Low Carb program stravování od Fitness Food Menu

Určitě jste už slyšeli o dnes velmi populárním trendu „low carb stravování“. Já sama mám ve svém okolí čím dál víc lidí, kteří právě díky stravování v duchu low carb opravdu zhubli a hlavně, váhu si udrželi i dále, což je také zásadní. Na low carb stravování mi je sympatické, že jíte poměrně dost, ovšem pointou je, že si hlídáte příjem sacharidů – což je „alfou a omegou“ toho, aby se nastartoval proces hubnutí. Low carb stravování mě lákalo čím dál víc – až jsem se rozhodla jej vyzkoušet. Ovšem, sama jsem nevědla, co a kolik jíst – proto jsem opět zvolila Fitness Food Menu, kteří nabízí několik typů systémů stravování – a mezi nimi právě low carb. V řežimu low carb se stravuji cca tři týdny – co přesně jím, jak často a hlavně, jaký to má efekt? Dozvíte se v mém dnešním článku…

V současné době existuje už snad i nespočet způsobů a režimů stravování a pokud jste v tomto směru laik, je rozhodně těžké se vyznat.

Jak jsem si totiž sama na sobě už několikrát ověřila – jedna věc je vědět, jakým směrem se „vydat“, ale ta druhá je vědět, co jíst, jak velké porce, jak často je jíst, jaký poměr sacharidů / tuků / proteinu v jídle mít. A věřte, toto je doslova věda, alchymie a je až šílené se v tom vyznat!

Určitě si můžete přečíst mnoho článků o daném stravování, příručky a pak jen vařit, vážit, chystat předem. Ale ruku na srdce, kdo z nás má na něco takového čas? Já bohužel ne… Jasně, doma vařím, ale hlavně pro děti, kteří jedí všechno a rozhodně je nechci v jejich věku vést nějakým stravovacím směrem. Takže klukům vařím to, co mají rádi, samozřejmě dbám na kvalitní suroviny a dostatek ovoce a zeleniny.

Já sama (i můj manžel) se dlouhodobě, s přestávkami, stravujeme krabičkovým systémem a několik let jsme moc spokojení se znojemskou firmou Fitness Food Menu. Vozí nám na každý den čerstvá jídla, pestrá a hlavně, chuťově skvělá. Mimochodem – právě o Fitness Food Menu, krabičkách, složení, výrobě…jsem vám už na blogu psala – více ZDE.

Dlouhodobě jsem od Fitness Food Menu odebírala krabičky v režimu RACIO – což je jejich klasický a nejvíc oblíbený program. Jsou to zdravá, plnohodnotná jídla (5 za den). Když jsem s krabičkami od Fitness Food Menu začínala, opravdu jsem zhubla /2-3 kg, následně je toto stravování super pro udržení váhy, ale i pro komfort – máte zajištěnou zdravou, pestrou a vyváženou stravu na každý den.

Nicméně, rozhodla jsem se vyzkoušet právě jejich program LOW CARB – tedy program se sníženým obsahem sacharidů. Zajímalo mě, zda se to projeví na mé váze (co vám budu povídat, nějaké to kilo dolů bych klidně uvítala:).

Low Carb dieta funguje poměrně jednoduše – tělo obvykle využívá jako zdroj energie cukr, který přijímá právě ze sacharidů ve stravě. Pokud omezíme příjem sacharidů, začně tělo využívat coby zdroj energie uložené tuky. Je to opravdu zjednodušeně řečeno – nicméně pointa tohoto stavování / diety je právě taková.

Zpátky ale k programu Low Carb od Fitness Food Menu.
Jídla v rámci tohoto režimu jsou pestrá – jíte 5x denně, porce jsou velké, dostačující – alespoň, mě zasytí a stačí mi.

K snídani často bývají různé „misky“ – sýry, šunka, spousta zeleniny, super jsou také vaječná jídla – omelety, frittaty. Chléb a pečivo ve snídaních nahrazuje právě zelenina (v kombinaci třeba i s výbornou pomazánkou…:).

Dopolední svačinou bývají často různé suché plody – moje milované oříšky, sušené ovoce – určité druhy se v rámci LC mohou.

Oběd – maso, zelenina a malá porce přílohy /sacharidů. Za mě opět super volba, zeleninu si k masu dávám nakonec úplně nejraději.

Odpolední svačina – protein. Je to sypký prášek, stačí smíchat s vodou a máte plnohodnotné a zdravé jídlo, které vás zasytí.

Večeře – opět variace zeleninových jídel, masa, ryby…

Jak tento režim stravování vnímám?
Jím takto cca 3 týdny a v první řadě, cítím se neskutečně lehce a vnímám mnohem více energie na každodenní „provoz“. :) Po jídle se často mnoho z nás cítí unaveně – tak toto v případě low carb stravování nehrozí.

Mám také daleko méně nafouklé břicho a celkově si přijdu lehčí – i když na váze vidím úbytek cca 0,5 kg. Nicméně – nutno říct, velké hubnutí v mém případě asi nehrozí, moje tělo už nemá velké tukové zásoby.

Nicméně, právě low carb stravování je i na hubnutí – a i velké, zasádní, naprosto skvělé – jak jsem zmínila v úvodu, mám ve svém okolí mnoho lidí, kteří právě v tomto režimu zhubli, a to radikálně.

Takže určitě doporučuji něco podobného vyzkoušet! ;)

Objednat LOW CARB stravování od Fitness Food Menu můžete na webu, viz odkaz níže.

ODKAZ: FITNESS FOOD MENU / web
ODKAZ: FITNESS FOOD MENU / facebook
ODKAZ: FITNESS FOOD MENU / instagram