I léto & vonné svíčky patří k sobě! Moje inspirace na nádherné letní vůně!

I když si možná říkáte, že hřejivá atmosféra, kterou nám doma vytváří hořící svíčky, patří hlavně k chladnějším měsícům v roce, opak může být pravdou. I k letním večerům se vonné svíčky hodí, třeba pro posezení na zahradě, terase…jsou přímo jako dělané! Ve svém následujícím článku mám pro vás inspiraci právě na ryze letní, božsky voňavé svíčky – od několika různých značek. Čtěte dál!

Sama svíčky miluji, a to vlastně po celý rok. Zapaluji si je snad každý večer, jsou pro mě určitým symbolem pohody, relaxu a klidu po náročném dnu. Vůně vybírám různé, mám tedy své oblíbené, ale moc ráda zkouším i zajímavé novinky.

Zatímco v chladnějších měsících, na podzim a v zimě volím spíš dřevité, kořeněné vůně – miluji vůni skořice, hřebíčku, santalového dřeva…tak na jaře a v létě vybírám spíš vůně lehčí, květinové, ovocné, svěží.

Vonné svíčky se i k letním večerům dokonale hodí! Vytvoří vám kouzelnou, romantickou atmosféru – třeba při posezení venku, na zahradě, nebo terase… Navíc, vůně svíček vám navodí tu pravou letní pohodu (a dokonce tyto vůně často mohou odpuzovat i protivný hmyz, hlavně komáry. ;).

Na trhu je dnes nepřeberné množství výrobců svíček, kdy rozhodně není těžké si najít takovou, která vás osloví. Opravdu velice pestrý sortiment svíček najdete na eshopu Notino.cz – stačí si vybrat podle oblíbené vůně, výrobce, designu svíčky, nebo i podle složení.

Já vám představím tři úžasné vonné svíčky, které budou vonět mými letními večery. :) Každá svíčka je od jiné značky a musím říct, že všechny voní přímo božsky!

Začnu u mé „srdcové záležitosti“, značky Woodwick! Určitě budete tyto svíčky znát, jednak mají nádherný, jednoduchý design a také při hoření vydávají zvuk praskajícího krbu. A to zkrátka budete milovat.  :)

Na léto jsem od této značky zvolila svíčku Woodwick Coastal Sunset. U svíčky je pro mě rozhodující mimo jiné i její barva – aby se mi domů hodila. Tato je v krásné, pastelově růžové barvě – která mi přímo evokuje léto. 

Tato svíčka voní sladce, svěže a ovocně. Je to přímo dokonalá vůně na léto, je velice podmanivá a příjemná. Nijak extra silná, tak, že by vás obtěžovala. Zkrátka pro letní sezónu je moc fajn.
U svíček Woodwick je také skvělé, že vydrží opravdu velmi dlouho hořet a po vyhoření vám zůstane krásná skleněná nádoba.

Druhá svíčka – značka opět velice známá – Yankee Candle! Právě Yankee Candle je snad nejznámějším výrobcem vonných svíček a nabízí tak pestrou škálu vůní!

Já letos vyzkoušela tuto novinku, Yankee Candle Exotic Acai Bowl. Jak název sám napovídá, velice patrné je v této svíčce ovoce acai, respektive jeho vůně, která je velmi výrazná, svěží a kyselá.  

Vůně této svíčky vás doslova probere, osvěží, dodá vám energii a pozitivní náladu. Je to skvělá vůně a opět, super na léto!

Další svíčka je Bath & Body Works Linen and Lavender. Pokud máte rádi svěží, příjemné vůně s levandulí, tak toto je rozhodně ta pravá. 

Svíčka má opět krásný design, bude i jedinečnou dekorací, třeba terasy, nebo venkovního posezení. :)

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz.