Představuji: SEV Hlídka!

Často mi od vás chodí dotazy, „kam v Brně s dětmi“ – kde maminky najdou zázemí, vyžití pro děti, kde si mohou v klidu dát kávu, zatímco si tu děti pohrají… Upřímně, moc takových míst jsem ani já neznala, ovšem, nedávno jsem měla možnost jedno naprosto úžasné poznat. Je v samém srdci Brna, ovšem v přírodě a nabízí opravdu širokou škálu aktivit a také prostor a zázemí pro setkávání rodičů. Jedná se o Středisko ekologické výchovy Hlídka, které je v parku pod Špilberkem – dnes vám ho víc ve svém článku představím. Stojí totiž rozhodně za pozornost! ;)

Vzpomínám si, že když byli moji kluci malí a já na mateřské dovolené, opravdu jsem v Brně hledala podobná místa, jako je právě SEV Hlídka. Taková místa, kde najdu zázemí, budu tu moct kluky nakrmit, přebalit, kde si také pohrají, já si tu popovídám s ostatními maminkami a kromě toho, využiju tu třeba nějaké zajímavé aktivity, nebo další služby.

Zcela upřímně – tenkrát, což je už asi 8 let zpět, jsem moc takových „baby friendly“ míst v Brně neznala. Možná pár kaváren a také jedno mateřské centrum, kam jsem chodila postupně s oběma syny na dětská cvičení. Vím, že i ostatní maminky, mé kamáradky, řešily, kde se scházet a kde jim a hlavně i jejich dětem, bude fajn… :)

Proto vám chci dnes napsat o SEV Hlídka, nádherném místě s perfektními službami, které je pro rodiny a děti jako dělané! Navíc, tento skvělý prostor se nachází v samém srdci Brna a co je ještě lepší – je obklopený přírodou. Středisko ekologické výchovy Hlídka je totiž v parku přímo pod Špilberkem! :)

Já se tu před pár dny byla podívat a upřímně, byla jsem doslova nadšená, protože něco takového rozhodně všechny maminky a rodiče uvítají. A kdybych já byla znovu na mateřské, s miminkem, batoletem, jsem tu snad každý den! Je to tady totiž opravdu přímo perfektní! Proč?

Jak jsem napsala, už samotná poloha Hlídky je super! V centru Brna tu totiž najdete relax a pohodu, obklopeni zelení, parkem… Navíc, Hlídka nabízí vyžití pro děti nejen uvnitř – venku je pro děti nádherné venkovní hřiště, prolézačky, pískoviště…

…a další aktivity, třeba venkovní pexeso, hmyzí hotel a jiné naučné prvky.

Co ovšem děti uvítají asi úplně nejvíc, jsou zvířátka! Zvířecích obyvatel je v Hlídce celá řada – králíčci, morčata, na jaře kuřátka, ve vnitřních prostorách pak rybičky, želvy, nebo exotická agama. Provozovatelem SEV Hlídka je totiž ZOO Brno a tak je tu právě i na zvířátka myšleno. ;)

Jak sám název tohoto centra napovídá, cílem celého konceptu SEV Hlídka je vzdělávat děti, učit je o přírodě, ekologii, o tom, jak se pěstují rostliny a plodiny, co obnáší chovat zvířata… Zkrátka, děti se tu mohou mnohé naučit – přirozeným způsobem, kdy se mohou samy aktivně zapojovat, třeba pěstovat zmiňované rostliny, mohou se podílet na chovu zvířátek…
Pro děti je to rozhodně přínosné a zvlášť pro ty děti, které třeba žijí jen v centru města a nemají tolik možností být s přírodou a zvířaty v kontaktu, jako třeba děti, které bydlí na venkově.

Do SEV Hlídka mohou maminky (samozřejmě i tatínkové ;) příjít ve všední dny, a to od 9 do 17 hodin.  Vstupné do herničky je symbolické, 30,- za dítě. Rodiče zde mohou zdarma a neomezenou dobu pobývat, děti si mohou hrát v herničce, samozřejmostí je pak využívání vybavení Hlídky – kuchyňky s možností ohřevu jídel, přebalovacích pultů, atd… :)

Kromě toho SEV Hlídka nabízí celou řadu dalších aktivit, workshopy, v létě pak příměstské tábory. Konají se tu i nejrůznější akce, ekologická tvoření, informace o Fair Trade…

Super jsou třeba i snídaně, které se tu konají, kdy si maminky donesou jídlo a posnídají venku v trávě, coby piknik. :)

I pro velmi malé děti tu jsou připravené ekologické výukové programy, které se skládají z praktických a tvořivých činností, her, pokusů, zkoumání a pozorování přírody. Cílem je zprostředkovat dětem kontakt s přírodou, aby získaly motivaci k jejímu zkoumání a poznávání. Na program není nutné se přihlašovat dopředu. Více informací najdete ZDE.

Zajímavé jsou pak i kroužky pro děti – ať už dětská cvičení, nebo různé přírodovědné kroužky, kdy se děti učí o přírodě, zvířátkách… Za pozornost pak stojí i osvětové akce pro veřejnost.

Zkrátka, toto skvělé centrum rozhodně stojí za pozornost. Pokud máte děti, určitě sem vyražte, věřím, že budete naprosto nadšení! :)

Na více fotek z SEV Hlídka mrkněte také do fotogalerie. :)

Středisko ekologické výchovy Hlídka najdete v Brně v parku pod Špilberkem, adresa je Hlídka 4 (popis trasy ZDE).

ODKAZ: SEV HLÍDKA / web
ODKAZ: SEV HLÍDKA / facebook