Představuji: stylové hodinářství v centru Brna – Pohanka&co.

Asi jako každá žena, tak i já miluji krásné věci – oblečení, doplňky a šperky – a za šperky já osobně považuji také hodinky. Mám v tomto směru poměrně vyhraněný vkus – líbí se mi výrazné hodinky, v pánském stylu, s propracovanými detaily. Co je pro mě ovšem v případě hodinek naprosto zásadní, je kvalita. A právě krásné, výjimečné a velice kvalitní hodinky jsem nedávno objevila v obchodě Pohanka&co. – stylovém hodinářství, které najdete v centru Brna, na Šilingrově náměstí. A protože myslím, že právě tento obchod rozhodně stojí za širší pozornost, ráda Vám jej představím i tady, na blogu…

Hodinky beru jako klenot, kousek, který je funkční ozdobou a který také mnohé vypovídá o svém nositeli. Jsem v tomto směru do obrovské míry ovlivněná svým manželem, který je vášnivým sběratelem hodinek a právě hodinky jsou pro něj v podstatě jediným „šperkem“, který nosí.

Dokonce – můj manžel nemá ani snubní prsten – z důvodu, že by ho prostě nikdy neměl na ruce. Při naší svatbě  navrhl, že bychom si místo prstýnků vyměnili právě hodinky – což jsem samozřejmě rázně odmítla!:)

Nicméně, protože jsou hodinky u nás doma častým tématem hovorů, manželovi také asistuji u výběru a co se značek hodinek týká, už mám celkem přehled, „vybudovala“ jsem si i já k hodinkám vřelý vztah…:) Beru je jako designový kousek, který ozdobí ruku a také, jak jsem už uvedla, dokáže skutečně mnohé vypovědět o jeho nositeli. Ptáte se jak?
Jsou lidé, kteří při výběru hodinek hledí často na značku – a to takovou, která v mnohých případech nemá s kvalitnou vůbec nic společného. Daný brand třeba vyrábí oblečení, parfémy a také hodinky – ne levné, ovšem, „značkové“. Laik má pak pocit, že si s danou značkou zakoupil něco velice výjimečného – což častokrát není pravda. 

Člověk, který se ve světě hodinek alespoň trochu vyzná, ví, že kvalita se hodnotí naprosto jinak. Dle zpracování, kvality strojku, komponentů, posuzuje se i sběratelská hodnota, nebo limitovaný počet kusů, které jsou k mání… Zkrátka, věřte, že nejkvalitnější hodinky v běžném klenotnictví často obvykle neseženete…

Zpátky ale k hodinářství Pohanka&co. – právě v tomto krásném obchodě totiž najdete obrovskou kvalitu, a to zaručenou u všech zde nabízených hodinek. Tento obchod opravdu stojí za pozornost – a to už na první pohled, přímo zvenku – krásně opravený, bleděmodrý dům se zlatými prvky s popisným číslem 7, skutečně nejde přehlédnout.

Stylové hodinářství Pohanka&co. má ve svém sortimentu celou řadu zajímavých značek, kdy některé jsou naprosté exkluzivity. Zaměřeují se zde především na mechanické hodinky, které jsou opravdu vysoce kvalitní, precizně zpracované.

Pohanka&co. zastupuje menší značky, které nejsou moc v podvědomí veřejnosti, ale nabízejí výborný poměr kvalita X cena – většinou se jedná o značky, které jsou něčím odlišné od mainstreamové produkce – což je mně osobně velice sympatické. Oceňuji ve všech směrech originalitu, výjimečnost a kvalitu – a to právě i v ohledu oblékání a zvolených doplňků.

Ve stylovém hodinářství Pohanka&co. můžete zakoupit hodinky značek Ingersoll, Seiko, Casio G-Shock, Louis Chevrolet, Schaumburg Watch, DOXA, SevenFriday, Dietrich, Hanhart a Vulcain – a věřím, že tu rozhodně najdete ty, které se Vám budou líbit. Mě jich tu zaujalo hned několik – a opět hlavně pánské hodinky, zkrátka se mi líbí více. Ale vybírat tu můžete samozřejmě i z ryze dámských modelů.

Mimo prodeje zde pak také zajišťují i servis (dle značek záruční i pozáruční), věnují se i repasím a opravám historických kusů.

Zkrátka – myslím, že značka Pohanka&co. rozhodně stojí za to, abyste o ní věděli – a věřte, že pokud si hodinky vyberete právě zde, bude rozhodně spokojení.

Spoustu fotek z hodinářství Pohanka&co. najdete také ve fotogalerii, virtuálně si pak můžete celou prodejnu prohlédnout ZDE.

ODKAZ: POHANKA&co. / web, eshop
ODKAZ: POHANKA&co. / facebook