Představuji: Nový wine bar & vinotéku v Brně – Vicino DiVino!

V Brně máme zajímavou novinku, která potěší zejména všechny milovníky skvělých italských vín – a věřím, že jich mezi vámi je spoustu. :) Na ulici Za Divadlem 2 najdete nově otevřený wine bar & vinotéku Vicino DiVino – majitelé mají již tyto proslulé vinotéky a své vinařství přímo v Itálii a nově otevřeli svůj podnik také v Brně. V nabídce tu mají více jak 200 druhů kvalitních italských vín a prosecca a také italské delikatesy a speciality. Tady opravdu zažijete pravou italskou atmosféru, jak jste zvyklí třeba z dovolených. Čtěte víc v následující reportáži!

Věřím, že kdo z vás byl někdy v Itálii, musel si zdejší kulturu zamilovat. K té samozřejmě patří vyhlášená gastronomie a samozřejmě také vína. Italská vína jsou skvělá a obecně se těší velké oblibě po celém světě. Přímo v Itálii je mnoho vinařských oblastí – za pozornost stojí třeba i oblast Piemontu v kraji Langhe.

Právě zde mají čeští majitelé své vinařství „Réva“ – jejich vína se těší velké oblibě a získala dokonce mnohá ocenění a mimo vinařství zde také provozují již čtyři wine bary a vinotéky, Vicino DiVino. A jelikož jsou tito majitelé z Brna, rozhodli se otevřít pátou pobočku tohoto wine baru i v našem městě. :) Mimochodem – krásné etikety vlastních vín z vinařství Réva ilustroval známý umělec Petr Nikl.

Na ulici Za Divadlem 2 tak najdete nový wine bar & vinotéku Vicino DiVino. Ten se zde sice otevřel již loni v březnu, ale bohužel z důvodu koronavirových opatření byl stejně, jako jiné podniky zavřený.

Já se sem nedávno zastavila a můžu vám potvrdit, je to moc příjemné místo, kde se budete cítit fajn – je to zde přímo jako dělané na posezení s kamarádkami, s partnerem…dáte si vynikající italská vína, prosecco a třeba i něco dobrého k tomu. ;)

Win bar & vinotéka Vicino DiVino nabízí až 200 druhů kvalitních italských vín a prosecca, z celé řady vinařských oblastí v Itálii. Specializací jsou vína i produkty právě z oblasti Piemontu, kde mají majitelé zmiňované vinařství a také Wine&Spa resort Réva, jehož součástí je michelinská restaurace Fré pod vedením světoznámého francouzského kuchaře Yannica Alléno a také další pobočky wine barů.
Zkrátka, takto širokou nabídku italských vín, prosecca…na jednom místě v Brně rozhodně nenajdete. ;)

Dáte si tu skvělá a kvalitní italská vína, prosecco, aperitivy…možné je samozřejmě zakoupit i celé lahve s sebou.

Mimo vína si tu pak můžete koupit také celou řadu italských delikates a specialit – naprostá většina těchto produktů pochází opět přímo z oblasti Piemontu.

Seženete zde prémiové extra panenské olivové oleje, olivy, různá pesta, suga, nebo i originální těstoviny Tajarin vyrobené obvykle ze 30 vajíček na 1kg mouky, opět z oblasti Piemontu – za pozornost stojí také olej s lanýži nebo těstoviny s lanýži.

Zajímavostí je pak i možnost zakoupení kvalitního skla na víno – z významných sklářských značek Mark Thomas/Rakousko/ a sklárny Květná/Česko/.

Každou středu se zde pak konají také degustace – máte tak možnost ochutnat vždy vybraná vína zaměřená na konkrétní italskou oblast. Vždy je tu i sommeliér, dozvíte se zajímavé informace, k vínům ochutnáte italské speciality, sýry, salámy… Pro přesné informace k těmto akcím sledujte Facebook Vicino DiVino.

Zkrátka, ve Vicino DiVino wine baru zažijete tu pravou atmosféru Itálie, jak ji znáte a máte rádi. A u nás, v Brně. ;) Zastavte se sem, je to zde moc příjemné! ;)

Wine bar & vinotéku Vicino DiVino najdere v Brně na ulici Za Divadlem 2.

ODKAZ: VICINO DIVINO / web
ODKAZ: VICINO DIVINO / facebook
ODKAZ: VICINO DIVINO / instagram