Příprava pleti na léto!

Sotva skončila zima a objevily se první jarní paprsky – ovšem už nyní je dobré pomalu pleť připravovat na léto a opalování. I když se vám to možná nezdá, tak právě i jarní sluníčko dokáže být poměrně silné a nezřídka se stane, že citlivější osoby se i nyní mohou spálit. Proto je fajn začít používat produkty s obsahem ochranného faktoru a pokud se sluníčku zcela chceme vyhnout a přesto nebýt zcela bílí, tak i samoopalovací přípravky. Já osobně samoopalovací krémy moc nemusím, ovšem na trhu existují i takové produkty, které mají jinou texturu a poskytnou vám lehké a hezké opálení. Právě tyto produkty vám představím ve své dnešní recenzi!

S příchodem prvních jarních paprsků je určitě dobré myslet i na patřičnou ochranu naší pleti! Ač se vám to zdá možná neuvěřitelné, tak i jarní sluníčko dokáže mít velkou sílu a umí pořádně spálit.

Proto je určité dobré myslet i na ochranu a vybírat takové produkty, které obsahují ochranný faktor SPF. Ať už je to třeba denní krém, nebo make-up. Ale upřímně, právě make-upů, které obsahují vyšší ochranný faktor, na trhu moc není.

Je ovšem jeden produkt, který sama na jaře a v letních měsících používám a je opravdu TOP! Tento produkt vám dokonce může nahradit i denní krém, navíc slouží jako lehký make-up. Jedná se o fluidní přípravek Bioderma Photoderm Max Aquafluid – obsahuje ochranný faktor SPF 50+, poskytne vaší pleti tedy velmi vysokou ochranu. 

Díky fluidní textuře tento přípravek vaši pleť nijak nezatíží, pokud máte sušší typ pleti, můžete ho používat i na váš denní krém, právě coby make-up. Pokud máte naopak mastnější pleť, fluid lze použít jako krém i make-up v jednom.

Fluid vaši pleť barevně sjednotí, zakryje drobné nedostatky, navíc obsahuje kombinaci 3 pudrů, čímž pleti zajistí matný finish. Zabraňuje spálení pleti a je to skvělá věc i na dovolenou, kdy chcete mít upravený vzhled obličeje s maximální ochranou před nežádoucími vlivy sluníčka. Tento produkt Bioderma nabízí i v hutnější, krémové verzi. Navíc je dostupný ve dvou barevných tónech, můžete vybírat podle odstínu vaší pleti.

Pokud se ovšem slunečním paprskům vůbec vystavovat nechcete a i přesto toužíte po snědé pleti, jsou určitě skvělými produkty samoopalovací přípravky. Upřímně, sama je moc nemusím – většinou mi vadí hutná krémová textura, nepříjemný zápach, zabarvení oblečení a hlavně rukou při aplikaci.

Objevila jsem ale dva fajn produkty, u kterých se výše uvedenému vyhnete. První z nich je James Read Gradual Tan H2O Tan Mist. Je to lehounká samoopalovací mlha na obličej, která je skvělá zejména i samotným způsobem aplikace.

Mlhu totiž nastříkáte ze vzdálenosti cca 15cm na suchou a vyčištěnou pleť a necháte zaschnout. Následně můžete aplikovat krém, nebo make-up, tak, jak jste zvyklí. Opálení vzniká postupně, je velmi přirozené, bez nevzhledných fleků. Navíc, tato mlha nemá žádný nepříjemný zápach, naopak voní krásně. Obsažená růžová voda pak působí i proti předčasnému stárnutí pleti.

Četnost aplikací si zvolíte sami, dle požadované intenzity opálení. Mlha pleť navíc intenzivně hydratuje a celkově jí prospívá.

Druhým zajímavým samoopalovacím produktem je James Read Gradual Tan H2O Tan Drops. Je to opět produkt určený na obličej a je opět skvělý způsobem své aplikace. Pár kapek tohoto produktu totiž přidáte do svého obvyklého krému, nebo séra, které používáte a nanesete na obličej. Opálení opět vzniká postupně a má velmi přirozený vzhled.

Navíc, kapky jsou bez zápachu a tím, že je přidáte do svého krému, si opět sami zvolíte požadovanou intenzitu opálení. Díky fluidní textuře neucpávají póry a pleť zbytečně nezatěžují.

Připravte se na léto a mějte opálenou pleť už nyní, na jaře – opálená pokožka vždy vypadá mnohem lépe! ;)

Tyto výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz.