Pozvánka do Sadů Starý Lískovec a zdejší podnikové prodejny se skvělým ovocem!

O brněnských Sadech Starý Lískovec jsem vám tu psala nedávno – ovšem, právě toto kouzelné místo si rozhodně zaslouží více prostoru! A to zejména zdejší podniková prodejna, kde můžete nakoupit – vynikající a kvalitní ovoce ze sadů (a to i v BIO kvalitě), opravdu moc dobré jsou jejich mošty, za zmínku pak stojí i sýry, uzeniny a pečivo od menších a regionálních dodavatelů. Udělejte si do sadů výlet – projděte se mezi rozkvetlými stromy a v obchůdku si tu kupte třeba jejich skvělý mošt. Ceny jsou tu navíc příznivé. Víc o sadech i zdejší podnikové prodejně v následujícím článku.

Brněnské Sady Starý Lískovec rozhodně musíte znát – je to krásné místo, které má svou nezaměnitelnou atmosféru, danou zejména kvetoucími stromy. Stromy, hlavně jabloně, zde kvetou i aktuálně – proto neváhejte a udělejte si do sadů výlet. Při krásném počasí to zde opravdu nemá chybu.
Mimochodem, sady jsou i vyhledávanou lokalitou pro fotografy – můžete zde fotit, samozřejmě zdarma. Zdarma je i vstup do sadů!

Sady jsou pak i oblíbeným cílem zejména v období samosběrů jablek, o těch vám ale ještě napíšu, jakmile to bude aktuální.

Co v sadech rozhodně stojí za návštěvu – zdejší podniková prodejna! Zkrátka, pokud do sadů vyrazíte, zde se rozhodně zastavit musíte. :) Co v tomto obchůdku najdete? 

Samozřejmě, v první řadě kvalitní ovoce ze sadů! Co se týká druhů ovoce, výběr je daný dostupností v dané sezóně, ovšem jablka, ty tu mají celoročně. Jak jsem vám již dříve psala, jablka skladují ve vyhovujících podmínkách, které na jejich kvalitě i chuti nic neuberou.

Na výběr tu jsou jablka od celé řady odrůd a jak jsem zmínila v úvodu, také v BIO kvalitě!

Určitě vám tu doporučuji vyzkoušet jejich mošty – a to zejména ty stáčené, nepasterizované! Tyto mošty si můžete načepovat přímo v obchůdku do pet lahví, buď vlastních, nebo jsou tu pro vás k dispozici.

Mošty si tu můžete koupit také balené, ty už jsou ovšem pasterizované. Tyto mošty jsou buď čisté – jablečné, nebo s příměsí dalšího ovoce. Také jsem vyzkoušela a jsou skvělé!

Musím také dodat, že mošty jsou samozřejmě nepřislazované, bez dochucujících a konzervačních látek. Kupujete opravdu top kvalitu!

Můj tip – vyzkoušejte zde i sycený jablečný mošt bez alkoholu od české značky Champi!

V obchůdku pak koupíte i další ovoce – buď dodané ze sadů, nebo i od externích dodavatelů. Seženete zde i výběr druhů zeleniny.

MImo to, v obchůdku v sadech koupíte i pečivo od oblíbeného Pekařství Makovec – jistě vám nemusím představovat. :)

Zmínit musím i výběr uzenin a sýrů – opět od malého regionálního dodavatele.

V obchodě pak funguje i bezobalový prodej vybraných druhů potravin.

Pro aktuální otevírací dobu sadů i zdejší podnikové prodejny sledujte vždy Facebook a Instagram Sadů Starý Lískovec.

V provozu je také eshop www.jablka.cz – kde si můžete online objednat ovoce, zeleninu, nebo právě mošty… Funguje i rozvoz, v rámci Brna a okolí.

Sady Starý Lískovec najdete v Brně – Starém Lískovci na ulici Martina Ševčíka 46.

ODKAZ: SADY STARÝ LÍSKOVEC / eshop

ODKAZ: SADY STARÝ LÍSKOVEC / web
ODKAZ: SADY STARÝ LÍSKOVEC / facebook
ODKAZ: SADY STARÝ LÍSKOVEC / instagram