Představuji: Rodinné vinařství Janásovi

Věřím, že dobré a kvalitní moravské víno si mnozí z vás dáte rádi, stejně, jako já. ;) Proto vám chci dnes představit jedno rodinné vinařství, kde nabízí opravdu vynikající víno! Navíc, jejich vína si můžete objednat a nechat dovézt až k vám domů, což v aktuální situaci jistě můžete ocenit. Vinařství se jmenuje Rodinné vinařství Janásovi, najdete ho v Blatničce na Moravě – víc vám jej představím v následujícím článku… ;)

Sama jakožto pravý Moravák mám víno ráda – je to v podstatě i jediný alkohol, který mi chutná. A i v tomto směru samozřejmě podporuji českou výrobu a regionální vinaře, kterých je na Moravě celá řada. Nedávno jsem měla možnost ochutnat několik vín z Rodinného vinařství Janásovi a řeknu vám, jejich vína jsou skutečně vynikající – což mi dalo i mnoho z vás za pravdu (v návaznosti na můj post k tomuto vinařství na Facebooku).

Rodinné vinařství Janásovi najdete v Blatničce, která je jednou z nejvýše položených vinařských obcí na Moravě, s nadmořskou výškou 410m. Vinná réva tu dozrává v jílovitých půdách, vína proto obsahují vysoký podíl extraktivních a buketních látek.

Vinařství založil Michal Janás v roce 2004. V pěstování vinné révy používají pouze omezené druhy a množství postřiků, insekticidy nepoužívají vůbec. Dávají přednost zelenému hnojení a bylinám, které provzdušňují půdu. Ve sklepním hospodářství v domácím prostředí, využívají pro výrobu bílých vín nejmodernější nerezové technologie, modré odrůdy se zpracovávají na rosé nebo tradičním způsobem na červená vína.

A mohou potvrdit, vína mají skutečně vynikající!
Já ochutnala čtyři různé odrůdy a i když osobně dávám přednost spíše suchým vínům, tak z Rodinného vinařství Janásovi mě nadchla i vína sladší, jako je Pálava, nebo Saphira!

Pro milovníky sušších vín rozhodně doporučuji vyzkoušet jejich Sylvánské zelené, je to výborné, svěží víno, ideální v kombinaci s drůbežím masem, nebo rybami.

Má lehkou chuť a krásně, ovocně voní.

Pokud naopak dáváte přednost sladším vínům, pak rozhodně neuděláte chybu s Pálavou, nebo zmiňovanou Saphirou.

Pálava je obecně velmi oblíbená odrůda mezi sladšími víny a ta z Rodinného vinařství Janásovi chutná opravdu skvěle. Je to samozřejmě sladké, těžší víno, ale skutečně moc dobré.

Stejně tak patří mezi sladší vína i Saphira – tuto odrůdu jsem ochutnala vůbec poprvé, je charakteristická poměrně výraznou, ovocnou vůní, chuť je velmi plná, s minimální kyselostí. Vyzkoušejte!

A na závěr, ochutnala jsem i jedno růžové víno, Rulandské modré rosé. Mohu říct, že právě růžová vína mám snad čím dál víc ráda, má úžasně svěží chuť, vůni, ve které jsou patrné maliny a černý rybíz. Toto víno si mě opravdu získalo.

Vína z Rodinného vinařství Janásovi si můžete objednat a nechat dovézt až k vám domů, vozí zdarma po Brně (při objednání jednoho kartonu, tedy 6 lahví). Navíc mají akci 5+1 na všechny odrůdy, při objednávce 6 lahví (celého kartonu), dostanete jednu láhev zdarma.
Objednávat můžete přímo na jejich eshopu pod tímto odkazem.

Pokud si dáte rádi skutečně dobré, kvalitní, moravské víno – zkuste si objednat právě z Rodinného vinařství Janásovi, věřím, že vám bude chutnat. ;)

ODKAZ: RODINNÉ VINAŘSTVÍ JANÁSOVI / web
ODKAZ: RODINNÉ VINAŘSTVÍ JANÁSOVI / eshop

ODKAZ: RODINNÉ VINAŘSTVÍ JANÁSOVI / facebook
ODKAZ: RODINNÉ VINAŘSTVÍ JANÁSOVI / instagram