Pozor na pigmentové skvrny!

Pigmentové skvrny? Hrozba i „strašák“ mnoha žen… Víte, čím pigmentové skvrny vznikají a hlavně, jak se jim ubránit? Pravidlo první – myslete na ochranu pleti před slunečním zářením. Pravidlo druhé, používejte vhodnou kosmetiku, která je cílená svým složení právě na eliminaci pigmentových skvrn. Jak totiž určitě dobře víte, již vytvořených pigmentových skvrn se zbavuje opravdu velmi těžko… Ve svém následujícím článku vám dám pár tipů na fajn produkty, které vám pomohou coby prevence pigmentových skvrn.

Vzniku pigmentových skvrn se bojíme asi všechny… Pigmentové skvrny pleti rozhodně nesluší – a jak určitě dobře víte, zbavit se jich je opravdu poměrně potíž.

Pokud pigmentová skvrna vznikla nově, dá se odstranit ještě relativně dobře – samozřejmě záleží také na její velikosti a místě, kde se nachází. V této situaci je určitě skvělé vyhledat kosmetičku, případně laserové centrum, kde vám poradí s nejefektivnějším odstraněním.

Pigmentové skvrny, které jsou již starší a velmi tmavé – jsou silně zpigmentované – těch se zbavuje už jen velmi těžko… To vám asi potvrdí každá kosmetička, či dermatoložka. Tyto tmavé pigmentové skvrny jde zesvětlit, eliminovat jejich visibilitu…ale naprosté odstranění je skutečně velmi obtížné. I když je otázkou samozřejmě individuálního zatížení.

Pigmentové skvrny se tvoří nadbytkem melaninu, přírodního pigmentu. Právě jeho nadbytek je ovlivněn mnoha faktory – nejčastěji je daný věkem, hormonálními změnami, ale i poraněním, záněty kůže… Tyto faktory jsou opravdu neovlivnitelné.

Opravdu velký podíl na vzniku pigmentových skvrn má ovšem nadbytek slunečního záření. V tomto už na ochranu myslet můžeme – vhodné je samozřejmě používání přípravků s ochranným SPF faktorem.

Pokud víte, že vaše pleť má ke tvorbě pigmentových skvrn tendenci, rozhodně vybírejte i kvalitní produkty pro péči – takové, které jsou vhodné právě coby ochrana i případná eliminace již vzniklých pigmentových skvrn.

Coby ochrana před negativním dopadem slunečního záření je skvělá Bioderma Photoderm M – tento přípravek obsahuje ochranný faktor SPF 50, pleti tedy poskytne velmi vysokou ochranu.

Skvělé je i jeho tónování – na výběr máte ze dvou barevných odstínů. Pleť barevně sjednotí, je voděodolný, nekomedogenní… Naprosto ideální výbava nejen na dovolenou, když potřebujete, aby pleť byla dostatečně chráněná a zároveň i pěstěná, upravená.

Mým druhým tipem je La Roche-Posay Pigmentclar, znáte? Je to vynikající produkt pro ty z vás, které už nějaké ty existující pigmentové skvrny trápí… 

Jedná se o tzv. vyrovnávací péči proti pigmentovým skvrnám – používáte coby krém, každé ráno – aplikujete na obličej, krk i dekolt. Teto přípravek opět obsahuje ochranný faktor SPF 30.

Zároveň pigmentové skvrny redukuje – je uváděno, že po cca 4 týdnech pravidelného používání je visibilita pigmentových skvrn snížena. Skvělé je, že Pigmentclar pleť zároveň ochraňuje před vznikem nových pigmentových skvrn – posiluje její odolnost proti usazovaní nadbytku pigmentu.

Výše uvedené produkty koupíte na Notinu.