Představuji: salon Okénka!

Dámy – hlavně vy, vlnky & kudrnky! Mám pro vás skvělou zprávu! V Brně máme konečně kadeřnický salon, kde pracují podle CGM metody (curly girl method). Právě tato metoda je čím dál více populární v ohledu péče o vlnité a kudrnaté vlasy. Sama CGM metodu praktikuji už téměř dva roky a jsem nadmíru spokojená. Ovšem, kadeřnický salon, kde by podle CGM metody pracovali a hlavně, používali vhodné produkty, v Brně opravdu chyběl. ALE! Čistě CGM salon tu konečně máme, chodím sem a jsem přímo nadšená! Jmenuje se Salon Okénka a vaše kudrnky tu neuvěřitelně promění. A co je také důležité zmínit, naučí vás zmiňovanou CGM metodu aplikovat i doma, doporučí vám i vhodné produkty, které si tu můžete rovnou koupit. Víc v následujícím článku! A mrkněte i na úžasné fotky curly proměn. 

O CGM metodě jsem se dozvěděla už více než před rokem a půl od kamarádky a rozhodla jsem se to vyzkoušet. Řídila jsem se zejména radami na internetu, koupila si vhodné produkty a sama jsem zkoušela, co je pro mé vlasy v tomto ohledu dobré. Byla jsem sama moc mile překvapená, že se výsledek dostavil opravdu rychle. Jakmile jsem začala používat správné produkty a o vlasy jsem začala i vhodně pečovat, moje vlnky ožily. Zkrátka, bylo to něco skvělého, protože se mé vlasy skutečně doslova proměnily.

V efektivitu CGM metody jsem proto uvěřila a začala se o vlasy dle pravidel CGM i starat. Nicméně, stále jsem byla v tomto směru „samouk“. Občas jsem potřebovala poradit, tápala jsem, řešila různé problémy – nevěděla jsem,  zda vlasy hydratovat, nebo jim dodat protein. Nejvíc mi v tomto směru radila skvělá Renata z webu Curlymyself.com, kde se na CGM metodu profi zaměřují.

Ovšem, co je nejvíc, než když vám na vlasy někdo, kdo CGM metodě rozumí, sáhne a doporučí to pravé přesně a jen pro vás… I proto jsem se začala poohlížet po kadeřnickém salonu v Brně, kde by s CGM metodou pracovali. Bohužel, po dlouhou dobu neúspěšně…

Až jsem se loni od té stejné kamarádky dozvěděla o existenci nového salonu Okénka, který je určený primárně pro vlnité a kudrnaté vlasy a kde právě pracují dle CGM metody.

před proměnou v Salonu Okénka

po proměně

Dlouho jsem neváhala a do Salonu Okénka jsem se objednala – „zmapovat terén“ a zjistit, co od jejich služeb mohu očekávat. Objednala jsem se tenkrát pouze na čištění vlasů Malibu C, což je také velmi vhodná procedura, pokud na CGM metodě „jedete“. :) Malibu C vlasy hloubkově vyčistí od zanesení a díky tomuto čištění pak vlas mnohem lépe reaguje na veškeré přípravky, péči i styling. O Malibu C v Salonu Okénka vám určitě ještě napíšu… Dnes spíše shrnu moje první dojmy z tohoto salonu – protože hned píšu, byla jsem absolutně nadšená!

Slečny, které tu pracují, totiž CGM metodě naprosto rozumí, znají typy a charakteristiky vlnitých vlasů, vaše vlasy tu vždy otestují, aby zjistily, co právě vašim vlasům chybí, co je jim nutné dodat a jak o ně pečovat. Ano, je to celkem věda, alespoň, mně se to tak tenkrát zdálo. A o to víc jsem byla ráda, že jsem do tohoto salonu zašla – a svěřila se do rukou někomu, kdo CGM metodě rozumí.

Vlasy mi to vyčistili Malibu C produkty a následně pak upravili dle CGM metody. Super bylo, že celý proces, mytí, CGM styling…mi krok za krokem vysvětlili, abych byla schopná se o vlasy takto starat i doma. Určili vhodné produkty, které pro svou péči o vlasy potřebuji – ty jsem si tu mohla i koupit (dámy, běžně v drogerkách tyto produkty opravdu neseženete).

Naprosto oceňuji, že mě zde vlastně naučili aplikovat na své vlasy CGM metodu správně a tak, jak to mé vlasy snesou. Každý kudrnatý vlas je jiný a každý vyžaduje zcela specifickou péči.

Úžasné je, jak se mi vlasy už po jejich CGM stylingu zvlnily, nikdy jsem vlastně tak krásné, lesklé a tolik vlnité vlasy neměla.

Dámy – pokud vaše vlnky milujete a chcete, aby prokoukly, tak jedině Salon Okénka! Však vidíte na fotkách, jsou boží!

O CGM metodě v Salonu Okénka, Malibu C čištění, stylingu…o tom vám napíšu zase brzy příště!

Salon Okénka najdete v Brně na Svatopetrské 30.

ODKAZ: SALON OKÉNKA / facebook
ODKAZ: SALON OKÉNKA / instagram