Představuji: novou kavárnu KOCI cafe&cakes

Dnes bych vám ráda představila jednu novou a moc útulnou kavárničku, která je asi měsíc otevřená v Kr. Poli, nad Kociánkou. Jmenuje se KOCI cafe&cakes, dáte si tady výběrovou kávu, domácí dezerty a celkově, je to tady příjemné. Pokud dáváte přednost klidným kavárnám, kde se budete cítit dobře, tak o této byste rozhodně měli vědět. ;) Víc v následující reportáži. 

Ráda vám tady píšu o nejrůznějších novinkách, které se týkají dění v Brně – ať už to jsou tipy na nové obchody, restaurace, nebo třeba právě kavárny. Sama do kaváren chodím opravdu ráda, ať už na pracovní schůzky, posezení s kamarádkami, nebo i sama – často v kavárnách vydržím dlouho sedět a pracuji. :)

Proto vám chci dnes napsat o jedné zbrusu nové kavárně, která je v Kr. Poli, nad Kociánkou, konkrétně na ulici Jarmily Kurandové 8. Kavárna je tady v nové bytové zástavbě, najdete ji snadno. A co je také super, tak se tu dá pohodlně a zdarma parkovat – místo najdete buď přímo před kavárnou, nebo někde poblíž, opravdu s tím není problém.

Kavárna KOCI cafe&cakes na vás udělá příjemný dojem, hned, jak do ní vstoupíte. Prostředí je v jednoduchém, stylovém designu, dominantním a efektním prvkem jsou stěrkové stěny, které jsou kontrastní ke dřevěnému nábytku, stolkům i židlím.

Zkrátka, je to tu moderní, prosvětlené, čisté, útulné. A velké „tak akorát“, svoje místo si rozhodně najdete. Co tu pak určitě oceníte, tak klid. Tím, že je kavárna mimo centrum města a v klidné oblasti zaručuje, že tu najdete zmiňovaný klid, třeba na pracovní schůzku, nebo posezení s přáteli.

To důležité, proč právě tato kavárnička stojí za návštěvu – co si tu dáte?

Milovníci kávy rozhodně ocení výběrovou kávu Fiftybeans, ochutnala jsem ji a je výborná! Balení kávy si tu také můžete rovnou i koupit.

Kromě kávy si tu dáte i výborná vína a také pivo, které tu čepují. Sympatické je, že tu podporují právě tyto menší pivovary – z nedalekých Soběšic, Líšeňský pivovar, nebo mladý brněnský pivovar Stern, kde vyrábí zajímavé pivní speciály. Na čepu mívají také pivovar Zlosin z Velkých Losin.

Co se vína týka, tak si tu dáte nabídku vín z vinařství Kašík ze Starého Poddvorova.

Naprosto perfektní tu pak mají domácí dezerty, které si tu sami připravují. Dala jsem si zde věneček a byl naprosto božský! Lehký, akorát sladký, přesně, jak mám ráda. :)

Ze stálé nabídky dezertů tu pak mají Tiramisu, nejrůznější dortíky, pusinky…Určitě si vyberete!

Aktuálně tu mají i zmrzlinu – a to vyhlášenou od Tomivo Gelato (možná budete znát jejich zmrzlínárnu z Lipůvky u Brna).

Kromě sladkých věcí si tu dáte i slané dobroty, třeba k pivu, nebo vínu. Vyhlášené jsou jejich plněné papričky sýrem, nebo obložené chleby, určitě vyzkoušejte! Vše si tu sami připravují a mimochodem, chléb na sendviče je velmi oblíbený kváskový chléb z Chleba Brno. Dělají z něj Summer sendvič, chlapácký chleba s domácí pomazánkou, který je výborný především k pivu, ale i na snídani, nebo svačinu. ;)

Na mě kavárna KOCI cafe&cakes udělala moc příjemný dojem a věřím, že se sem budu ráda vracet. Tak až budete hledat útulnou, klidnou kavárnu s fajn nabídkou, zkuste tuto, určitě nebudete litovat! :)

Kavárnu KOCI cafe&cakes najdete na ulici Jarmily Kurandové 8, v Kr. Poli (nad Kociánkou).

Na více fotek z kavárny KOCI cafe&cakes mrkněte také do fotogalerie. ;)

ODKAZ: KOCI cafe&cakes / facebook
ODKAZ: KOCI cafe&cakes / instagram