Představuji: obchod s barefoot obuví pro dospělé – Barefoot Brno

Pojem „barefoot obuv“ jistě v dnešní době nebude nikomu z vás cizí – ba naopak, stále více lidí si barefootovou obuv kupuje. Barefootové boty jsou skvělé jak pro děti, tak i pro dospělé, jejich nošením totiž posilujeme svaly na nohou, chůze je příjemnější, eliminuje se i například bolest zad, která bývá zapříčiněna často nevhodnou obuví. Pokud jste i vy příznivcem barefoot obuvi, rozhodně čtěte dál – chci vám v následujícím článku totiž představit brněnskou prodejnu Barefoot Brno – jedná se o obchod s nejširší nabídkou barefootové obuvi pro dospělé v našem městě. Mrkněte i na fotky – výběr obuvi je tu nesmírně pestrý! A mimo to, byla jsem i velmi mile překvapena, že barefootové boty jsou zde v dostání i stylové a velmi módní!

Trend barefootové obuvi k nám dorazil už před mnoha lety, jistě jste jej sami zaregistrovali – zejména tedy v obchodech s dětskou obuví se začaly objevovat modely barefoot bot.
Co to ovšem „barefoot“ vůbec je a v čem se takové boty liší od těch „klasických“?

Barefootové boty jsou vyrobeny tak, aby respektovaly přirozený tvar nohy. Takové boty by vás neměly nikde tlačit, dřít, neměly by být ani příliš těsné. Zkrátka, jejich nošení by pro vás mělo být maximálně pohodlné.

Barefootové boty jsou pak bez podložení, v prstové části jsou tvarem i širší. Podrážka není příliš vrstvená (silná), je uzpůsobena tak, aby poskytovala ochranu noze. Tyto boty jsou také velmi ohebné a měkké.

Chůze v barefoot botách bude pro vás zpočátku možná nezvyklá, neboť při ní zapojíte více svalů na nohou a také prsty. Nicméně v krátké době se svaly posílí a taková chůze se pro vás stane nejen přirozenou, ale také velmi příjemnou.
Mimo to, díky zapojování svalů i samotných prstů při chůzi se nohy začnou daleko více prokrvovat – což bude mít ve výsledku i ten efekt, že vám bude na nohy více teplo.

Navíc, nošením barefoot obuvi si můžete ulevit i od bolesti zad, která je často způsobena právě nošením zcela nevhodné obuvi. Barefoot obuv také efektivně řeší problémy s plochýma nohama.

Barefootová obuv je tedy velmi vhodná – a to jak pro dospělé, tak zejména i pro děti – dětská nožka se věkem vyvíjí a nošení správné obuvi má pak vliv na celou řadu aspektů.

To hlavní – kam v Brně pro barefoot obuv? 
Pro děti i pro dospělé je specializovaná prodejna Vivobarefoot na Biskupské 283/1, kde koupíte barefoot obuv od  značky Vivobarefoot – tu vám ovšem více představím už brzy.

Nyní bych vás chtěla pozvat do obchodu Barefoot Brno – jedná se o specializovanou prodejnu barefootové obuvi pro dospělé, a to s nejširší nabídkou tohoto typu obuvi v Brně. 

Obchod Barefoot Brno najdete v přízemí budovy AZ Tower – obchod je zde už 7 let a jak zmiňuji, výběr barefootové obuvi pro dospělé je tu neuvěřitelně pestrý. Mimo kamennou prodejnu je pak v provozu také e-shop www.barefootbrno.cz.

Barefoot obuv v tomto obchodě mohou vybírat jak dámy, tak i pánové. Boty zde koupíte pro nejrůznější užití – jak pro běžné denní nošení, tak i na sport, do přírody… 

Já tu obdivovala krásné modely pro ženy – které jsou ideální i ke společenským šatům. Už dávno neplatí, že barefoot obuv je co se designu týká, „nevzhledná a nemoderní“. 

Sortiment v obchodě Barefoot Brno tvoří boty od celé řady evropských, českých a slovenských značek. Pestrá je pak i škála materiálů obuvi – najdete zde boty kožené, ale i ty vyrobeny ze speciální „veganské kůže“. Některé typy bot pak jsou i s membránou, která nepropustí vlhkost.

Velmi zajímavé jsou pak i barefoot ponožkové boty, které jsou mimo další výhody i velmi skladné a pratelné v pračce.

Skvělé je zde i široké rozpětí velikostí! Třeba co se dámských bot týká, seženete tu i modely ve velikost 42, 43 a dokonce i dámské boty ve velikosti 45! Některé modely pánských bot jsou až do velikosti 50. Barefoot obuv musí být v první řadě pohodlná – i proto je rozpětí velikostí širší.

V obchodě spolupracují mimochodem také s fyzioterapeuty – pro řešení nejrůznějších obtíží. Doplňkový sortiment tu pak tvoří další speciality – třeba adjustační ponožky, které pomohou eliminovat problémy s vbočenými palci, skvělé jsou i nejrůznější korektory prstů…

Pokud barefoot obuv, tak rozhodně vyzkoušejte prodejnu Barefoot Brno. Oceníte tu i osobní přístup, poradenství – vše ohledně barefoot obuvi, chůze…vám tu ochotně vysvětlí. 

Obchod Barefoot Brno najdete v přízemí budovy AZ Tower, na Pražákově 1008/69, obchod s dětskou i dospělou barefoot obuví Vivobarefoot se nachází na Biskupské 283/1.

ODKAZ: BAREFOOT BRNO / web, eshop
ODKAZ: BAREFOOT BRNO / facebook
ODKAZ: BAREFOOT BRNO / instagram