny. Ty ovšem i tak naše tělo potřebuje. K tomu se ale ještě dostaneme. ;)

Po většinu času jsou naše těla málo aktivní. Nejlepším palivem pro takovou dobu tedy je takové dřevo, které vydrží hořet dlouho, vydá hodně tepla a hoří i pomalu. Nadneseně, takovým „dřevem“ jsou pro naše tělo tuky a složité sacharidy.

Mimo to, naše tělo pak potřebuje i „nehořlavé látky“ – ze kterých nemá velký energetický přínos. Jsou ovšem zásadní pro udržení životních funkcí a správného fungování orgánů. Těmito látkami jsou voda, mikronutrienty, nebo vláknina.

V příštím článku se podíváme na to, z čeho naše tělo životně důležitou energii může získávat.

Předchozí články z tohoto seriálu najdete ZDE.

 

Úvodní foto: Lucie Dvořáková

Cukrárnu BezCukru najdete na Novobranské 4.

ODKAZ: BEZCUKRU / web
ODKAZ: BEZCUKRU / facebook
ODKAZ: BEZCUKRU / instagram