Pozvánka – oslava 10 let Čápa v pátek 24. července!

Mám pro vás pozvánku na jednu zajímavou akci, kterou si užijí jistě všichni gurmáni a hlavně vy všichni, kdo máte rádi brněnskou pivnici s mnohaletou tradicí – U Čápa. V pátek 24. července se zde totiž bude slavit „10 let Čápa“ – těšit se můžete na kapelu Ukulele Troublemakers, přijede vrchní sládek z Plzně, pivo bude za 36 Kč jako před 10 lety… A navíc, výtěžek z akce poputuje do Porodnice na Obilňáku, se kterou je Pivnice U Čápa už desítky let propojená. Zní to skvěle, že? Víc informací v následujícím článku a také na události – ZDE.

Věřím, že brněnskou Pivnici U Čápa znáte snad všichni. ;) Tato pivnice má v Brně totiž opravdu mnohaletou tradici!

Najdete ji v blízkosti porodnice na Obilním trhu – a právě i díky poloze se už v době svého založení stala tato pivnice oblíbeným místem, kam chodili a dodnes chodí novopeční tatínkové zapíjet své čerstvě narozené potomky. :) A pozor – Pivnice U Čápa tu byla založena před neuvěřitelnými více než 100 lety!

V roce 2018 prošla Pivnice U Čápa rozsáhlou rekonstrukcí a dnes je to skutečně moc příjemné, stylové místo, kde je propojena pestrá historie tohoto místa s moderními trendy.

V Pivnici U Čápa ochutnáte to nejlepší z tradiční české a moravské kuchyně a dáte si tu samozřejmě dobré pivo – specialitou je tanková Plzeň. ;)

A právě tento pátek, 24. července, oslaví Pivnice U Čápa 10 let od svého znovuotevření v roce 2010 – což se samozřejmě musí oslavit!

A bude to oslava rozhodně ve velkém stylu – na co se můžete těšit?

Oslavy 10 let Čápa začnou od 17. hodiny, hosty čeká na uvítání zdarma sele a panák hruškovice. A to zdaleka není vše!

Na akci vystoupí kapela Ukulele Troublemakers, přijede také vrchní sládek Pilsner Urquell z Plzně, pan Václav Berka a pozor, pivo se bude čepovat za 36 Kč jako před 10 lety! :)

Navíc, oslavy budou mít i charitativní rozměr! Pivnice U Čápa je totiž už desítky let propojená s blízkou porodnicí na Obilním trhu a právě pro tuto porodnici poputuje i výtěžek z dobročinné aukce. Jak jsem už napsala, do Pivnice U Čápa chodili a dodnes chodí novopečení tatínkové zapíjet své děti. :)

Na oslavě 10 let Čápa se budou dražit předměty spojené s Čápem a značkou Pilsner Urquell a výtěžek půjde na podporu porodnice FB Brno. Na akci bude osobně přítomen také přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky doc. MUDr. Vítem Weinbergerem Ph.D.

Získané peníze se využijí na nákup těhotenských / kojících polštářů, porodních míčů a nahřívacích polštářků, kterých má porodnice nedostatek.

Tak se zastavte, bude to příjemná akce a navíc můžete podpořit dobrou věc. ;)

Mimochodem, před 2,5 lety se právě díky Čápovi podařilo získat pro porodnici na Obilním trhu skvělou částku (více ZDE)

Pivnici U Čápa najdete v Brně na adrese Obilní trh 10.

ODKAZ: PIVNICE U ČÁPA / web
ODKAZ: PIVNICE U ČÁPA / facebook

ODKAZ: CON GUSTO BRNO / instagram